Втомившись від чоловіка і його сім’ї, жінка поїхала в село до батьків. Там вона зустріла подругу — і ця зустріч назавжди змінила її життя.

Відгуляли пишне весілля, розійшлися гості по домівках. Оксана тільки тоді зрозуміла, що вона вже в чужій хаті. «Навіщо я тут? І що мені тепер тут робити?» — це було перше, що спало їй на думку. І таке співчуття взяло за її душу, що плакала, не стримуючи сліз. Ігор, який тепер для неї чоловік, пошкодував її, витер очі і поцілував …

А на наступному тижні у них обох почалося вже нове життя. А з ним і суперечки. Вона сердилась, навіщо він кидає під ліжко брудні шкарпетки, не вішає в шафу свій одяг. Він нервував, коли вона не встигала приготувати йому сніданок, і в серцях сьорбав гарячий чай. Ревнував, коли спізнювалася з інституту. Вона пояснювала, що сиділа в бібліотеці, а ось що він робив так довго на роботі, незрозуміло … І пішло-поїхало …

Суперечки були чи не кожен день, і якщо в медовий місяць коштувало лише поцілувати, то згодом це вже не допомагало. Але найбільше Оксану засмучувало те, що чоловік якось сказав, щоб відтепер вона носила довгі спідниці і обрізала «манікюр». Її це зовсім вже здивувало.

— Ти ж до весілля нічого такого мені ніколи не говорив! — А тепер кажу-в нашій родині коротких спідниць не носять. — А в нашій родині дарують квіти, — сказала з притиском, натякаючи, що про річницю їхнього знайомства Ігор навіть не згадав. Дрібні домашні суперечки виникали на порожньому місці, і це найбільше дивувало Оксану: як змінився її улюблений Ігор! Але великі проблеми почалися, коли на світло у них з’явилася дитина.

Молоді батьки постійно сперечалися, хто повинен вставати вночі до дитини, хто ввечері заколише дитину, хто буде прати пелюшки в цей раз … Оксана постійно була втомленою, постійно догоджаючи чоловікові і його батькам. І одного разу вирішила: якщо він і далі не буде допомагати їй зовсім, вона піде від нього додому.

І яким же було для неї подивом, коли він сказав: «Ну, подумаєш собі …» У своїх батьків Оксана вперше за рік відчула, що вона — вдома. Мама з татом у всьому допомагали, навіть словом не сказали. Ігор, правда, навідувався до дитини часто, мало не кожен день, з Оксаною перекидалися лише кількома стриманими фразами. Тільки закохані погляди говорили інше: як вони скучили одне за одним за цей час! Якось Оксана зустріла колишню однокласницю: та була така засмучена, стомлена, зневірена.

Вона навіть заплакала, коли розповідала, який чоловік недобрий їй попався, всі гроші десь діває, додому ні копійки не приносить, в будинку постійні суперечки. Це так вразило Оксану, що вона по-новому глянула на своє сімейне життя. Тільки тепер стала замислюватися: а чому вона, власне, пішла від Ігоря? Брудні шкарпетки? Ну, подумаєш! І сама заколише: чоловік все ж на роботі і приносить чималі гроші.

І коли Ігор знову прийшов до неї, вона не стрималася і зі сльозами кинулася до нього. — Давай будемо разом, — Ігор ніжно обіймав Оксану. А незабаром, майже через півроку молоді переїхали до власної квартири і зажили зовсім по-іншому. Вони були щасливі. Тепер, коли минуло майже вісім років, Оксана навіть не уявляє, що могли б накоїти тоді …

Джерело