Ми з братом вже дорослі, маємо свої родини, але дуже любимо свого сімдесятирічного батька, який живе сам – матусі нашої вже немає.Я приходжу до тата в неділю. Готую їжу на чотири дні. Роблю вологе прибирання, винесу сміття та зганяю до магазину. Брат до батька у середу. Робить те саме, що і я. Тато у нас ще активний та енергійний. Зате чомусь не здатний засунути брудний одяг у пральну машину. І зварити суп. Ми бачимо, що у побутових питаннях батько до наївності безпорадний

Ми з братом вже дорослі, маємо свої родини, але дуже любимо свого сімдесятирічного батька, який живе сам – матусі нашої вже немає.

Я приходжу до тата в неділю. Готую їжу на чотири дні. Роблю вологе прибирання, винесу сміття та зганяю до магазину.

Брат до батька у середу. Робить те саме, що і я.

Тато у нас ще активний та енергійний. Зате чомусь не здатний засунути брудний одяг у пральну машину. І зварити суп.

Ми бачимо, що у побутових питаннях батько до наївності безпорадний. Який пральний порошок потрібний? І скільки він коштує? Тато ніколи в цьому не розбереться. Це так важко. А тато завжди довіряв такі речі мамі, тепер – нам.

І на кухні те саме. З чого треба починати варити суп? Яка послідовність? І скільки каструлю потрібно на плиті тримати? А ще потрібно регулювати газ. То сильніше, то слабше. І не переварити.

Батьку важко. Він цього не знає. І не розуміє. Йому марно пояснити. Він як дитина. Добре, що це може розігріти. І не перегріти. Ось який тато!

А ще він зовсім не розуміє, як миються підлоги. І ганчірку вичавлювати не вміє. Він візьме її в руку і тисне пальцями. І йому надзвичайно складно водити шваброю по підлозі. Важко йому зрозуміти таку складну справу.

Тато не миє посуд. Бо він не знає, як це робиться. У неділю я розставляю усе на місця. І тато до середи діставатиме чисту. Потім прийде син. І тато накопичить брудний посуд до неділі.

Раніше його мама доглядала. Наприклад, клала цукор у чай. Тато не розумів, скільки ложок треба. І як розмішувати.

Мама ходила за ним, як за дитиною. Тому що він, мовляв, наївний. Шкода його — швидко пропаде.

Мами не стало. І заповіла вона нам з братом доглядати безпорадного батька. Ми, як вже сказала, маємо свої сім’ї. І роботу. Але ми мужньо знаходимо час для безпорадного тата. Тому що любимо його. Як інакше? Пропаде ж!

У нас удома маленькі діти самі все роблять. Десятирічна донька, наприклад, може зварити борщ. А от тато – ні. Він не вміє. І йому важко пояснити: все одно все переплутає.

Він добрий. Але нас, дітей, йому не шкода. Нехай приходять, миють та готують. І до магазину ходять. Нічого, вони ще молоді. А тато заслужив турботу.

Звісно, ​​ми розуміємо, що тато сидить у нас на шиї. Він як розбалувана дитина. Своїх дітей не розбалували. А тата – будь ласка. І ситуацію вже не виправиш. Як то кажуть, потяг пішов.

Іноді потрібні різкі заходи. Залізні заходи. Далека родичка порадила тата провчити. Влітку ми з братом двома родинами знялися та поїхали. Не залишилось у місті ні сина, ні дочки.

А тато залишився. Родичка сказала, що треба взяти та виїхати. І не думати, як він житиме сам. Звичайно, варитиме пельмені та сосиски. Нехай варить. Це його справа.

А ще, може, здогадається, як треба чашку помити. Що для цього потрібно відкрити кран і взяти в руки губку.

Батько дуже образився на нас тоді Він навіть кричав: мовляв, на кого ви залишаєте мене.

Але ми сіли до машин і поїхали. На місяць.

Коли повернулися, то до батька не пішли. Потім, звісно, ​​з’явилися. Знаєте, нічого. Квартира брудом не вкрилася. І філіжанки стояли на своїх місцях.

Батько радів. Але недовго. Ми сказали, що маємо тепер додаткову роботу і приходити двічі на тиждень не будемо. Тато місяць дувся. А потім усе заспокоїлося. Помирилися за якийсь час.

Батьків у роках легко розпестити можна. Вони швидко можуть перетворитися на примхливих маленьких дітей. Сядуть на шию та поїдуть. Легко! Ось як наш батько. Не повторюйте наших помилок!

Джерело