Я проходив реєстрацію, і не помітив, хто знаходиться поруч зі мною. Раптом ззаду почувши слова на мою адресу, 0бернувся і 0стовnів.

 

Я збираюся поговорити про етикет, виховання і про те, як в наш час ставляться до мам з дітьми в громадських місцях, аеропортах і літаках. Два роки тому мені довелося летіти з дружиною і дитиною. Ми сиділи в третьому ряду, коли до нас зайшла соціальний коментатор, яка сиділа в другому ряду.

Вона зневажала дітей з незрозумілих мені причин. Вона щиро здригнулася, коли дитина видала якийсь звук, незважаючи на те, що за весь час польоту вона жодного разу не заплакала. Однак, оскільки в першому ряду є бар’єр з кріпленнями для люльки, авіакомпанії зазвичай садять жінок з немовлятами саме там. Я попросив бортпровідника пересадити нас в перший ряд, щоб ми могли звільнити руки — тримати дитину на руках протягом декількох годин утомливо.

У літаку було багато пасажирів, тому стюардеса з радістю задовольнила моє прохання. Спочатку ми сиділи позаду спірної особи, але потім пересіли вперед. Вона більше не могла цього виносити. «Ця пара дійсно летить бізнес-класом або вони перейшли з економ-класу?»- шипіла вона.

У будь-якому громадському місці мій підхід до батька з дитиною простий: дитина ні в чому не винна. Якщо вона кричить, а супроводжуюча її людина не може її заспокоїти, це може означати тільки одне: ми маємо справу з паршивим батьком. Це мене дратує. Можна стверджувати, що поступитися місцем жінці з немовлям в автобусі або дозволити їм пройти вперед в черзі-це необхідно.

Нещодавно в аеропорту мені довелося проходити меди чний контроль. Там було всього кілька людей. Черги не було. Я був зайнятий своїми думками і не помітив, хто стоїть поруч зі мною. Мій багаж, зрештою, вже увійшов в апарат, де проводився огляд речей. Після цього я став оглядатися. Навколо стояли тільки ваrітні жінки, літні люди, мами з дітьми та інваліди, всіх їх я повинен був пропустити — згідно загальноприйнятим умовностям і правилам поведінки.

Проблема в тому, що.багато людей вважають мене придурком. І абсолютно справедливо. У наші дні занадто багато матерів подорожують зі своїми дітьми. Що відрізняє їх від тих матерів, які залишили дитину вдома, від жінки, у якої болять ноги? Я не збираюся скрізь пропускати жінок з дітьми, по моєму, це поняття вже застаріло…

КІНЕЦЬ.