Мама останні дні ходить якась засмучена, навіть не говорить зі мною, про онуків не запитує. Я випадково дізналася, що вона взяла кредит в 30 тисяч гривень. У неї пенсія маленька, виплатити не зможе і я вирішила попросити rроші в чоловіка

Вийшло так, що моя мама вже декілька тижнів ходить сама не своя! Без настрою зовсім цілий день, сумна, відповідає одним словом, розмовляти ні з ким не хоче, нічим не цікавиться геть. Навіть про онуків слухає без задоволення і інтересу, я раніше за нею такого ніколи не помічала, вона, зазвичай, сама завжди розпитувала про них. Я вже й так, і сяк намагалася з’ясувати, що з нею, що її турбує.

Ні каже, що не хвилюйся, все нормально у мене абсолютно – а у самої лише смуток якийсь в очах. Я їй кажу – мамо, зізнавайся, що відбувається, ти не така, як завжди, зовсім. Вона лише тоді і сказала мені правду, що набрала кредитів. Тепер думати ні про що не може, з банків телефонують, а платити їй зараз ті кредити нічим. Я була така здивована, – зізналася якось колежанка Вікторія мені.

– А на що кредити вона брала, для чого їй були такі гроші великі, що їй потрібно було?

– Так найнеприємніше, що ні на що! Я ще розумію, якби взяла гроші і щось купила таке, що їй було дуже потрібне, якась річ дуже необхідна, щось дійсно суттєве – техніку, меблі, ремонт в квартирі зробила або ще важливе щось. Ні! Гроші пішли незрозуміло куди і для чого. Як вона каже, на життя.

– Ну так, нічого хорошого, звичайно в цьому немає. А багато грошей вона взяла в борг?

– В районі 30-ти тисяч гривень.

– Для пенсіонерки це дуже велика сума! Важко повірити, як така сума могла десь набігти.

– Ще б пак! Набралося потроху тієї суми, я так розумію. Якось взяла перший кредит, вчасно віддати не змогла, перепозичити в іншому місці. І покотилося, як сніжний ком. Я кажу, мамо, ну чому ти дотягла до такої великої суми, чому відразу не сказала нам, не поділилася своїми потребами зі мною? Навіщо пішла за позикою, невже не можна було звернутися до мене за порадою чи допомогою якоюсь? Я такого не розумію взагалі, адже сама ці кредити постійно оминаю, щоб не бути винною гроші нікому. Могла б у мене попросити. Відповідь почула: – «Не хотіла тебе засмучувати, знала, що ти повчати лише будеш».

Вікторія сама зараз не працює, сидить з дітьми – їх у них з чоловіком двоє, дівчатка дев’яти та чотирьох років.

Великий фінансової необхідності виходити на роботу у жінки зараз зовсім немає – чоловік із забезпеченням сім’ї цілком справляється сам, хоча часи непрості у всіх, та у нього це досить добре виходить.

Живе молода сім’я в чоловіковій квартирі, яку він придбав ще до того, як одружився з Вікторією, ні оренди, ні кредитів ніяких вони не платять, тому дозволяють собі і поїздки, і нові гаджети Apple iPhone, і багато чого. Автомобіль у молодого подружжя теж не з дешевих, хоча не новий купили, звісно, але чоловік завжди мріяв про Audi, тому й купили таку.

Речі дуже часто Вікторія може замовити онлайн, а якусь техніку і всі побутові дрібниці без проблем купує в ROZETKA. Звісно, не багатії, але вміють гроші добре розпреділяти і знають, на чому краще зекономити, а на що грошей краще не скупитися.

Чоловік у Вікторії зовсім не жадібний, навіть навпаки. Якщо щось потрібно дружині і дітям, ніколи не відмовляє, гроші дає без проблем. І на господарство дає дружині гроші на карту нормальні суми. Весь час говорить, що продукти повинні бути різноманітні і якісні, для дітей, поки вони ростуть, це важливо.

Треба сказати, до грошей Вікторія відноситься акуратно, направо-ліворуч не розкидає, непотрібне не купує, намагається розумно економити.

Щиро кажучи молода жінка таки щиро радіє, коли знаходить хорошу знижку або акцію, шукає постійно розпродажі, любить готувати, це теж дуже гарно економить сімейний бюджет. Частенько частує домашніх випічкою, всякими цікавими рецептами. Всі витрати записує в спеціальну програму, прагне аналізувати куди і як якісно вона вирачає гроші.

При цьому мама Вікторії – її повна протилежність в питанні ставлення до грошей.

– Її ще батько постійно робив зауваження в моєму дитинстві, я пам’ятаю – говорив, тобі гроші обтяжують кишеню! – розповідає колежанка. – Скільки живе – постійно сидить в якихось боргах. Крутиться, перепозичає, віддає. Але досі особливих проблем якось не було. Хоча кілька разів довелося виручати, але там суми були незрівнянно менше, близько десяти-п’ятнадцяти тисяч гривень.

І то Вікторію ці ситуації засмутили, і вона, звичайно, вимовляла матері своїй всерйоз, що так не можна жити, пояснювала все. У підсумку та набрала кредитів нишком – «бо знала, що ти повчати мене будеш.»

Треба сказати, мати Вікторії сама теж щиро засмучується.

– Спочатку наробить боргів, а потім починає розуміти, що вчинила помилку! – розповідає Вікторія. – Плаче, не спить. Не розумію, каже, як я могла? Де були мої думки, коли я таке робила?

Вікторія сама теж не розуміє матері і її вчинки і сердиться. Гаразд би ще, пенсіонерка була покинута і забута старенька людина, але ні – дочка допомагає їй у міру сил, без куска хліба і голодною ніколи її не залишить, Вікторія завжди допоможе мамі, підтримає, на свята завжди продукти їй купує смачненькі і недешеві зовсім.

Хоча намагається матері гроші в руки не давати, але сама оплачує комунальні послухи за її квартиру в онлайн, коли мама не може, замовляє доставку продуктів, купує ліки і необхідні речі інколи, а скільки там потрібно ще старій людині.

І чоловік вікторії все добре знає і не проти такої допомоги тещі, адже все чудово розуміє, що життя зараз не просте і вона сама з усім просто не впорається. Це при тому, що своїм батькам він не допомагає ніяк – люди вони досить забезпечені і в допомоги не потребують, самі справляються зараз з усім.

Але тепер чоловік встав стіною, що на нього дуже не схоже – вирішувати проблеми тещі з кредитами він не збирається принципово. Сама, мовляв, кашу заварила, сама нехай і вирішує. Вікторія ось уже кілька днів просить чоловіка допомогти – ну мати ж! Шкода! Як пенсіонерка зможе виплатити такий великий кредuт – незрозуміло.

– А це вже не наша справа, як вона буде виплачувати! – знизує плечима зять. – Інший раз добре подумає перед тим, як брати такі гроші в борг.

Гроші такі у нього явно є – борг тещі трохи більше місячної зарплати зятя. У Вікторії своїх грошей немає стільки, дати матері їй нічого.

А може, зять правий, грошима тут не зарадиш, тільки дай один раз, так і будеш вкладати в ці кредити постійно?

Але кинути стареньку матір в такій непростій ситуації теж, напевно, неправильно. Як тут правильно вчинити Вікторія вже й сама не знає. Може дати гроші мамі частинами, щоб чоловік не знав? Чи залишити все, як є, нехай мама сама вирішує свої проблеми і більше не бере такі гроші в борг?

Джерело