Він завжди віддавав зарnлату мені. А сьогодні Павло повернувся додому і заявив, що він чоловік, головний у сім’ї. Тому rрошима буде розпоряджатися сам.
Мене мама з дитинства вчила, як правильно вести сімейний бюджет. В нашій родині був такий собі “матріархат”, бо ненька вирішувала всі проблеми та розпоряджалася коштами на свій розсуд. Я хочу сказати, що у нашій сім’ї завжди були гроші, навіть у найскладні для нас часи. Батько вважав, що його обов’язок – бути годувальником. А жінка краще розбереться, на що витрачати кошти.
Я взяла приклад з мами, адже у мене теж такий характер, як у неї. Коли почала жити з Павлом, відразу сказала, що я вмію розплановувати сімейний бюджет. Запропонувала чоловіку цей варіант. Я пам’ятала слова мами: “Чоловік – голова, а жінка – шия!” Тому підійшла до Павла з цим питанням з ніжністю та хитрістю. Він не був проти. Погодився з тим, що не вміє розпоряджатися коштами так, як я.
Таким чином, я сама оплачувала комунальні виплати, визначалася з покупками, слідкуючи за акціями та розпродажами. Чоловік ніколи не хвилювався за бюджет, адже у мене завжди були відкладені гроші на всякий випадок.
Ось так ми прожили більше п’яти років. У нас навіть ніколи конфліктів не виникало, які б стосувалися фінансової сфери. Звісно, були інші проблеми, через які ми могли посваритися. Але точно не через гроші. Ми багато через що пройшли з Павлом. За час нашого сімейного життя пережили безробіття, пошуки хорошої роботи, дороговартісну операцію, народження сина. За цей час ми змогли навіть придбати автомобіль.
А сьогодні Павло повернувся з роботи нахмурений. Відразу почав з серйозної розмови:
– Більше я не збираюся віддавати тобі свій заробіток. Я – чоловік, голова родини, тому маю сам розпоряджатися коштами. Чому це я мушу у тебе гроші клянчити, наче я їх не заробляю?
– Пашо, але ж ти добре знаєш, що не зможеш розподіляти кошти. Ти ж витрачаєш на перше-ліпше, що під руку трапиться. Не дивишся на ціни зовсім! Як ти зможеш вести сімейний бюджет? Я за ці роки вже звикла і знаю, що необхідне в першу чергу, де купувати…
– Все! Вистачить! – почав вже кричати на мене Павло, навіть не давши договорити. – Я сказав – значить тому й бути!
Мій чоловік був дуже знервованим і злим. Я його ніколи таким не бачила. Не розуміла, що це з ним трапилося? А виявилося, що його кращий друг, колега по роботі, почав насміхатися з нього. Гриша сказав Павлові, що тільки безхребетні нікчеми віддають усі зароблені гроші дружині. А справжні чоловіки завжди мають кошти у своєму гаманці.
Я, звісно, образилася дуже на Павла. Лише відповіла:
– Хороші, люблячі чоловіки віддають гроші дружині. А нікчеми приховують їх від сім’ї і витрачають на себе, як твій Гриша!
Потім я розвернулася та пішла до спальні. Не знаю навіть, чим закінчиться ця сварка. Я розумію, що його чоловіче самолюбство зачепили. Однак сподіваюся, що Павло охолоне і все стане на свої місця.
КІНЕЦЬ.