Я прийшла з роботи додому, зварила чоловікові борщ і тут згадала, що забула куnити сметану. » Я борщ без сметани не їм «, — строrим голосом сказав мені чоловік. И…

 

Я розлучена, мій перший шлюб був невдалим. Навіть згадувати про нього не хочеться. Я вже думала, що більше заміж не вийду. Але потім я зустріла Андрія. Він здався мені зовсім іншим. Так що, коли Андрій запропонував мені вийти за нього заміж, я погодилася. Живемо разом ми вже трохи більше року.

Вчора у мене було багато роботи, тому я затрималася на фірмі і додому повернулася пізніше, ніж зазвичай. З продуктів, що були в наявності будинку, я швиденько зварила чоловікові борщ. Андрій прийшов з роботи, зайшов на кухню, заглянув в каструлю.

А там борщ, ще гарячий. Я ще щось доробляла за комп’ютером, тому що повинна була терміново відправити файл клієнтові, але вийшла з кімнати і сказала: «Привіт, будеш вечеряти?». «Обов’язково, тільки переодягнусь і руки помию», — відповів він. Я почала швиденько накривати на стіл: нарізала хліб, поставила гірчицю і тут з досадою згадала, що я забула купити сметану!

«Андрій, я сметану забула купити » — сказала я чоловікові, який як раз заходив на кухню. Брови чоловіки зійшлися на переніссі, погляд став похмурим: «ти ж знаєш, що я борщ без сметани не їм», — суворим голосом сказав він мені. І хоч в кімнаті мене чекала термінова робота, я, намагаючись виправити незручну ситуацію, сказала, що зараз швидко збігаю в магазин і куплю сметану. Андрій довго дивився на мене, а потім розсміявся так, що аж стіни затремтіли.

Я не зрозуміла, що з ним діється, а він лише лагідно промовив до мене: «Ось скільки з тобою живемо, а ти все жартів не розумієш. Та Бог з нею, з цією сметаною, і так смачно! ». Я сиділа за столом, дивилася на чоловіка, який із задоволенням їв борщ без сметани і думки плавно повернулися в минуле. Інша квартира, колишній чоловік, вечеря. Того разу я запекла рибу і мабуть недостатньо її почистила.

Вся риба виявилася на підлозі, туди ж полетіла і тарілка. «Ти коли готувати навчишся, я таке їсти не буду! І щоб через 5 хвилин все було прибрано!», — сказав мені тоді мій перший чоловік. Я і прибирала, у мене і в думках не було протестувати, тим більше такі ситуації повторювалися у нас частенько.

Я звикла, що в усьому має підкорятися своєму чоловікові. Так ми прожили три роки, поки одного разу я не потрапила від перевтоми в лікарню. Після цього ми розлучилися і я думала, що вже ніколи не стану щасливою, постійно картала себе за те, що щось зробила не так. Але потім я зустріла Андрія і зрозуміла, що в світі існують і інші чоловіки — надійні, люблячі, турботливі.

«Ну так що, куди поїдемо? Кажу, у відпустку куди рвонемо?» — перервав вир моїх думок Андрій. А я, прийшовши до тями від нехороших спогадів, просто усвідомлювала, як же це красиво, що поруч такий, як він — добрий, надійний і люблячий. З’їв тарілку борщу без сметани, попросив добавки і сказав, що я у нього найкраща господиня в світі.

КІНЕЦЬ.