Мама знову запросила мене на посадку картоплі в село. Зазвичай весь новий урожай забирає мій брат. Тому я розраховував, що і його сім’я приїде допомагати нам. Та не тут то було.

Цієї весни, як і завжди, до мене із особливою пропозицією зателефонувала матір. Вона знову запросила нас із дружиною на посадку картоплі. Кожного року ми їздимо допомагати, адже брат із сім’єю також переїхали до міста. Тому ми мусили допомагати самотній мамі.

Брата мого звуть Андрій. Нещодавно вони із дружиною купили власну квартиру. За стільки років спільного життя народили та виростили двох синів. Андрій працює на доволі престижній роботі і я вважаю, що заробляє непогано. Колись зізнався про суму, то я зробив висновок, що зарплатня така ж, як і в мене. Та його дружина вважає по-іншому. Скільки б він не заробляв, їй все мало. Тому наша матір постійно віддає їм майже всю пенсію.

А все для того, щоб Андрій міг побалувати свою королеву дорогими подарунками. Нещодавно його взагалі скоротили. І тепер чи не вся родина оплакує долю брата та всіляко йому допомагає.

Коли ж ми приїхали допомагати із картоплею, то Андрія із Ксенією там не виявилося. Мене це ще тоді роздратувало. А коли ми два дні не розгинались і працювали, то від втоми стало ще образливіше. Адже я знаю, що матір, як завжди, по осені весь урожай віддасть Андрійкові. А я що? А я багатий, сам собі купити можу.

Увечері старенька підійшла і попросила кілька тисяч гривень на заміну паркану. Я без роздумів дав. А потім дізнався, що і ці кошти вона передала іншому синові. Він сам проговорився, що купив новий телевізор, а доклала мама тими грошима, що збирала на паркан.

Після цього випадку я вирішив, що більше ніякої допомоги і для матері не буде. Якщо вона надалі надумає мене обманювати, то й взагалі припиню спілкування. Адже я до своїх дітей ставлюсь однаково. І до себе хотілося б такого ставлення.

КІНЕЦЬ.