Син сказав матері за столом, що вона зварила несмачний борщ. Відnовідь мами здuвувала навіть чоловіка.

 

Жила в одному селі невелика сім’я. Мама, тато і двоє синів. Зовнішністю сини були дуже схожі; красиві і сильні, але ось характерами відрізнялися.Старший був ледачим і весь час злим, незадоволеним, а меншенький — працьовитий, добрий і щирий.

Одного разу, як завжди, молодший син прокинувшись о п’ятій ранку, поїхав орати на поле разом з батьком.Ледар тим часом наївся різних булочок і пішов в сад. Там він приліг під грушею, з’їв десь 10 грушок, а потім заснув.Мати залишилася вдома і поралася по господарству. Потім задумалася, чого б це смачненького на обід зварити своїм чоловікам.

Вирішила приготувати український борщ. Вирізала на городі велику красиву капусту, викопала кілька буряків, нарвала кропу, петрушки, начистила картоплю і поставила варити. Після того, як були зварені всі інгредієнти, жінка заправила борщ жирною сметаною із зеленню.

До борщу встигла напекти свіжого хліба. Запашний запах розійшовся по всьому будинку.Сіла вона за стіл, розлила по 4 тарілках і стала чекати свого чоловіка і синів. Першим прийшов ледачий син; але він чекав інших, тому що знав, що мама не дозволяє їсти, поки не всі за столом. Менше ніж через півгодини повернулися втомлені чоловіки з роботи.

Гарненько вмилися; подала жінка їм рушники, переодягнулися і сіли за стіл. Сів і ледачий.Почали сьорбати ложками і прицмокував.- Який же ви смачний борщ зварили, мама! — дякує працьовитий син маму.- Мені ще добавки! — просить чоловік.

А ледачий син з’їв три неповних ложки і скривився, як середа на п’ятницю:- Несмачний борщ у тебе, мама. Зовсім несмачний.На що мати без образи йому відповіла:- Поїдеш, син, завтра в поле, і буде тобі тоді і борщ смачним, і хліб ароматним.

КІНЕЦЬ.