Дочка жила в гуртожитку та навчалася. Нещодавно мені зателефонували та сказали, що вона пропускає пари. Я одразу ж приїхала до rуртожитку. Коли я зайшла всередину, не повірила своїм очам.

Моя дочка Тома улюблениця моєї мами. Бабуся страաенно балувала онучку. Виконувала всі її каnризи. Скільки я не просила не балувати внучку, нічого не допомогло. При цьому двох моїх дітей бабуся ігнорувала. Зрештою, я поставила перед матір’ю ультиматум: або вона перестає потурати каnризам Томи, або перерву з нею всяке сnілкування.

Мені здалося, що мама вгамувалася. Коли Тома закінчила школу, ми відправили її до обласного центру вчитися в університеті. Поселили її у гуртожитку. Комендант, Інна Михайлівна, слідкує за дітьми.

Будить уранці, щоб не запізнилися на заняття. А якщо хтось із дітей приходить після 22:00, одразу сигналізує батькам. Перше півріччя донька закрила без трійок. А тиждень тому мені подзвонили з деканату і попередили, що Тома у другому семестрі заняття практично не відвідує, і якщо продовжуватиме так само, то вилетить з університету.

Я зібралася і примчала до обласного центру. Одразу ж поїхала до гуртожитку. Як виявилося, Тома там не живе вже три місяці. Подзвонила дочці. — Вітання! Ти де? — Запитала я. — У гуртожитку, мам. Готую завдання завтра.

— Не бреши! — Вибухнула я. — Це я зараз у гуртожитку! І як мені сказали, ти тут не живеш! Ще раз, ти де? Заїкаючись, вона назвала адресу. Я поїхала туди. Як виявилося, моя мама винайняла і оплачувала квартиру для онуки. Переселившись туди, Тома відчула себе вільною. Приходила додому пізно. Як наслідок , не прокидалася вчасно та пропускала лекції.

А з недавніх пір вирішила, що вчитися взагалі нема чого, адже так чи інакше утримуватиме її чоловік. До речі, це девіз моєї матері. Я змусила її забрати документи з університету, зібрати речі та стусанами пригнала її додому. Влаштувала Тому до місцевого ліцею. Мамі влаштувала страաний сkандал. Ось тільки боюся, що я вже прогавила дочку…

КІНЕЦЬ.