Ліза попрямувала в бік ванної кімнати. Коля витягнув шию і раптом почув, як щось ллється. Він підскочив. Невже борщ? Так і є, в унітаз. Ліза демонстративно поставила порожню каструлю на пральну машинку і пішла одягатися. Забрала речі і пішла.

У шлунку Колі бурчало, з кухні доносилися неймовірно смачні аромати. Його молода дружина Ліза сьогодні вихідна і щось готує на кухні. Наказала не заходити, це сюрприз. Хоча і так зрозуміло, що готує вона борщ. Тому що вчора накупила овочів і всього необхідного, а Коля тягнув все це до будинку. Він сидів перемикав канали.Коля не працює. Він «фрілансер». Коли пощастить — працює, коли не пощастить — так і просиджує днями перед телевізором. Загалом, вдома завжди є що поїсти. Квартиру орендують удвох. Останні місяці чотири Коляну не щастило. Шпалери клеїти ніхто не планував. Нових замовлень не було. Криза. А міняти професію він зовсім не збирався. Він навіть пишався, тим, що вміє акуратно клеїти Вінілку.

Йому така робота подобається. А якщо Лізці не до душі, що дохід чоловіка не постійний, то може повертатися до батьків. Він і один проживе. Можна пожити у друзів, а якщо що з’їхати назад до матері. Адже орендувати окремо квартиру — було ініціативою дружини. Їм було б непогано і в його хрущовці. Від матері можна було комодом відгородитися.Ліза вийшла з кухні. Щоки в неї рум’яні, блищали від жиру. Одна що ка в борошні.»Дорогий, майже все готово! »»Будеш годувати? А то у мене голова йде обертом, як смачно пахне! »»А можна питання?» — запитала Ліза.«Давай».»Нам завтра за квартиру платити. У мене тільки пів суми. Всі весільні гроші закінчилися ще в минулий місяць, я віддала їх за оренду. А моєї зарплати секретаря загальноосвітньої школи не вистачить на повну оплату. Ось я порахувала скільки нам треба до зарплати на їжу, а за квартиру — тільки пів суми … »

«Давай поїмо, а потім вирішимо, що робити з квартирою …»»Поїмо значить?»Вона виразно дивилася на чоловіка.Вони жодного разу за півроку не посварилися. А коли він заробляв гроші і купував на них морозиво або пиво, то Ліза готова була його носити на руках. Але ніколи вона не говорила про те, що треба платити за оренду квартири. А тут раптом … Колю здивувала ця несподівана тема.Через кілька секунд Ліза виглянула з кухні. Вона пірнула за двері і невдовзі з’явилася з повною каструлею борщу! О так! це був борщ! Коля тільки здивувався, що на столі ще не було посуду, і чому дружина перш несе каструлю?«Значить, хочеш їсти, а про оплату квартири говорити не хочеш?»»Чому? На голодний шлунок не хочу … »

«Може ти і дітей від мене не хочеш? »Це було провокаційне запитання, так як Коля в цілому дітей і не хотів. Цього зазвичай жінки хочуть, а не мужики. Ну да ладно, потім розберемося, головне поїсти вже нарешті.«Хочу» — щоб прискорити процес, сказав чоловік.»Ну тоді з тобою все зрозуміло! Ти не хочеш!»Несподівано Ліза попрямувала в бік ванної кімнати. Для чого? Коля витягнув шию і раптом почув, як щось ллється. Він підскочив … невже борщ? Так і є, в унітаз … залишки борщу були розлиті по кахлю … Ліза демонстративно поставила порожню каструлю на пральну машинку і пішла одягатися.»Ти що зробила? »Ліза мовчала. Виявилося, що її речі вже були зібрані і їй залишалося тільки вийти з квартири. Коля перепинив їй шлях.»Хочеш, я подзвоню татові? » — сказала Ліза рівним тоном; поклавши ключі на столик біля вхідних дверей, вона рішуче повернула замок в двері. Довелося поступитися. Батько у Лізи — полковник поліції. Краще не сперечатися. Дружина пішла.

Телевізор віщав яку -то дурницю. Думки плуталися. Що робити?Колян подумав, що дуже хоче їсти. Він зібрав у спортивну сумку свій нехитрий скарб, упакував в ковдру телевізор — подарунок на весілля, викликав таксі і поїхав до мами. Мама теж готувала сьогодні борщ.» Дорогий, ти повернувся на зовсім? Голодний. Дружина-то тебе не годує. Ну сідай, їж швидше. Моя ти лапочка, «- мати гладила сина по голові, не ховаючи сліз радості. А Колян був задоволений, нарешті, він поїв за сьогоднішній день.Потім запустив на компі іграшку і просидів так до пізньої ночі. Ліза більше не дзвонила. Добре бути вдома з мамою … Вона ніколи не буде докучати, що у класного майстра з поклейки вінілових шпалер зараз немає заробітку. Ну от як з’являться гроші, він обов’язково мамі купить квіти. І вона буде щаслива: це вам не вічно примхлива дружина!

Джерело