Мою сестру вже два місяці син просить продати її дачу, часи складні, йому гроші дуже потрібні. Моя сестра з чоловіком вже й покупця знайшли, та в останній день все вийшло дуже дивно
Моя двоюрідна сестра Тамара зі своїм чоловіком Богданом нещодавно передумали продавати свою стареньку невеличку дачу, як тільки потенційні покупці з’явилися на їх подвір’ї та увійшли в їх маленький, такий дорогий для них, будинок.
Родина дуже сподівалася на гроші, які отримають від продажу, але подружжя не може зважитися на такий, непростий для них, крок.
В душі у кожного з подружжя назрівали думки проти того, що відбувається.
Тамара сумним голосом говорила з молодою парою, яку бачила вперше, які швидким кроком ходили по будинку, заглядаючи в усі кути, куди тільки можна було, розпитуючи про особливості життя за містом, адже вони так мріяли в селищі жити.
Богдан, привітно привітавшись з людьми, мовчав, похиливши голову, усвідомлюючи, що свою цю дачу він не хоче продавати зовсім, що гроші не так вже сильно зараз потрібні йому, та й багато за неї ніхто все одно не дасть грошей, що час, а це дуже багато років, проведений в цьому будинку, дуже дорогий та пам’ятний, і треба його завжди цінувати за моменти спокою і щастя, від чого не варто відмовлятися.
Цього разу молода подружня пара, якій, до речі, дуже сподобалася дача, пообіцяла подумати і передзвонити згодом, щоб повідомити про своє рішення на рахунок їхнього будиночку.
Як тільки їх машина рушила від воріт в сторону міста, Тамара відразу почала шморгати носом, як мала дитина:
– Не можу я так, Богдане. Шкода мені цей невеличкий старенький будинок, адже він такий дорогий мені, просто рідний, я так звикла до нього.
– Давай не пбудемо продавати нашу дачу, – несподівано запропонував Богдан своїй дружині, – обійдеться наш син і без цих грошей цих. Нехай в банку більше позичає, нехай гарний бере кредит, хай розраховують лише на свої сили, нам з тобою ніхто не допомагав. Якби у нас були б гроші – дали, а дача ця також і мені дуже дорога і навіть не в грошах справа.
Зате буде куди відпочивати їздити і їм, і дітям, і нам з тобою. А нам тим більше. Не уявляю, як нам прийшла ідея продати це таке рідне нам обійстя. Влітку ми з тобою що в місті робити будемо цілими днями? Тут хоч ворушитися доводиться, тут все таке рідне, таке хороше. Ну не засмучуйся, – і Богдан трохи заспокоїв свою дружину, мою двоюрідну сестру, давно за ним такого не спостерігалося.
Увечері господарі вирішили затопити на своїй дачі піч, дістали старі листи і папери, яких накопичилося повний письмовий стіл.
Серед них траплялися і якісь чорно-білі старі фотографії, які вони так давно не бачили, здається й забули про них. Гора усіх цих паперів відразу просто переросла в купу спогадів, які так тепло огортали душу.
Богдан з Тамарою згадували багато, розмовляли, щиро сміялися. І так добре і тепло ставало на душі, ніби поринули в кращі моменти свого життя, і воно було хорошим, ніби нічого поганого і не було у них на той час.
Пам’ять видавала моменти радості, щастя. Скільки всього доброго та хорошого було в стінах цих, стільки тут їхнього життя, спогадів.
– Як добре, що ми з тобою передумали і вирішили залишити це все собі, – з посмішкою спокійно мовила Тамара, – Коли покупці дивилися дивилися наш будинок, мені здавалося, що вони забирають у нас не тільки його, а й частину нашого життя, наші спогади, наші прожиті тут роки. А тепер є відчуття, що у нас буде ще багато хорошого, пов’язаного з цим місцем, що життя не закінчилося, воно триває, щасливі моменти у нас ще попереду.
– Так, Тамарочко. Думали ми з тобою, що це – всього лише маленька старенька дача, а виявилося – чи не найкраща частина нашого минулого. Хочеться сподіватися, що і сьогодення. І навіть майбутнього, – мовив спокійно Богдан пошепки до своєї дружини пошепки.
У місті моя сестра зі своїм чоловіком розповіли синові про невдалий продаж будинку.
Син засмутився, казав, що дуже розраховував на ці гроші, а батьки його підвели.
Вже син не дзвоне батькам, наче спілкуватися з ними зовсім не хоче, ображається.
А батьки засмутилися теж, адже продавати дачу не хочуть зовсім, здавалося, що дача – це всього лише маленький старенький будинок.
Але ж ні. Так важко розлучатися з ним.
І що тепер робити, щоб син не відвернувся від своїх батьків.
КІНЕЦЬ.