Настя була впевнена, що вона ніколи не прийме нову дружину свого батька. Але лише після відходу батька з життя вона зрозуміла, наскільки
На останньому курсі середньої школи Настя спостерігала, як її батько приводив до їхньої оселі нову жінку. ЇЇ мами не стало за два роки до цього, і юна дівчина вважала, що ніхто й ніколи не зможе заповнити порожнечу, залишену її життєрадісною, улюбленою матусею.
Настя щосили намагалася зрозуміти, як її батькові могла подобатися Таїсія – його нова дружина, яка була скромною, байдужою домогосподаркою, що разюче відрізнялася від її матері.
Настя максимально уникала мачуху, навіть відмовлялася від сімейних обідів. Після закінчення навчання вона поїхала, щоб продовжити своє захоплення мистецтвом, взявши із собою заповітний портрет покійної матері.
Будучи студенткою, Настя поринула у яскраве світське життя. Хоча вона підтримувала регулярні контакти з батьком, вона знехтувала своїми стосунками з Таїсією, навіть не вітала її з днем народження. Життя прийняло несподіваний оборот, коли її батько помер, залишивши Настю боротися з новим терміном – «сирота».
Настя швидко покинула спільний з Таїсією будинок, не витримавши думки про те, щоб жити з мачухою. Напутні слова Таїсії про те, що ця квартира в такій же частці Настіна, немов луною віддавалися в її свідомості під час нападів туги за домом.
Незабаром Настя познайомилася з Андрієм, який надав їй емоційну підтримку і в результаті запропонував місце в своєму будинку. Однак художня кар’єра Насті, яка часто поглинала її час та увагу, викликала між ними розлад. Андрій, директор місцевого театру, невдовзі знайшов втіху в нових відносинах, попросивши Настю піти.
Бездомна і розбита горем Настя згадала слова Таїсії і вирішила повернутися до будинку свого дитинства. Напрочуд теплий прийом Таїсії та готовність обговорити розділ квартири викликали у Насті почуття каяття. Настя вирішила залишитися, влаштуватися працювати і оцінити ситуацію пізніше.
Одного разу Таїсія показала їй великий портрет сім’ї Насті, вселивши в неї знову набуте почуття теплоти і вдячності.Зрештою Настя влаштувалася на роботу в місцеву художню школу і вийшла заміж за стабільного чоловіка, який її щиро покохав. Незважаючи на те, що вона поїхала після весілля, вона вирішила не ділити квартиру батьків.
Таїсія перетворилася на значну постать у житті Насті. Вона навіть ставилася до сина Насті, Миколи, як до свого онука. Історія Насті показала силу емпатії, розуміння та прийняття у перетворенні відносин та пошуку втіхи у найнесподіваніших місцях.
КІНЕЦЬ.