Настя поклала телефонну слухавку, і радісно побігла на кухню. – Ура, моя мама на день народження Сашка приїжджає, – поділилася вона новиною з чоловіком. – Зачекай, як так? – здивувався Юрко. – Ти що забула, що я тобі говорив? – Ні, не забула, ну і що? – усміхнулася Настя. – Як це – ну і що? У нас однокімнатна квартира, де вона спати буде? На балконі? – не стримався Юрко. – Значить твоя мама буде спати в кімнаті, а моя на балконі? – вигукнула Настя. Раптом у Юрка виникла несподівана ідея 

 

– Ура, моя мама на день народження Сашка приїжджає, – Настя навіть застрибала від радості, після короткої розмови зі своєю матір’ю.

– Зачекай, як так? Моя ж мама приїжджає, що ти забула? – здивувався Юрко.

– Ні, не забула, та й що?

– Як це – ну і що? У нас однокімнатна квартира, куди ми їх розмістимо? У нас навіть Сашко за шафою спить. Одну ми розмістимо на кухні, а другу куди? На балконі прилаштуємо з осінніми заморозками? Ну, тоді твоя мама і буде на балконі спати, – не стримався Юра.

– Юра! Як ти смієш так про мою маму? Вона твоя теща, причому найкраща теща у світі!

– А чим моя мама гірша, за твою? Вона твоя свекруха, причому найкраща свекруха у світі!

– Питання спірне! – усміхнулася Настя.

Ось для чого ці суперечки? Обидві матері справді були хороші – вони якийсь час навіть товаришували між собою. Але так вийшло, що після народження онука Сашка вони обидві роз’їхалися по різних містах. До цього вагітна Настя з чоловіком жили в квартирі самотньої Валентини – мами Юрія, але потім молода сім’я взяла однокімнатну в іпотеку. Валентина нездужала, і їй порадили морський клімат. Довго не роздумуючи, вона продала свою двокімнатну квартиру та купила однокімнатну біля моря.

Мама Насті Катерина жила з чоловіком, вітчимом Насті. У них і так не дуже клеїлося в житті, а після виходу Насті з дому так взагалі почалися сварки. Квартира була вітчима, тож після розлучення Катерина поїхала жити до своєї сестри. Так вже збіглося, що жінки поїхали майже одночасно – Сашкові було всього кілька місяців. Катерина приїжджала до онука лише одного разу – на Новий Рік, коли Сашку було два роки, а до Валентини їздила вся родина влітку рік тому. Але тут така подія – Сашку п’ять років, кругла дата, і обидві бабусі вирішили відвідати!

– Слухай, ну твоя мама на пенсії, а моя працює, – намагаючись спокійно говорити, сказала Настя. – Моя насилу випросила відпустку, а твоїй все одно, коли приїжджати. Нехай вона трохи згодом приїде.

– Але ж вона зібралася якраз на день народження, – заперечив Юра. – І раніше зібралася, а твоя мама як завжди – ось вам сюрприз! А зручно нам чи не зручно – її вже не турбує!

– Нічого страшного, якщо твоя мама поки поживе у Володі!

Володя був другом Юри. Він нещодавно розлучився і живе один у двокімнатній квартирі, причому досить далеко від сім’ї Юри. Мама його знає тільки з чуток.

– Ти що? Навіщо Володю обмежувати жінкою, яку він не знає? Та й взагалі в нього особисте життя зараз налагоджується. Це як мені сказати – нехай твоя мама поживе у колишнього чоловіка.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩