Світлана мила вікна, коли з роботи повернувся чоловік. – Я вдома, – гукнув Віктор. – Що на вечерю? Жінка залишила справи, і пішла на кухню. – Фаршировані перчики, – сказала Світлана і поставила на стіл тарілку. Віктор з апетитом взявся за вечерю. – Я маю тобі дещо показати, – раптом сказала дружина. – Ти про що? – не зрозумів чоловік. – Чекай, – сказала Світлана, вийшла з кухні і повернулася за хвилину з якимось листочком у руках. – Ось тримай. Віктор взяв його, прочитав і застиг від здивування

Ранок, як завжди, був метушливий: не давав спокою тримісячний Андрійко. А чоловіка – Віктора треба було зібрати на чергування.

Ні, таке відчуття, що це треба було не йому, а їй – Світлані! Він на півгодини засів у туалеті, а потім довго полоскався у ванній.

Потім раптом не зміг знайти свою улюблену сорочку та шкарпетки. Поспішав і нервував.

Світлана збирала чоловікові обід на роботу у лоточки, відволікаючись на Андрійка, що ніяк не хотів заспокоїтися, і чоловіка, який щось бурмотів і кликав на допомогу:

– Ну і де мої шкарпетки? – гукав він із спальні.

– Я поклала тобі їх на ліжко, – намагалася спокійно відповісти Світлана.

– Тут тільки одна шкарпетка! – здивувайся Віктор.

– Шукай! Було дві!

– Немає. Я що піду в одній?

Під плач Андрійка Світлана вирушила до спальні, перекопала ліжко – шкарпетків не було. Не було їх і біля ліжка, і за ліжком.

– Я ж тобі кажу: одна шкарпетка, – стверджував чоловік.

– Іди, заспокой Андрійка, зараз дам іншу пару, – вирішила Світлана і подивилася вслід чоловіку, що виходив в трусах: друга шкарпетка благополучно бовталася під резинкою. – Ой, Господи! Ну, як дитя!

Вона підійшла до нього і з приспівом: “Та-дам!”, Висмикнула, як фокусник шкарпетку.

Нарешті він зібрався.

– Ну все! Бувай! Ой! А пакет я не взяв.

Пішов, тільки Світлана присіла – дзвінок:

– Я ключі від кабінету забув…

Виїхав.

Світлана нагодувала Андрійка, що ледве заспокоївся, і подивилася навколо. Безлад. Брудні вчорашні шкарпетки валяються по всій кімнаті, з шафи все витягнуто в пошуках сорочки, у коридорі бардак, гора посуду від сніданку на кухонному столі.

Ні, так жити не можна! Потрібно з цим щось робити!

Світлана, звичайно, прибралася, але думала про це весь день.

– Може, не прибирати за ним? Але це неможливо. Він-то поїде на роботу, а я з дитиною залишуся тут. Ні, треба поговорити серйозно!

Світлана залізла у “мудрі” жіночі інтернет-форуми. І знайшла те, що, як їй здалося, цілком їм підходить:

Треба сісти з чоловіком вдвох і чесно написати за пунктами те, що вам одне в одному не подобається. Потім проаналізувати. Гарний метод!

Світлана навіть листочки приготувала. Наступного дня Віктор прийшов втомлений. Світлана знала, що серйозні сімейні питання після зміни не вирішуються. Тому вона нагодувала чоловіка, і він ліг відпочивати.

Ну, а ввечері… Увечері Світлана почала втілювати свій план. Віктор слухав її пропозицію уважно, правда при цьому в одній руці тримав Андрійка, в іншій яблуко. Не перестаючи жувати, хитав головою і хмурив чоло.

– Ти подумай, проаналізуй та виклади, поспішати нікуди, – радила Світлана.

– Так, так, давай! Напишу. Тільки треба до матчу встигнути.

Сьогодні показували якийсь вирішальний баскетбольний матч.

Вони поклали Андрійка в ліжечко. Світлана видала чоловікові листок і ручку. А сама сіла в іншій кімнаті, почала писати те, що дуже в чоловікові дратувало. Список виходив великий, ледве вмістився у аркуш.

– Ти закінчив? – запитала дружина.

– О так! – сказав Віктор. Він вже включав телевізор, нескінченне споглядання якого теж значилося у списку Світлани.

– Та, почекай ти вмикати. Давай обміняємося списками і читати.

– Давай! Три чотири! – скомандував Віктор.

Світлана взяла його листок. Звичайно, недоліки були і в неї, вона це знала. Наприклад, вона не дуже добре готувала. Їжа виходила якоюсь прісною. Ніяк Світлана не могла себе переконати серйозно захопитися готуванням.

А ще вона “смітила волоссям”, як висловлювався Віктор. Волосся у Світлани було неслухняне і нестримне, воно випадало. Особливо зараз, у період годування сина. А ще вона роззувалася “на ходу”, і Віктор спотикався об її капці і бурчав.

Ну, і звичайно, як будь-яка сучасна жінка, вона по годині зависала з телефоном у розмові з подругами. І ще, дуже погана якість – Світлана могла залишити включеною … праска! Тут Віктор сварився сильно!

Ну, і ще ще … якщо подумати, є до чого причепитися.

Загалом, Світлана приготувалася вислухати багато. Якщо вона вже такий список накатала, то й він постарається.

Віктор уткнувся в лист, Світлана вирішила трохи продивитися за його реакцією: він читав список своїх недоліків і посміхався. Що за людина! Він непоправний!

Ось і вона перевернула листок, а там великим почерком чоловіка написано:

“Ти, звичайно, не подарунок. Але я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ БУДЬ-ЯКУ!»

І Світлані раптом стало надзвичайно приємно та дуже соромно…

– Ох, Вітя, дякую тобі. І я тебе люблю! Може не читатимеш?

– Ні-ні, дочитаю. Потрібно ж виправлятися! Ось дивись: я вже огризок від яблука в смітник несу, виправляюсь!

Світлана вже посміхалася. З ним не можна серйозно!

Так, і Бог із ними, із цими дрібними недоліками. Головне ж – кохання! А вона точно є!

КІНЕЦЬ.