Моїй подрузі Валентині на днях зовиця подзвонила, каже, що бере відпустку на тиждень і з своїми трьома дітьми приїдуть до них в село на Великдень. Валентина аж засмутилася, бо сестра чоловіка завжди їде з порожніми руками, тижнями в них сидить, додому їхати не хоче, а з собою ще гостинці просить постійно. Стала думати Валентина, як відмовити гарно сестрі чоловіка

Моя хороша подруга Валентина живе зі своєю сім’єю в маленькому селі.

Так склалося, що чоловік її також не захотів виїжджати з маленької батьківщини, вони не хотіли ніколи міського життя, адже гарно живуть і в приватному будинку, де є всі зручності, господарство і мріяли, щоб і діти завжди були на свіжому повітрі.

Їм подобається свіже повітря, спокійний спосіб життя, вони люблять село, так, як обоє там народилися.

У Валентини з чоловіком був шанс після того, як закінчили навчання знайти хорошу роботу і залишитися в місті, але вони все ж обрали село: подобається жити в сільському будинку, міське життя їх втомлює, воно не для них.

Будинок в моєї подруги з чоловіком досить таки хороший, чоловік її раніше часто їздив на заробітки, трохи підробляв на будові в Чехії, у нього там колишній однокласник працює, тому брав на пару місяців іноді, щоб Микола грошей трохи для сім’ї заробив.

Та Валентина з чоловіком мали щирі почуття, надовго розлучатися не хотіли, вважають, що гроші не головне.

Тому сам Микола, трохи заробивши для сім’ї, швидко повертався додому до дружини.

Сама ж Валентина працює в школі вчителем, тому грошей в сім’ї достатньо для нормального життя.

Загалом, сімейна пара живе не гірше за інших, своїх друзів та знайомих, які живуть в селі.

Подруга з сім’єю тримає господарство чимале, тому, коли чоловік їхав в Чехію на заробітки, Валі сумувати не доводиться, роботи вистачає у неї. Їм подобається господарювати, мають свої овочі, фрукти, м’ясо.

Звісно, що в селі працювати приходиться багато, але результатом вони задоволені.

А минулого року, в кінці грудня, до Валентини приїхала без попередження сестра чоловіка з усією своєю сім’єю.

Вони всі п’ятьох з’явилися на порозі будинку моєї подруги, і з щасливими посмішками повідомили, що приїхали до них відпочити на два тижні.

Тобто, Новий рік і Різдво хочуть святкувати в селі. При цьому приїхали без попередження, сказали, що не повідомляли, бо хотіли родичам зробити сюрприз.

В перший день такого несподіваного приїзду великої родини, Валентина швидко зібрала на стіл із того, що було в неї в хаті в холодильнику.

На другий день гостини ніхто не встав їй допомагати, вони відпочивали, чекали, коли жінка приготує сніданок для них усіх.

Три дні такої метушні, Валентина дуже стомилася.

Готувати, прибирати, прати.

А ще троє дітей зовиці невгамовні. Їх не привчають до порядку.

Мало того, що увечері повипускали качок та курей на вулицю і на дорогу, і моя подруга до пів ночі бігала шукала їх по сусідах.

Одну качку так і не знайшла.

У кроликів клітки відкриті, і подруга не знала, де їх наразі шукати.

Теж знайшла не всіх.

Але ж зима, холодно, діти бігають по подвір’ю, все відчиняють, розкидають, Валентина не встигає за ними, ніде порядку немає.

Новорічну ніч то взагалі подруга не забуде ніколи, яку провела разом з своєю зовицею.

Готувала для всіх лише вона одна, і качку готувала і курку, зовиця навіть в магазин не пішла, нічого не купила, жодної цукерки для діток.

Вона весь час тільки й те говорила, як їй подобається в селі, тут вона хоч відпочине від міста.

Одним словом, після цього, запропонувала Валентина зовиці збирати речі, і йти жити-відпочивати в мамину хатину, в якій давно ніхто не живе.

Сказала, щоб там відпочивали.

Але сестра з сім’єю відмовилася туди йти: там і пічку потрібно гріти, і їсти варити, туалет на вулиці, так відпочивати вони не хочуть.

Ще й Різдво зустріли разом.

Валентина не могла дочекатися, коли родичі поїдуть додому.

Цих два тижні вона так втомилася, що навіть того свята не відчула.

Коли родичі чоловіка поїхали додому, Валя натішитися тим не могла, адже так раділа, що нарешті в будинку їх спокій і тиша.

А сьогодні зовиця знову подзвонила Валентині, каже, що їм дуже сподобалося в селі на новорічні свята, діти просяться до дядька й тітки в гості, тому вони вже відпросилися з роботи і збираються їхати в село.

Зовиця сказала, що хоче взяти відпустку на тиждень, щоб Великдень цього року зустріти в селі у свого рідного брата.

Валентина, від несподіванки, навіть не знала, що сказати, поклала відразу телефон.

Тепер жінка й не знає, що робити.

Годувати родину чоловіка вона теж не хоче, а якщо відмовить, зовиця образиться.

Якось потрібно зробити непростий вибір.

Як Валентині відмовити сестрі чоловіка?

КІНЕЦЬ.