Віра сuділа на кухні і вечеряла. У свої 39 років вона все ще була одна. Всі nодруги Віри стабільно сkаржилися на чоловіків і неслухняних дітей, примовляючи: — Віра, одна ти у нас щаслива!

 

Віра сиділа на кухні і вечеряла. «Завтра на роботу, — думала вона, — п’ятниця, слава Богу, тиждень пройшов! » Вона прибрала посуд і пішла готуватися до сну. Лежачи в ліжку, вона згадувала своє дитинство і юність. У свої тридцять дев’ять років вона все ще була одна . Все думала, що спочатку треба стати незалежною і забезпечити себе, а вже потім створювати сім’ю.

Тільки ось це «потім» ніяк не закінчувалося. п’ятниця була для неї єдиним святом, після закінчення якого незмінно наступала гіркоту самотності. Всі подруги Віри вже давно були дружинами і матерями. Стабільно скаржилися на чоловіків і неслухняних дітей і постійно примовляли: — Віра, одна ти у нас щаслива, тобі ніхто нерви не терплять! Стандартне ранок на роботі і звичне підсумкова нарада. Кінець дня.

Віра сіла за кермо і поїхала в невеликий ресторанчик, зустрічатися з однокласницями Катею і Раїсою. — Привіт, дівчата, — сідаючи за столик, втомленим голосом, сказала вона, — як пройшов тиждень? Катя опустила погляд і сказала: — Привіт, дорога! Бувало й краще, а у тебе як? — Швидко, — ледь помітно посміхнувшись, сказала Віра, — навіть швидше, ніж попередня! Раїса прийшла останньою. Вона була напружена, так що перше, що вона зробила, попросила офіціанта принести води. Вона видихнула і сказала:

— Ось тепер всім привіт! Подруги переглянулись. — Що трапилося? — не витримала Катя, — що з тобою? -А, так, нічого, — відмахнулася Раїса, — здається, ми з Андрієм знову розлучаємося! — Знову, — здивувалася Віра, — у вас же троє дітей? — А це хіба кого-то зупиняло, — хмикнула Катя, — ти як з Місяця звалилася, Віра! Раїса допила свій напій і сказала: — Класика жанру, дівчата! Андрій і няня!

Що тут ще сказати? Завжди я говорила і буду говорити, що чужої людини в домі не повинно бути, але як все встигнути одній, та ще при моїй роботі? Ось я і погодилася на помічницю, ну і вона мені «допомогла», очевидно, не один місяць намагалася. Вона закрила руками обличчя і заплакала. — Рая, — обережно звернулася до неї Віра, — зате у тебе діти є і ти не одна, як я! Повисла пауза, Раїса підняла очі на подругу і сказала: — Ага, зате тепер я мати-одиначка, тато наш це, іншу собі знайшов.

Раніше, все на мені було, а тепер як? Катя теж попросила офіціанта принести їй що-небудь міцніше, потім підморгнула Вірі і сказала: — А ти нас, як завжди, додому повезеш!

Віра подивилася на них і відчула себе зайвою. Вона замовкла, а вони, як їй здалося, навіть не помітили, що вона вийшла з розмови. Вона слухала їх і думала: » Навіщо я сюди приїжджаю щоп’ятниці, навіщо слухаю всю цю маячню? Це не перша зрада Андрія і не останнє. Якщо він так постійно веде себе його треба або прийняти таким, яким він є, або просто йти від нього. Навіщо жити в такому стресі? Ще й обов’язки у мене перед ними є, виявляється, — вони розслабляються, а я їх розвозити повинен! Таксі ж є ?! Якийсь споживацьке ставлення виходить ». Вірі раптом різко захотілося піти. Вона дістала гаманець, виклала на стіл гроші, вибачилася перед подругами, на ходу придумавши щось, і швидко вийшла з ресторану. Осінній вечір був прекрасний, додому не хотілося і вона вирішила прогулятися по проспекту.

Віра йшла така спантеличена вся в собі і своїх думках, що не помітила що йде парочка похилого віку. Порівнявшись з Вірою, вони звернулися до неї: — Дівчина, вибачте, з вами все добре? — Ага, — розгублено відповіла вона, — що? — Ми просто з Марією прогулюється, — ввічливо пояснив дідусь, — і вона мені каже, що дивись мовляв, у жінки щось трапилося, ось ми і вирішили уточнити, чи всі з вами добре? Віра оніміла. «Це в якому ж стані я зараз, — промайнуло у неї в голові, — що мене навіть перехожі зупиняють? »

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩