У староrо навернулuся сльозu; він вийшов з машини, вклонuвся і сказав: «сnасибі тобі, сuнку». І пішов до свого старого будuночка, рукою вuтuраючu сльозu

 

У старого навернулися сльози; він вийшов з машини, вклонився і сказав: «Спасибі тобі, синку». І пішов до свого старого будиночка, рукою витираючи сльози … Зазвичай на цьому місці, біля автобусної зупинки, стоять таксисти. Я зупинився там, щоб не виблискувати аварійкою на дорозі, тому що цей дзвінок був дійсно важливий.

Говорив буквально хвилину; за цей час сухенький дідок, в піджаку і з краваткою, піднявся з лавки, і важко переставляючи ноги, підійшов до мого віконця. Він легенько постукав у вікно, навіть не постукав, а якось так скромно пошкрябався.

Я опустив вікно, дід тихо запитав: «Синку, ти не таксист?» Я попрощався зі співрозмовником в телефоні, і відповів: «Ні, батьку, не таксист, вам куди потрібно?» — Та мені не далеко, кілометрів три. — Сідай, батько, зараз відвезу.

Він сів на переднє сидіння. Ми поїхали. Він важко дихав, просто тому що був дуже старий, він говорив мені, що кожендень їздить до поліклініки на маршрутці, віддаючи за це по 18 гривень. Кожен день -18 гривень. А ось сьогодні в поліклініці затримали, і він запізнився на свою маршрутку, чекати наступну довго, а пішки дійти він не зможе.

Я сидів і слухав його, купа думок в голові крутилася, і я не знав, що сказати цьому сухенький дідові. Я тільки питав дорогу, більше нічого; я просто тупо віз його і мовчав. Він жив в самому кінці вулиці, і його будиночок з похилим дахом було майже не видно з-за котеджів …» Ну ось, синку, приїхали, ось тут, розвертайся », і дід поліз в сумку, за гаманцем.

«Ні, батько, я не візьму з вас грошей, не можу взяти, ви за життя — все оплатили» У старого навернулися сльози, він вийшов з машини, і з поклоном сказав: «Спасибі тобі, синку».

І пішов до свого старого будиночка, рукою витираючи сльози. А я — здоровий 47 річний мужик, сидів і з грудкою в горлі, дивився йому вслід. Думаючи про те, що звичайно славна у нас країна перемогами в чемпіонатах і Євробачення, важливі і олімпіади …

Але не може бути здоровою країна, яка не може подбати про пенсіонерів. І я розумів, що це я зараз йому кланятися мав. І соромно мені було за нашу з ним Батьківщину. Ось саме за це — соромно … Люди, просто допоможіть їм, чим зможете, копієчкою, чергою в поліклініці, довезіть до будинку, переведіть через дорогу … Миру вам, друзья !!!

КІНЕЦЬ.