Сергій nрийшов в будuнок nрестарілuх, щоб навести матері, але її вже там не було. Йому передали папірці про останнє nрохання матері. Прочитавши це, він кuнув всі свої речі в сумку і з’їхав від дружини

Сергій і Ліза жили в однокімнатній квартирі. Так вона була своєю, але вже дуже тісною. Перед тим, як задуматися про дітей, вони вирішили підкоп грошей і розширитися. Потрібна сума на двушку вже була у них в руках, але Ліза запропонувала Сергію купити не двушку, а відразу троячку, продавши будинок свекрухи в селі.

Ідея Сергію здалася непоганою. Він вже наступного дня поїхав у село вмовити матір продати будинок. Віра Миколаївна довго дивилася на своє господарство, вони переглянулися з котом Василем,

і старенька зрозуміла, що потрібно допомогти синові; вона дала свою згоду на продаж свого будинку з ділянкою. Незабаром Сергій з Лізою купили трикімнатну квартиру в хорошому районі. Віра Миколаївна жила в окремій кімнаті, а пара – у своїй. Свекруха ні в що не втручалася; бачила, що потрібна допомога – допомагала, ні – сиділа в своїй кімнаті або на кухні біля вікна.

Згодом Ліза почала скаржитися, що через стару свекруху їм незручно запрошувати в будинок людей, а ще за нею потрібен постійний догляд. Потім в хід пішли скарги, що та забуває вимкнути світло в туалеті, коли виходить, заважає на Куні під час готування і все в такому ключі.

З тих пір Єлизавета тактовно » капала» чоловікові на мізки, що в будинках для престарілих нині створені кращі умови для літніх людей: смачна їжа, оздоровчі процедурки, садок-гуляй-не хочу,

турботливий персонал, дружня компанія-одні плюси, Сергій здався і незабаром вони з матір’ю зібрали її речі, які помістилися в маленьку сумку, і поїхали… Серей дуже часто відвідував маму, благо, їхати йому до неї було хвилин 20. Одного разу, на зустрічі з мамою він побачив в її обличчі стару зморшкувату бабулю без будь-якої життя в очах.

А в одній кімнаті з мамою жила інша старенька, вся змарніла, бліда… картина була не з кращих. На останній зустрічі з мамою говорив Тільки Сергій. Та лежала обличчям до стіни, не реагувала на сина ніяк.

Після цього Сергій цілий місяць не зміг зайти до мами – у нього були якісь невідкладні справи. Потім, коли він вже зміг все ж до неї зайти, мами там не було. Коли Сергій запитав про маму, йому передали папірці про останнє прохання віри Миколаївної, де вона говорила, що у неї немає родичів і просила нікого не турбувати з приводу її смерті.

С ергій в той же день кинув всі свої речі у сумку і з’їхав від Лізи в знімну кімнату на час. Він свою вже колишню дружину і бачити не хотів.

КІНЕЦЬ