Свекруха тихенько nоnросила у мене що-небудь nоїсти. Я nідігріла вчорашній суп і, трохи подумавши, дала їй одну свіжу котлету. Як вона буде їстu — я не хотіла дивитися. Поставила біля неї тарілки і

У житті ніколи не знаєш як повернеться твоя доля. Я ніколи в житті навіть уявити собі не могла, що буду доглядати за людиною, яка мене ненавидила стільки років, скільки мене знає, і всіляко намагалася зіпсувати, і без того нелегке моє життя. Але від долі нікуди не дінешся, від неї не втечеш і не сховаєшся. У той день із спальні пролунав голос свекрухи.

Вона попросила поїсти. Я швиденько відкрила холодильник, підігріла суп і поклала щойно смажену свіжу котлету. Напевно, саме цей запах викликав такий апетит. Поставила тарілочки на піднос і допомогла їй сісти. Дивитися як вона буде їсти мені не хотілося, поспішила вийти з кімнати.

Тільки й почула ззаду тихі слова: » Спасибі, дочка «. Ох, давно ви стали так мене називати? Одружилися ми з чоловіком шість років тому. Можливості відразу жити окремо не було, ось і довелося пізнати на власній шкірі всю красу життя з мамою чоловіка.

Сказати, що Тамара Сергіївна мене не злюбила, було не можна. На людях вона всіляко підлещувалася і показово «дружила» зі мною. А вдома починала повчати мене у всьому, я і кроку не могла ступити без її навчання. Все, що я робила, було неправильно. Ще гірше було з моїми успіхами на роботі.

Свекруха була впевнена, що місце жінки виключно на кухні біля плити і чоловіка. Якщо я захоплено розповідала про новий тренінг або успішний звіт, вона мотала головою і зводила розмову до того, що саме в цей час її синочок сидів голодний. Чоловік мій постійно захищав мене перед своєю мамою, намагався пояснити, що пишається мною, і дуже щасливий, що у нього така дружина.

Але, у неї була своя думка. Все закінчувалося тим, що у неї життєвий досвід більше і насправді, вона переживає за нашу сім’ю, щоб якщо я більше буду проводити часу на роботі, у мужа не з’явилася інша жінка.

Такі міркування просто вражали мене, я вже втомилася все це слухати. Стала ловити себе на думці, що вже починаю вірити, що за чоловіком потрібне око та й око. І що жінці на роботі не можна затримуватися. Зрозуміла, що обов’язково потрібно з цим щось робити і задала питання ребром. Нам тоді відразу довелося піти жити на знімну квартиру. Це було дуже важко. Допомогло моє підвищення. Грошей стало більше і життя поступово налагодилося.

Ми почали серйозно думати про можливість взяти житло в кредит. І раптом сталося непередбачене. Завантажуючи брудні речі в пральну машину, помітила на комірі чоловіка помаду. Мене як холодною водою облили. Невже мій улюблений, може мені зраджувати? Вирішила не влаштовувати суперечки і не з’ясовувати стосунки завчасно і про все самій дізнатися. Не буду довго розповідати, як я опустилася до рівня перевірок телефону чоловіка і його комп’ютера. Кожен брудний предмет гардероба буквально досліджувався під мікроскопом кожен день.

І незабаром виявився дивний факт. Увечері я крадькома обережно обстежила чергову сорочку чоловіка і нічого на ній не виявила. Коли через пару днів, я знову взяла цю ж річ, на ній чітко виднілися червоні сліди від помади. Одягнути її ще раз чоловік не міг, вона весь час була вдома. Як же тоді вони на ній виявилася?

Я зважилась простежити хто ж може ходити до мого чоловіка навіть до нас додому. Сказала, що затримаюсь на нараді, а сама стояла недалеко від будинку, щоб все побачити на власні очі. Яке ж було моє здивування, коли я побачила свекруху! Виявляється, вона продовжувала не тільки спілкуватися з сином.

Але, як і раніше намагалася гнути свою лінію, вона вперто стояла на своєму. Як тільки дізнавалася, що я затримуюся на роботі, відразу ж бігла до нього зі свіжими гарячими пиріжками. Йому не хотілося розповідати мені про це. Боявся, що я підніму скандал, скажу, що його досі мама годує, а моя їжа йому зовсім не подобається. І з мамою сваритися не хотілося.

У будинок я зайшла якраз тоді, коли свекруха була у ванній. Природно, що чоловік не надавав цьому значення. Ну, захотіла мама руки помити, що з того? Я вивернула все білизна з кошика на підлогу і пред’явила йому чергові сліди помади на одязі. Він, звичайно ж, був здивований, а я пояснила, що свекруха вже не перший раз залишає такі мітки, щоб посварити нас, зіпсувати наше мирне з чоловіком життя. Спершу Тамара Сергіївна говорила, що я все вигадую, кажу неправду.

Але, як тільки я взяла її сумочку і сказала, що зараз витрушу її вміст і знайду підходящу помаду, вона у всьому зізналася. Виявляється, вона вирішила, що я не можу мати дітей! Така думка прийшла їй в голову від того, що одружені ми були вже не один рік, а дітей до сих пір не було. Думка про те, що ми просто хочемо спершу визначитися зі своїм особистим житлом, якийсь час пожити для себе навіть нею не розглядалася. Навіщо ж тоді взагалі варто було оформляти стосунки, якщо відразу ж не наро джувати дітей? Природно, її синочок повністю нормальний.

Значить, згідно її логікою, вся справа в мені, вона знайшла всі проблеми лише в невістці. Я думала, що була зла на неї. Але, коли почула все те, що і як розповів їй мій чоловік, зрозуміла, що помилялася. Він не просто був розчарований. Нарешті прийшло усвідомлення, що могло статися справжнє сімейне розчарування. Більше року він просто не спілкувався з нею, не брав телефон і просто повертав в інший бік, якщо її бачив.

Свекруха багато разів просила вибачення, дзвонила мені, плакала і благала поговорити зі своїм сином. Все вирішив випадок. Взимку свекруха моя захворіла. Не знаю, може, це була кара згори. Проте, ця ситуація дозволила мені пробачити її. Та й чоловік, звичайно, переглянув своє ставлення до неї.

Знаєте, що найдивніше? Якраз в цей час мені запропонували відмінну роботу, яку практично повністю можна виконувати дистанційно? І як тільки свекрухи стало краще, я сама запропонувала забрати її до нас. Чоловік просто плакав, і сказав, що не очікував від мене такої мудрості.

Яка там мудрість ?! Життя просто сама все розставляє на свої місця. І зараз я спокійно доглядаю за жінкою, яка псувала мені життя. Мені важко її полюбити, я просто виконую свій обов’язок совісно, адже вона — мама мого чоловіка.

КІНЕЦЬ.