Одній дівчині мама все життя вселяла, що для щасливого шлюбу вона мусить вміти добре готувати. Після одруження вона ще довго згадувала слова матері

 

Одну дівчинку вчили готувати. Мама була почесна кулінарка, тому багато часу проводила з донькою на кухні. Вчила пасерувати, гасити, варити, пекти, різати, замішувати, проціджувати, збивати…

Тоді збивали вінчиком довго! Міксерів не було. Та й інші кулінарні прийоми були трудомісткими. Потрібно було добре постаратися, щоб приготувати страву. А потім ця страва з’їдалася швидко. І знову готувати треба.

І шити дівчинку вчила мати. Багато шили самі. І прибирати так, щоби все блищало! Прати та прасувати.

Дівчинка після школи навчалася господарським справам. А мама лаялася і критикувала. Хто тебе заміж візьме, якщо ти не навчишся готувати?

Виросла дівчинка і вийшла заміж з великого кохання. Дуже любить чоловіка та дітей. Але готувати не любить. Найпростіші страви готує дітям. А з чоловіком вони люблять замовити суші чи в кафе сходити. Живуть щасливо. Але жодної складної страви вона не приготувала.

Чоловік готує із задоволенням. А для неї це заняття неприємне. Бо набридло. Об’їлася готуванням у дитинстві. Занадто багато та довго готувала. Навчилася. Але відчуває огиду до процесу.

А інша дівчина вийшла заміж, вміючи лише яєчню підсмажити. Вона жила в сім’ї, де харчувалися абияк, столовими продуктами та магазинними напівфабрикатами. Ситно, але несмачно. Батьки були славетними художниками, але погані кулінари.

А з дочки кулінарка вийшла чудова! Так вона любить свою ідеальну кухню, там відпочиває душею, готує муси, паштети, заливні, пироги пече, смажить та варить смачні страви. Батьки у гості приходять і не натішаться талантом доньки.

Хорошим можна наїстися. Якщо хорошого дуже багато і до нього примушують. Якщо радісне заняття перетворюється на обов’язок, поглинає все життя, якщо немає задоволення. І за першої нагоди людина радісно кидає те, до чого її примушували. І довгі роки відчуває огиду до цієї справи.

Тому хороше має бути на радість. Примушувати та нав’язувати небезпечно. Набридне людині хороше. Бо нічого доброго в ньому не лишилося. Суцільний примус.

Навіть у важкому навчанні має бути хоч маленька радість. І відпочинок. Семиярусний торт, який дванадцять годин готували, а потім упали без сил, радості може не принести. Особливо якщо його знову треба готувати.

А дзеркальні підлоги, які треба натирати щодня, вселяють огиду, а не бажання знову їх натирати оксамитовою ганчірочкою вісім годин. І рояль може стати не прекрасним інструментом, а знаряддям тopтури, від якого людина все життя шарахатиметься. Навіть якщо добре навчиться грати …

Радість має бути. І маленька особиста свобода. І невеликий відпочинок. У будь-якій праці, окрім каторжної. І у будь-якому навчанні. І у стосунках. Щоб не відбити назавжди бажання щось робити. Не вселити огиду.

І ще одне. Якщо не вмієш щось робити, любов навчить. Якщо заради любимих намагаєшся – навчишся швидко! Тому що любов та радість сприяють навчанню. І процвітанню. І нічого ускладнювати не треба. Семиярусний торт не обов’язково робити. Краще простіший, але з радістю та з любов’ю…

КІНЕЦЬ.