Ми з чоловіком все жuття мріяли про власний будuночок біля моря. Та як тільки змогли придбати його, то не мали спокою від рідних та друзів, які хочуть відпочити «на халяву».

Відразу після весілля ми з чоловіком поставили за мрію/мету назбирати грошей на будиночок біля моря у Болгарії. Можете собі уявити, скільки часу і сил пішло на те, аби наблизитись до цього хоча б на трошки. Та ми змогли. Працювали, не покладаючи рук і змогли.

Коли назбиралась кругленька сума, то постало питання правильного вибору. Звичайно, хочеться віддати такі гроші на щось вартісне, а не просто взяти абищо. Тому почали їздити, оглядати, приглядатися, порівнювати.

І от через п’ять місяців такого життя ми нарешті визначились. Навіть вийшло придбати не квартирку, а цілий будинок. Щоправда, довелося провести деякі ремонтні роботи. Ми полагодили кухоньку і ціле літо вже ніжились біля моря.

Та до наступного літа всі родичі вже дізнались про нашу покупку і почали напрошуватися в гості. Та і друзі масово стали нагадувати про себе. Ми не могли відмовити. Якщо хочуть, нехай приїжджають.

Паралельно ми робили ремонт у інших кімнатах, тому думали, що гості якраз будуть нам допомагати. Зайвим рукам ми завжди раді. Та от допомагати нам ніхто не поспішав. Всі приїжджали з метою відпочити біля моря, не витрачаючись на житло. Я ще й їсти на всіх готувала. Ну, чим вам не готель?

Жодного разу ніхто із них не запропонував наповнити холодильник або заплатити. Лише по приїзду привезли тортик до чаю. Мене звільнили з роботи, залишився лише підробіток онлайн. Чоловікової зарплатні нам якраз вистачає. Та ніяк не утримання повного дому людей. Чому ми маємо витрачати все на родичів, які не мають совісті?

Ніхто з них навіть не задумався, що так вчиняти ненормально. Мені ось зовсім не зрозуміло, як вибиратися з такої ситуації. Не виженеш же рідних людей за двері, але і терпіти таке вже просто немає сил.

Всі їдуть від нас, ласкаво махають ручками і обіцяють приїхати на наступний сезон. Та ми з чоловіком лише скептично махаємо головами. Не буде більше такого!

До цього ми з Сергієм йшли дуже довго і не для того, щоб ціле літо приймати гостей, як у готелі. Хочеться  ж якось і на самоті побути. Відчути свою сімейну атмосферу.

Якщо хочуть, нехай купляють собі такий самий дім і горя не знатимуть. Можна відпочивати навіть круглий рік. А я вже хочу простого спокою. Ми з Сергієм старалися для себе, для своєї мрії, а не для далеких родичів, друзів та сусідів.

Звичайно, безкоштовно і оцет солодкий, та треба в усьому знати міру.

КІНЕЦЬ.