Мам, я вирішив віддати свій обід Діні. Вона завжди rолодна, а rрошей у її сім’ї ніколи немає. Я ж і вдома неnогано їм

Нещодавно в клас до мого сина додалася нова дівчинка. Вона з малозабезпеченої сім’ї. Ні для кого не було секретом, що вони живуть без батька, який жодним чином не бере участі в вихованні дітей, не дає грошей і взагалі в розлученні з мамою. Тільки я навіть не могла підозрювати, що дитина голодує — і це стало для мене справжньою новиною. Школа, в яку ходять діти, звичайна, не приватне. Все в ній красиво.

У вчителів відповідна кваліфікація, рівень освіти, завжди співчутливі, доброзичливі. І навіть басейн при школі є, і спортзали сучасні, годують дітей в їдальні. Тільки до п’ятого класу безкоштовно, а далі вже за гроші. Тому в старших класах діти їдять за рахунок того, що здають батьки. Харчування в шкільній їдальні пристойне, корисне.

І обіди недорогі, так що всі діти з нашого класу все мають можливість ходити на обід до їдальні. Але все змінилося, коли до них прийшла в клас Діна. Вона живе в родині, яка постійно потребує допомоги. Я в курсі того, що її батьки в розлученні. І з тих пір тато не допомагає їм.

Чи не забезпечує, не виховує, не спілкується. До цього їх сім’я жила в іншому місті, і Діна ходила в приватну школу. Але після розставання з чоловіком у матері Діни не було іншого виходу, крім як переїхати до своєї мами. І вони знову живуть в маленькій квартирі, а мати Діни ледве як працює.

Про це мені розповіла подружка, яка живе з ними по сусідству. Однак, хочеться відзначити, що Діна завжди акуратна, охайна, виглядає добре, виконує домашнє завдання, тільки надто сором’язлива, тому з друзями у неї не дуже густо. Мати Діни ніколи нікого не відмовлялася здавати гроші. Навіть якщо батьківський комітет виставляв непосильну плату на подарунки вчителю.

Пару днів назад, коли я приїхала за своїм сином зі школи, то він повідомив мені, що голодний. — Так я ж давала гроші на обід тобі? Ти чому не пішов в їдальню? Коля спершу опустив погляд, а потім повідомив мені, що сталося насправді: — Але ти повинна пообіцяти мені, що не сваритимо мене.

-Гаразд. — Мам, я поділився обідом з Діною. Вона була така голодна, а ти ж в курсі, що грошей у них немає. Я ж і вдома можу поїсти. Адже так? Я спершу розгубилася, але сказала синові, що він вчинив правильно. Ясна річ, що я була гранично здивована такою поведінкою синочка.

Головне, що у нього величезна і добре серце, а то, що він не пообідав — нічого страшного. Через тиждень нас скликали в школу на збори. І дехто з матусь стала скаржитися, що Діна буквально силою відібрала обід у їх дочок. І до всього іншого дитина часто просить їжу у інших однокласників.

І доходить до того, що ложки за ними облизує. Вона стала наполягати, що дівчинка погано вихована і що повинна піти з нашого класу. Дехто їй став підтакувати і підтримувати. Мені було нестерпно цю маячню слухати. Верх несправедливості! Я встала і сказала, що це порожні плітки, що, насправді, Діна пристойна дівчинка, ні у кого нічого не просить, навпаки, діти самі з нею діляться. Встала ще одна матуся і говорить: — Досить порожніх розмов.

Всі присутні в курсі того, що положення у сім’ї дівчинки дуже сумне. Її мати навіть не змогла прийти на збори, так як до сих пір на роботі. І вона, і її дочка — дуже порядні і приємні люди. Навіщо ви наговорюєте на бідну дитину тільки за те, що у нього немає грошей і горе в сім’ї? У вас що, серця немає?

Потім вона підійшла до вчителю. Віддала їй гроші і каже: — Це дівчинці на їжу за наступний місяць. Я рада, що у мене є можливість зробити цей внесок в її долю. Наші діти — набагато добрішим, ніж ми з вами. Вчіться у них, панове. Після цих слів вона вийшла. І ніхто не сказав ні слова.

Тоді я пішла її прикладу — вийняла гроші з гаманця і віддала вчительці, а потім так само вчинили практично всі матусі, крім тієї, що скаржилася на дитину з самого початку. У підсумку ми зібрали стільки грошей, що Діні вистачило на харчування до кінця року. І я змогла пишатися не тільки нашими дітками, а й батьками.

Але ж якби вони не відкрили нам очі на цю проблему, то ми так би і залишалися осторонь. Вдавали, що нічого не помічаємо. Немов страуси, що заховали голови в пісок.

КІНЕЦЬ.