“Народиш доньку – нe nycтимо тебе додому” – сказав сват. Це ж чим потрібно було думати, щоб сказати таке ваrітній жінці перед самими nолоrами

Моїй доньці зовсім не пощастило з родичами. У мого зятя східне коріння та деякі їх життєві принципи ще й досі викликають у мене нерозуміння.

Після весілля моя донька Марія переїхала жити до свого чоловіка, він мешкав з батьками. Для цієї родини чоловік був майже святим, було заведено, що жінки бігають навколо своїх чоловіків майже навшпиньки.

Народитися в цій родини хлопчиком було благословенням, а дівчинкою – прокляття. По іронії долі останнім часом в цій родині стали все частіше народжуватися дівчатка.

Марія була наймолодшою невісткою на неї покладалися великі надії. Уже з першого дня весілля її переконували в тому, що її обов’язок народити сина.

Коли донька мені про це розповіла, то у мене на голові волосся стало дибки. Яка різниця хто народиться: хлопчик чи дівчинка? Головне, щоб дитина була здоровою.

Проте свати так не думали. Коли Марія завагітніла, уся родина з нетерпінням чекали часу, коли можна буде дізнатися стать майбутньої дитини.

Та дитина наче навмисно повернулася спиною до цікавих очей. В нервовому напруженні пройшла вагітність у моєї доньки. А коли Марія вже їхала народжувати, свати сказали їй таке, що й на голову не налазить.

“Народиш доньку – не пустимо тебе додому” – сказав сват.

Це ж чим потрібно було думати, щоб сказати таке вагітній жінці перед самими пологами.

Марія молода здорова жінка та швидко народила дитину. Здорову дівчинку. Проте її вага була трішки менша від норми. Пройшло ще декілька хвилин та Марія почала народжувати знову. Лікарі не вірили своїм очам.

Цього разу народився хлопчик. Ніхто такого навіть не очікував, усі дослідження УЗД не показувало двох дітей. Так, лікар якось мимоволі казав, що наче чує два серцебиття, проте це ще не точно.

Донька зателефонувала мені та сказала втомленим голосом, що зможе повернутися додому, на що я їй відповіла, що навіть якби свати втілили в життя свої слова, то я б її прийняла, а потім ба осоромила їх на все село.

Зять радів від того, що у нього тепер двоє дітей.

Марію з дітьми дуже радісно зустріли. Свати не знали де подіти себе від щастя. Нарешті довгоочікуваний онук!

Марії уже більше не допікали з темою народження та вона автоматично стала улюбленою невісткою.

Відношення сватів до Марії змінилося кардинально. Марія звичайно, тому рада, але ще й досі не розуміє як можна ділити дітей за статевою ознакою.

КІНЕЦЬ.