Дивлюсь аж тато йде. Зима, холодно, а він у тапочках на босу ногу, пальто не застібнуте, борода, волосся довге. Питаю: – Де ти був?

 

Моєму батькові 47 рік. Недавно його звільнили з роботи. Я навіть причини не знаю, чому так сталося. До пенсії дуже далеко, а він сидить на гроші моїй матері і навіть не думає шукати нову роботу.

Моя мати розривається і на роботі, і по господарству. А батько тільки лежить на дивані з пультом телевізора. Якщо раніше він слідкував за собою: сорочка з краваткою, костюм, то зараз йому нічого не треба. Він перестав їсти і дуже схуд. Мотивує це тим, що він не хоче витрачати гроші своєї жінки, щоб вона потім його не дорікала тим, що вона заробляє, а він лише їсть.

Мій тато Олег Дмитрович, навіть перестав голитися, ніяк не слідкує за собою. Якось йшла я до батьків додому, дивлюсь аж тато йде. Зима, холодно, а він у тапочках на босу ногу, пальто не застібнуте, борода, волосся довге. Питаю:

– Де ти був?

А він відповідає:

– У магазині, мати відправила. Хоче пиріжків напекти. Я масло і дріжджі купив.

А виглядає, наче бомж якийсь. Мені аж не по собі зробилось. Я ж завжди бачила його солідним, виголеним. Хотіла, щоб і чоловік такий був у мене, схожий на мого татуся. Він завжди був для мене прикладом. Мені соромно стало за нього. Що ж таке трапилось, що його наче підмінили?

Запитую:

– Таточко, ну що ж ти перестав за собою слідкувати?

А він каже:

– Я ж все одно вдома сиджу і ніхто мене не бачить!

А нігті, нігті які! На мізинці такі довгі, що вони почали завертатися, а інші просто зламалися. Волосся хоч і вимите, але не зачесане і стирчить у різни сторони.

– Тату! – не заспокоююся я. – Пішов би ти на роботу, поголився, одягнув костюм свій з краваткою. Ти ж у мене найкращий!

Але він мене не слухав, а думав про щось своє. Я не можу на все це дивитися! Чим довше він буде сидіти вдома, тим шансів знайти роботу у нього будуть менші. Дуже постарів батько і осунувся, наче в цьому житті йому вже нічого ні треба. Багато чого я робила, щоб тато знов почати радіти життю. Я навмисно приїжджала зранку і влаштовувала пробіжки з ним, хотіла повести до перукарні. Але усі мої спроби були даремними.

І тоді я вирішила підключити маму. Та вона сказала, що нехай живе, як йому хочеться. Якщо йому так подобається, то нехай так і буде. Веде себе, як дитя або чоловік, який махнув на себе рукою.

Коли мама прийняла сторону батька, вона сказала мені: «Доживеш до нашого  віку, то і  побачиш, як ти будеш себе вести і зрозумієш нас”. А я впевнена, що до такого я не опущусь. Мені дуже соромно за батька перед свекром.

Батько мого чоловіка, хоч і старший за мого тата, виглядає набагато молодше. У свекрухи скоро буде ювілей, їй буде 50 років. Його батьки обов’язково покличуть моїх батьків на день народження. Як же вони підуть? Нещодавно мій батько вдарився об двері і у нього на обличчі здоровий синець під оком.

Якщо навіть можна його привести в належний вигляд, то синець за два дні не зійде. Як же мені йти з ним на банкет? Що скажуть люди? Як ви думаєте, чи правильно я роблю, що хочу змусити його не виглядати, як бомж? Чи можу я  засуджувати своїх батьків?

КІНЕЦЬ.