9 років була на заробітках і вирішила повертатися додому. Радісна — взяла квитки на автобус. Але на вокзалі рідного міста навіть ніхто не зустрів — їй стало зрозуміло: це nочаток кінця

Марина 9 років тому полетіла в сонячну Італію на заробітки. Виходу в її ситуації не було — грошей катастрофічно не вистачало. Марина думала, що попрацює рік-два, назбирає грошей і повернеться додому, адже там її чекають двоє дітей — син і дочка, які скоро будуть одружуватися.

А ще у Марини був чоловік, він працював, але практично всі прогулював. Почалася робота в Італії. Марина доглядала за дуже примхливою бабусею. Однак Марина все терпіла, адже вдома на неї чекають рідні. Вона терпіла і працювала. Потім Марина влаштувалася в магазин.

Днем доглядала за бабусею, ввечері працювала в магазині. Так день за днем. Спала по 4 години на день. Одного разу після прибирання в магазині вона аж заснула на прямо там на підлозі. Але Марина не шкодувала себе, вона працювала заради своєї улюбленої сім’ї. Минуло два роки.

Марина вирішила повернутися додому і зателефонувала, щоб порадувати свого чоловіка, але він їй відповів, що повертатися немає сенсу, адже грошей у родині катастрофічно не вистачає. А ще їх син знайшов собі дівчину і, можливо, скоро захоче одружитися, а значить потрібні гроші на весілля.

Марина вирішила залишитися ще на рік. Спілкувалася по скайпу зі своїми рідними, щоб бути в курсі всіх новин, а також регулярно висилала їм гроші і смакоту. Потім вона залишилася ще на рік, потім на ще один. Всього Марина була на заробітках 9 років. А її рідні не мали ні в чому потреби.

Настав день повернення додому. З яким радісним настроєм Марина летіла! Вона накупила багато подарунків. Довго на них збирала, відмовляла собі у всьому. Ось Марина вже на вокзалі рідного міста, тільки її ніхто не зустрічає. «Ну, напевно зайняті, можливо, сюрприз готують!» — не засмутилася Марина.

До будинку вона доїхала на таксі. Двері їй відкрив чоловік, обняв, але в його голосі були сумні нотки. Потім донька теж без особливої радості її обняла. Через годину прийшов її син зі своєю нареченою і почав хвалитися своїми планами: через місяць у нього весілля, вони вже замовили банкет в шикарному ресторані. А потім зі своєю нареченою летить Італію, тільки не працювати, ні, що ви. Він летить на один з найдорожчих курортів.

Потім почав натякати, що йому і майбутній дружині потрібна квартира. А потім взагалі поїхав обідати до майбутньої свекрухи. Стомлена і трішки засмучена Марина увійшла в свою кімнату. Її здивували жіночі речі, які в ній знаходилися. Чоловік пояснив це тим, що дочка залишила цей одяг випадково.

Вночі Марина практично не спала. Вона чекала не таку зустріч, а більш радісну. У неї склалося враження, що в рідному їй будинку їй не дуже-то і раді.

На наступний день Марина вирушила в місто. По дорозі вона зустріла знайому. Вона відкрила Марині очі. Виявилося, що в її будинку вже давно живе інша жінка. Її чоловік привів буквально через пару місяців після того, як Марина поїхала на заробітки. Син і дочка ніде не працюють. Всі живуть на ті гроші, які надсилала Марина. При цьому живуть все добре, все, крім самої Марини. Тепер жінці стало все зрозуміло.

Холодність і відчуженість пояснювалася тим, що чоловік і діти розуміли, що тепер їм ніхто не буде висилати гроші — і їх халява закінчилася. Нічого не кажучи, Марина зібрала валізу і поїхала. Вона вирішила тепер заробити гроші для себе.

Жінка захотіла купити собі окрему квартиру, щоб почати життя заново, життя для себе. Що ж стосується чоловіка і дітей, то пора б і їм почати заробляти, а не тільки витрачати чужі гроші.

КІНЕЦЬ.