Щоб міль не з’явилася, а одяг у шафі завжди пах свіжістю – пара хитрощів
Міль з’являється, як моя бабуся казала, у тих шафах, куди складають ношений одяг. Складайте лише після прання. А якщо збираєтеся ще надягати, то краще вішайте такі речі в кімнаті окремо, а не в шафі. Тоді їжі для розведення та розмноження молі не буде.
Зараз багато вигадано збірних підставок чи вішалок для таких цілей.
А тепер про пару хитрощів. Не замислювалася про це раніше, поки не побачила, як це працює у моєї знайомої, до якої потрапила в гості під час прибирання. Тепер я так само роблю вдома.
Зазвичай я раз на місяць роблю вдома генеральне прибирання. Іноді (може раз на півроку) з шафи витягаю все, що там лежить, протираю оцтом, потім водою з додаванням соди, щоб запах оцту пішов. Провітрюю та складаю білизну та речі на свої місця. Багато часу та сил це не займає. Головне, що запобігає появі молі та навіть цвілі і залишається свіжість.
Раніше я довго не мила в шафі і ароматизувала за допомогою ефірних олій, які мені до душі. Але все одно якийсь неприємний запах з’являвся. Можливо це від меблів, або правильніше буде сказати від матеріалу, з якого меблі виготовлені. Але тепер регулярним миттям, провітрюванням і правильними засобами я позбавляюся і запаху, і молі.
У шафи розкладаю банне мило. Не ароматизоване, а банне. Можна його на кожну полицю розкласти у своїй рідній обгортці. Мило підсихає в період лежання і навіть краще милиться потім, економніше витрачається. Отже, користь подвійна від такого лайфхака. Змінювати можна за необхідності для миття. Нові шматки – у шафу, а з шафи підсушені – для миття.