Одного разу Єлизавета без попередження привела до нас додому свого свекра, Володимира Петровича, батька Святослава. Вона холодно заявила: “Ви отримали кругленьку суму, тож дбайте про свого діда самі!”
Минуло вісім років відтоді, як ми з Ольгою одружилися. Всі ці роки ми працювали, не покладаючи рук, відкладаючи кожну копійку, щоб здійснити свою мрію про власний будинок. Тим часом Святослав, вітчим моєї дружини, тяжко захворів . лікарі діагностували у нього рак, і його стан стрімко погіршувався.
Під час перебування в лікарні, нікому не повідомляючи, Святослав проконсультувався з юристом і склав заповіт . На жаль, його хвороба була в останній стадії, і врятувати його було неможливо. Його не стало в лікарні, залишивши після себе скорботну родину.
Лише після похорону ми дізналися про зміст заповіту Святослава. На загальний подив, він заповідав кожному з трьох дітей (Марину, Романа та Ольгу його нерідну дочку) , значну суму грошей на окремих банківських рахунках. Однак у заповіті також містився пункт про право власності на сімейний бізнес та будинок. Адвокат повідомив спадкоємцям, що рішення щодо права власності на нього буде прийнято через рік після смерті Святослава, в річницю його смерті.
Така умова не влаштувала Єлизавету Володимирівну , мою свекруху і матір Ольги. Так сталося, що вона не любила старшу дочку, ніколи не цінувала, бо вважала, що дитина згубила її молодість. Батько Ольги зник одразу після звістки про вагітність. Тому всю злобу матір виплескувала на дочку. Вона сподівалася, що її чоловік залишить бізнес виключно своїм біологічним дітям і їй. Її обурювало, що за заповітом Ользі дісталися гроші.
Одного разу Єлизавета без попередження привела до нас додому свого свекра, Володимира Петровича, батька Святослава . Вона холодно заявила:
“Ви отримали кругленьку суму, тож дбайте про свого діда самі!”.
Не вагаючись, ми прийняли Володимира Петровича в наш дім. Незважаючи на свою незалежність, він мав проблеми з пересуванням через хворі ноги. Він став важливою частиною нашої сім’ї, і за рік, що він жив з нами, ми дуже зблизилися. Володимир Петрович був мудрим, доброзичливим, ділився повчальними та захоплюючими історіями. За цей час у нас не було жодного конфлікту.
Настав день зустрічі спадкоємців з юристом, щоб визначити подальшу долю бізнесу. Ольгу запросили на зустріч. З’ясувалося, що Святослав заповідав весь бізнес людині, з якою батько проведе решту своїх років. Бізнес був чималий – чотири готелі , три ресторани і кілька магазинів.
Таке рішення розлютило мою свекруху , і між Мариною та Романом розгорілася палка суперечка про те, хто буде піклуватися про їхнього дідуся.
“Він мій біологічний дідусь! Я буду краще про нього піклуватися!” -кричала Марина.
“Але моя дружина – медсестра . Вона вміє давати ліки. З нами дідусь буде в надійних руках!” – заперечив Роман.
Валентина втрутилася, відстоюючи свої права: “Чому ви вирішуєте за мене? Потім в розмову втрутився сам дідусь. Я залишаюся з Ольгою. Я прожив з ними рік, і мені було комфортно, безпечно і спокійно . Я не збираюся нічого змінювати”.
Незважаючи на наполегливі прохання братів і сестер та матері, Володимир Петрович залишився непохитним і відкинув усі пропозиції. Він вирішив залишитися з нами. В результаті свекруха і її діти розірвали з нами всі зв’язки.
Ольга взяла під свій контроль бізнес, який побудував її вітчим . Марина і Роман, зрозумівши, що розтринькали свій спадок, звернулися до неї, благаючи про керівні посади. Вони аргументували це тим, що це бізнес їхнього батька, а отже, по праву належить їм. Однак Валентина відмовила їм у проханні. Вони самі винні у своїй фінансовій скруті, бо завжди покладалися на готове багатство, не знаючи цінності важкої праці.
Нещодавно Володимир Петрович пішов з життя, через чотири роки після свого сина. Ми глибоко сумуємо через його втрату, адже він став невід’ємною частиною нашого життя.
КІНЕЦЬ.