Син вирішив познайомити невістку з батьками і привіз її на дачу. Коли мама попросила її нарізати сир, та подивилась на неї і сказала щось неймовірне

Все життя 55-річна Ліда вважала, що проблеми між невістками і свекрухами перебільшені, адже, як можуть між собою мати якісь відмінності дві жінки, які щиро люблять одну людину. Думала, що завжди можуть знайти спільну мову двi дорослих людини.Ліда так думала до минулих вихідних.

— Мій син привіз до нас на дачу дівчину свою. Ну, як дівчину, тепер уже наречену: заяву подали вони в ЗАГС, в кінці вересня весілля. Ми її бачили, звичайно, мигцем якось, але майже не спілкувалися тоді з нею, як-то можливості не було такої. Вони і зустрічаються півроку всього.

Причому, саме зустрічаються, разом не живуть, хоча у мого сина, Михайла, окрема квартира є. І тут син нас обрадував, сказав, що одружується скоро! А мій чоловік каже синові:

— Ну, вези тоді наречену у вихідні до нас на дачу, познайомимося з нею краще.Молоді приїхали в суботу до обіду. Звичайно, Ліда готувалася до їхнього візиту, наготувала багато різних страв.- Вони приїхали — я почала накривати стіл на веранді! — розповідає Ліда. — Кажу гості -Надежда, підемо, допоможеш мені на кухні!

Так у мене все готово було, зрозуміло, картоплю чистити я її б не просила! Максимум, хліб нарізати, серветки дістати, ложки або виделки. Дивлюся, а вона навіть очима не повела, не пішла за мною! Залишилася з чоловіками за столом. Сидять, розмовляють, сміються. Думаю я, добре, може, не почула, або не зрозуміла мене.

Принесла все на стіл сама, пообідали ми, вони з Михайлом встали з-за столу і пішли в будинок, відпочивати з дороги; ми з чоловіком залишилися мити посуд і зі столу прибирати.

Кімната для молодих у передбачливою господині Ліди була вже підготовлена. Після відпочинку ті вирушили на річку і погуляти по селищу, а повернулися знову до накритого столу.- Кажу, давайте зараз чай поп’ємо з пиріжками та бутербродами, а ввечері шашлики будемо смажити. Надія, поріж, будь ласка, сир!А вона мені і заявляє:- А у мене, Ліда Іванівна, правило: в гостях краще нічого не робити, відпочивати. Звідки я знаю, як цей сир у вас прийнято різати?

Наріжу ще не так, навіщо це треба!Я мало не впала! Ось скажи, як сир для бутербродів можна нарізати «не так»? Чесно кажучи, не уявляю.Майбутня невістка Ліди все два дні слідувала лише своєму правилу: по господарству і зі стравами геть нічого не допомагала.

Увечері чоловіки смажили шашлики, Надія стояла поруч з ними у мангала і охоче підтримувала розмову, поки Ліда різала овочі і накривала стіл. Відчуваючи, що мати вже зовсім незадоволена, мити ввечері посуд зголосився сам Михайло. Ліда навіть пальцем не ворухнула, щоб йому допомогти.

— Ну хоч тарілки зі столу можна було зібрати і віднести? — дивується цьому всьому сама Ліда. — Навіть не подумала! Та й помити можна було, в принципі. Дача у нас упорядкована, є гаряча вода, всюди чистенько у мене, завжди прибрано. І посуду не стільки вже й багато, чотири тарілки всього.На наступний ранок молоді спали до обіду, потім ліниво виплили до знову ж накритого господинею столу, а там і почали збиратися додому — завтра на роботу, мовляв.

Надія принципово навіть ліжко за собою не прибрала.- Теж, напевно, боялася заправити ліжко не так, як у нас прийнято! — зітхає Ліда. Таке диво бачу в перший раз.Ліда — жінка добра, любить гостей, і на дачу до неї часто приїжджає сестра з дітьми, друзі, подруги, товариші по роботі чоловіка.

І завжди люди якось прагнуть допомогти. Сестра, наприклад, завжди хапається за посуд сама, прибирає зі столу і миє, Лідi і підійти до мийки не дає — ти готувала, я прибираю, і не сперечайся!

Подруги вічно несуть з дому на дачу з собою якісь продукти, вже приготовані салати, щоб господині не готувати однієї на всіх, і навіть не самі близькі знайомі, які приїжджають в будинок в перший раз, обов’язково господині пропонують допомогу: нарізати, зібрати, принести.

Звичайно, Ліда від усього відмовляється, але тим не менше.- Гаразд би я її на дачі просила щось робити! — ніяк не може зрозуміти того жінка. — Огірки поливати або грядки полоти. Так ні ж! Сир порізати запропонувала, для себе ж.Ліда після цього дуже засмутилася, тепер навіть і не знає, як будувати відносини зі своєю майбутньою невісткою і взагалі, чи варто чимось допомагати дітям, якщо вони зараз допомогти не хочуть.

КІНЕЦЬ.