Хлопець вже півгодини стояв у квітковому магазині і не міг визначитися, коли туди увійшов літній дідусь. Його слова хлопець в житті не забуде

 

Юнак, років сімнадцяти, вже півгодини не міг визначитися з букетом для своєї дівчини. Своїми домаганнями вже довів продавця-консультанта квіткового павільйону до неpвового тику. — Молодий чоловік, — почала закипати жінка, — якщо вам не подобається жоден із запропонованих мною букетів, то рекомендую відвідати інший квітковий магазин.

Їх у нас в місті багато. Ідіть вибирайте там. Хоча з вашими примхами і в Голландії не знайдете що-небудь на ваш смак. — Які тут чарівні квіти! — Почулося від вхідних дверей. — Здрастуйте! Ви хочете купити букет? — запитала продавщиця дідуся років сімдесяти, радіючи, що зможе звільнитися від цього занудного юнака.

— Так. Мені, будь ласка, ось цей букет, — сказав старий. Хлопець втупився на вибраний старим букет і запитав: — Дідусь, а ви впевнені, що цей букет може комусь сподобатися?! — Ну так. Дуже симпатичний букет. — Ось цей?! — витріщив очі юнак. Дідок розреготався. — Юначе, — сказав дід, — для жінки головне не що дарують, а хто дарує.

— Тобто? — здавалося очі хлопця більше не можуть вирости. — Якщо жінка відноситься до вас з байдужістю, то навіть у найдорожчому букеті знайде зів’ялу квітку. А якщо ви їй не байдужі, то навіть ромашки прийме з радістю. І подарує вам такий погляд, що у вас крила виростуть.

Ви, молодий чоловік, коли квіти своїй дівчині будете дарувати, то дивіться на її очі. Відразу зрозумієте, чи любить вона вас або прикидається. Це найбільш достовірний тест на почуття… Старий пішов, забравши свій букет. А юнак ще п’ять хвилин стояв і розглядав його слова.

— Ну, що вирішили? — запитала продавщиця, повернувши до юнака. — Так. Загорніть, будь ласка ось цей букет, — сказав він, вказавши на скромний букетик. — А не боїтеся, що вашій дівчині він не сподобається? — Боюся! Ну а якщо дід прав?

КІНЕЦЬ.