Як бабуся обхuтрuла своїх дітей, які хотіли відправити її в будинок nрестарілuх, щоб розділити її майно

 

До своїх старих батьків діти і внуки повинні ставитися з повагою. На жаль, це не завжди так. Навіть найкращі батьки можуть стати тягарем для дітей на старості років. Хтось каже, що в літньому віці їх чекає така ж доля. Але і батьки, незважаючи на похилий вік і відсутність сил, теж можуть покарати своїх недбайливих дітей. Приклад тому — історія Зінаїди Василівни. Зінаїда Василівна прожила довге і, як їй здавалося, щасливе життя.

Її молоді роки були затьмарені війною, але потім все налагодилося. Все життя жінка працювала на заводі. У неї був чоловік і двоє дітей — Ліза і Леонід. На жаль, чоловік помер в 50 років від ран, отриманих ще під час війни. За трудові заслуги Зінаїда Василівна свого часу отримала квартиру, в якій і проживала зі своєю сім’єю. Діти виросли і обзавелися своїми сім’ями. І у сина і дочки були свої труднощі з житлом, тому вже відразу після смерті батька брат і сестра стали з’ясовувати між собою відносини і ділити квартиру своєї матері.

Ніхто з них навіть не звертав увагу на стареньку матір. Ліза і Леонід вони не соромилися своїх сварок і скандалів навіть тоді, коли їх мамі виповнилося 94 роки. Зінаїда Василівна вже була старою. У неї не завжди вистачало сил, щоб відкрити очі. Але вона чула все, про що говорять її діти. Брат і сестра намагалися довести один одному, хто з них має більше прав на квартиру. Ліза запевняла, що вона більше потребує житла.

Вона чекала народження другої дитини, а старша дочка Рита вже була дорослою і налагоджувала своє особисте життя. До того ж, як вважала Ліза, Леонід як чоловік повинен сам забезпечити свою сім’ю житлом. У Леоніда теж були свої діти і вони теж потребували у власній квартирі. Леонід вважав, що чоловік сестри теж міг би подбати про свою сім’ю. Під час цих сварок діти навіть не думали про матір. Вона була ще жива і проживала в цій квартирі. Яка ж доля очікувала Зінаїду Василівну? Насправді діти думали про матір.

Щоб якось поділити квартиру або забрати комусь одному, Зінаїда Василівна явно заважала. Потрібно було якось вирішити її подальшу долю. Брат і сестра знайшли дуже зручне для себе рішення. Свою маму вони вирішили відправити в будинок для людей похилого віку. Леонід і Ліза запевняли Зінаїду Василівну, що там їй буде добре. Там за нею доглянуть досвідчені фахівці. Леонід навіть назвав будинок престарілих справжнім курортом і сам виявив бажання туди поїхати. Догляд у Зінаїди Василівни і так був. До неї додому регулярно приходила доглядальниця.

Її послуги оплачували діти, оскільки у них не було часу часто відвідувати маму. Після того, як бабуся навідріз відмовилася переїжджати в будинок для людей похилого віку, діти відмовилися оплачувати доглядальницю. Слова дітей важко поранили Зінаїду Василівну. Вона пам’ятала, як росли її діти і як з’являлися її онуки. Ліза і Леонід не були такими черствими людьми. Одного разу Ліза казала матері, що це життя її зробила такий. Постійно треба крутитися і думати про те, як жити далі. А ось Зінаїда Василівна ні про кого думати не хоче. Бабуся не захотіла покинути свою квартиру, оскільки це місце їй було дорого.

Тут вона прожила зі своїм чоловіком кращі роки життя. Тут вона була щаслива. Їй хотілося і померти у себе вдома, а не в чужому кутку. На щастя, бабуся не залишилася одна. Її справжнім порятунком стала доглядальниця Даша, якій діти Зінаїди Василівни перестали платити. Дівчина вирішила відвідувати бабусю просто так. Коли вона працювала в будинку для літніх людей і знала, що діється в таких установах. Даша щодня приходила до Зінаїди Василівни, прибирала в квартирі, готувала обід і в усьому допомагала бабусі. Літня жінка відмовлялася від допомоги Даші.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩