Славко, йди вечеряти! – покликала чоловіка Алла. – Добре, йду, – долинуло з-за комп’ютера. Алла накрила на стіл, але Славко не приходив. Коли вона вже прибирала зі столу, на кухні з’явився чоловік. – Ну, що, давай вечеряти! – він сів за стіл, потираючи руки

Славко, йди вечеряти! – покликала чоловіка Алла. – Добре, йду, – долинуло з-за комп’ютера. Алла накрила на стіл, але Славко не приходив. Коли вона вже прибирала зі столу, на кухні з’явився чоловік. – Ну, що, давай вечеряти! – він сів за стіл, потираючи руки

– Славко, підемо вечеряти! – покликала чоловіка Алла.

– Добре, йду, – долинуло з-за комп’ютера.

Алла накрила на стіл, посадила маленьку Марійку, сіла сама. Славко не приходив. Вона знову покликала чоловіка, почула «Так-так, зараз!». Тоді вона налила суп Марійці, погодувала дочку. Дівчинка вже пішла грати, тоді Алла знову покликала чоловіка. Так і не дочекавшись, повечеряла одна. Коли вона вже прибирала зі столу, на кухні з’явився Славко.

– Ну, що, давай вечеряти! – він сів за стіл, потираючи руки. Алла мовчки налила суп, повернула інші продукти на стіл і пішла в кімнату.

– А ти не їстимеш? – долинуло їй в спину.

Славко здивовано проводив дружину поглядом, знизав плечима і почав їсти. В голові крутилася робота. Славка підвищили, і тепер він відповідає за великий проект. У нього і так була хороша зарплата, але тепер вони зможуть собі дозволити не просто з’їздити куди-небудь в Туреччину, а можуть, наприклад, в Італію! А ще він замінить машину! Так замріяно він поїв і знову сів за роботу …

– Слава, вже пізно, підемо спати! – долинули до нього слова дружини, але він був так занурений в проект, що навіть не відреагував …

Алла зі сльозами засинала знов одна. Як же раніше було добре! Вони проводили вечори всією сім’єю, разом займалися з Марійкою, на вихідних могли з’їздити в зоопарк…Сам Славко давно вмовляє не виходити з декрету, з його новою роботою їй немає необхідності заробляти , але проводити ось так всі дні одній … Марійка вже давно ходить в дитячий сад, взагалі скоро в школу, мама їй вже не потрібна в тій мірі, і Алла нарешті могла видихнути! Але виявилося, що вона одна …

Слава підстрибнув від гучного будильника і виявив себе за комп’ютерним столом. Тіло затекло, тому він, накульгуючи, пішов в душ. Швидко зібрався і поїхав на роботу, там знову занурився в процес. Десь по дорозі йому спало на думку, що він навіть не привітався з Аллою, але тут же думки знову повернулися до роботи …

Так текли дні, перетворюючись в тижні. Проект добігав кінця, але начальство вже готувало ще кілька подібних проектів. Одного вечора Славко поділився цією інформацією з дружиною, але лише побачив жах в очах Алли.

– Ти ж казав, що потрібно потерпіти лише ці півроку, а потім ти знову повернешся до свого графіку … – тихо відповіла Алла.

– Але ж це такі перспективи! Ти уявляєш, скільки я зароблю!

– А як же ми? Марійка скучила за тобою, ти постійно працюєш, навіть вдома! А я?! – голос Алли тремтів, а Славко скривився, він не любив, коли плачуть.

– Ой, Марійка ще маленька, нічого не розуміє! А ти? Ти вдома будь, господарство веди, я ж працюю, як раз, щоб ви ні в чому не мали потреби! – обурення прорізалося в голосі Слави.

– Але навіщо нам гроші без тебе? Марійці потрібен батько, а мені чоловік …

– Перестань! Це все твої жіночі заморочки! Все, мене не турбувати!

Слава знову повернувся до комп’ютера.

Через пару місяців проект був зданий, Славі виплатили колосальну премію, і відразу видали завдання на наступні два проекти. Чоловік заїхав в кондитерську і купив торт. Але вдома його зустріла тиша і лише записка лежала прямо на підлозі.

– «Ми на концерті. Адресу я скинула в смс », – прочитав він. Слава дістав телефон, там була купа пропущених від дружини і мами. В смс він дійсно побачив адресу.

Адресою виявився будинок культури міста, біля будівлі була купа машин, всюди люди. Слава нерішуче зайшов у фойє, натовп стояв біля входу в головний зал, де пролунали оглушливі оплески. Через пару хвилин люди стали виходити із залу. У натовпі він зауважив Аллу з його мамою, жінки відійшли кудись убік. Коли Слава дістався до них, то побачив, як Марійка в красивому платті з сяючими очима тримає медальку і грамоту.

– А я так злякалася! А потім мені Ольга Миколаївна каже, що все буде добре! А потім Ліза заплакала, але Стьопа її погладив по голові! А потім нам треба виходить на сцену … – Марійка, захлинаючись емоціями, ділилася враженнями з мамою і бабусею. Жінки лише посміювалися, але тут помітили Славу і нахмурились.

– Доню, – покликав він дівчинку. – Ти виграла ?!

Марійка обернулася до тата і замовкла. Подивилася на нього порожнім поглядом і знову повернулася до жінок.

– А ми ж тепер підемо їсти морозиво? – запитала Марійка.

– Підемо, переодягнемося! – бабуся взяла за руку дівчинку і повела її.

– Я намагалася тобі додзвонитися, нагадати … – тихо сказала Алла, обіймаючи себе руками.

– Я … забув … – ледве вимовив Слава. Вина просто захлиснула його. Адже він навіть не знав, що дочка ходить в якийсь гурток. Вона хоч співає чи танцює ?!

– Ти багато забув, – знову почувся голос Алли. Тут повернулися Марійка з бабусею. Слава всіх зібрав і повіз додому. У важкій тиші вони доїхали до будинку, Марійку першою запустили в квартиру.

– Це торт? Мені? – почувся здивований голос дівчинки.

– Так! – швидко відповів Слава, потім сів навпочіпки перед дочкою. – Ти мене вибач, що не зміг приїхати на концерт! Але ти у мене найкраща дівчинка, тому весь цей торт твій!

У Марійки знову засвітилися очі.

– Дякую тату! – вона обняла батька.

– Так бігом мити руки! – скомандувала бабуся.

– До чого торт? – запитала Алла, коли Марійка зникла у ванній.

– Проект закінчений, – чесно зізнався він.

– Правда ?! – з надією видихнула вона, але тут же щось згадавши, спохмурніла. – А … ще ж будуть …

Алла відвернулася від Слави, щоб роздягнутися.

– Не будуть. Я більше не буду брати такі проекти, нехай шукають іншого. Від роботи, звичайно, не відмовлюся, але більше не буду працювати в такому режимі!

Слава ніжно обійняв дружину зі спини.

– Вибач мене! Я так вас люблю!

Алла відкинулася спиною на чоловіка.

– Ми тебе дуже любимо, і завжди підтримаємо … Просто, будь з нами!

– Тепер я з вами! А тепер, підемо різати торт! Мені пообіцяли, що він дуже смачний!

Алла щиро засміялася вперше за довгий час.

КІНЕЦЬ.