Тетяна давно доrлядала свою стареньку сусідку Світлану. І от Світлани не стало… А через місяць несподівано зʼявився її племінник Сергій! Тетяна раніше його тільки на фото й бачила. Він прийшов з букетом квітів і тортом. Отак вирішив віддячити Тетяні за роки допомоги його тітці… Вони пили чай на кухні, як раптом прийшов чоловік Тетяни Віктор. – Оце так! Чоловіка вдома нема, а дружина розважається! – раптом сказав Віктор. – Я так розумію, тепер ти і з ним будеш няньчитися? Сергій з Тетяною не розуміли, що відбувається

 

-Ну що? Догралася? – говорив чоловік Тетяни, Віктор. – Тю-тю, пішла квартирка не знаю кому! От же ж бабця, от же ж хитра… Допомогу приймала, а житло відписала не тобі.

-Я ж їй просто від душі допомагала, – спробувала заперечити жінка. – Тітка Світлана така ж слаба була. Я й допомагала їй по-сусідськи. І що ти сваришся, вона ж он нам гаража залишила…

-А нащо, скажи, мені цей залізний ящик потрібен? Машини у нас немає, дачі немає, щоб там банки, чи овочі зберігати.

У нас взагалі нічого немає, окрім цієї двокімнатної квартирки. Я ж розраховував, що залишить бабця свою халупку, ми її продамо і шикарне авто купимо!

-І навіщо тобі це «шикарне авто”? Ти ж їздити не вмієш, – не витримала Тетяна. – І взагалі, давай закриємо цю тему. Адже якщо посудити, ти у своєму житті нічого не заробив. Ні житла, ні машини, ні дачі!

Дякувати моїм батькам, що жити є де! Ой, пробач, ти ж ноутбук купив для сім’ї, а по факту для себе. Що ти мені обіцяв, коли залицявся до мене?

Те ж саме – золоті гори! А отримала я від тебе тільки твоє вічне невдоволення.

І тітку Світлану не чіпай, вона вчинила по совісті.

Залишила житло тому, кому воно необхідне, – розсердилася Тетяна.

Віктор знітився…

-Ну гаразд, Тетянко, ти маєш рацію. Гараж, так гараж. Адже його й продати можна, а з продажу на курорт з’їздити, – знову почав мріяти він.

-Нічого ми поки що продавати не будемо, – сказала строго Тетяна. – Ти забув, курортнику, що скоро аналізи будуть готові? Знову очима закліпав. Ми ж з тобою скільки разів це обговорювали? Щоб у нас народилася дитина, потрібно пройти обстеження. Тобі, що дорожче, дитина, чи курорт?..

…Тетяна вийшла заміж пізно. У тридцять п’ять років. Віктор був приїжджий із села і працював сантехніком.

Так і познайомилися, коли він кран прийшов до неї ремонтувати. Чим він її привабив, вона й сама не знала. Можливо, своєю безтурботністю і вмінням жити, не заглядаючи далеко…

Адже в них у сім’ї завжди всі любили ощадливість та накопичення. Тільки завдяки цьому її батьки і змогли поїхати, у невелике містечко, купити там будинок і спокійно жити біля моря.

Ось тільки одного вона не знала, що Віктор виявиться заздрісним і меркантильним.

Але, як казала покійна тітка Світлана, хоч такий, але свій. Ну виставить вона його, а потім сидіти одній у порожній квартирі?

А до його буркотіння вона звикла. Тепер би дитину народити і все…

Через місяць несподівано приїхав двоюрідний племінник тітки Світлани, Сергій. Тетяна раніше його тільки на фотографіях і бачила.

Він прийшов з букетом квітів і тортом. Так вирішив віддячити Тетяні за догляд та допомогу його тітці.

-Ви знаєте, мама з тіткою Світланою не спілкувалися багато років. Через мого батька. Адже він тітку залишив заради моєї матері.

Хоча через п’ять років після мого народження і нас залишив, одружився на солідній пані і при грошах.

Хоча, що тепер про це говорити… Нікого вже немає… І я не сподівався, що тітка про мене пам’ятає. І квартиру мені залишить.

Мені з моїм кочовим способом життя, а я заробітчанин, вона особливо не потрібна.

Свою я колишній дружині і синові залишив. Але ж і старість не за горами, – казав він, випиваючи вже третю чашку чаю.

-Оце так. Чоловіка вдома немає, а дружина розважається, – порушив спокійну розмову Тетяни із Сергієм, Віктор.

Сергій підвівся і простяг йому руку.

-Будьмо знайомі! Я тепер ваш сусід!

Віктор проігнорував привітання.

-Я так розумію, тепер ти і з ним будеш няньчитися? Не дозволю! – раптом сказав чоловік.

Сергій з Тетяною не розуміли, що відбувається.

Тетяна винувато посміхнулася.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩