Родіон і Максuм були сусідамu та друзями не розлий вода, поки в один день Максим не вирішив знайти закonаний скарб в rороді у Родіона

 

Родіон і Максим посварилися в пух і в прах через гроші, якіх ще і не було у них в руках. Справа в тому, що Родіон у цей день встав дуже рано, пішов до себе в город, щоб подивитися, що там можна зробити. Рано вранці він побачив свого сусіда, який з якоюсь металевою штукою ходив по всьому городу.

Родіон заворожено дивився на свого сусіда і не міг зрозуміти, чим той зайнятий і що це він тримає у себе в руці. Коли він запитав — що це — сусід взагалі усміхнувся і запитав:

-Невже не знаєш, що це таке? Ще так здивовано питаєш… Він і справді не знав, що це за штука і для чого вона призначенаа. Максим почав пояснювати, що це металошукач, і що він хоче знайти скарб, який був закопаний ще більшовиками.Сусід почав сміятися над ним і говорити, що це все казки: ніякого скарбу не існує.

У цей момент Максим дістав срібну монетку і простягнув сусіду, щоб той зрозумів, що це не казки. Радіон нарешті повірив і сказав, що, якщо є такий скарб, то і на його ділянці, можливо, буде якась частина, адже місцезнаходження його неясне.

Сусід попросив Максима віддати на час апарат, щоб пошукати скарб, але той сказав, що не збирається нічого давати, але ось обстежити він зможе. -Якщо скарб знайдеться, все ділиться навпіл. Тільки ось Родіон почав сперечатися, мовляв, чому так, адже це його ділянка?

Довго сперечалися сусіди, і Родіон першим махнув, сказав, що куnить собі апарат краще і сам займеться пошуками. Максим розлютився і пішов до себе додому. Відтоді сусіди взагалі не спілкуються. І все через жадібність.

Джерело