Катерина Володимирівна пішла на побачення з чоловіком, але по дорозі їх наздогнала злива. Катерині нічого не залишалося як запросити свого залицяльника додому
Одна жінка пішла на побачення. Її колега запросив каву випити у модній кав’ярні. Це була хвилююча подія, Катерину Володимирівну на побачення багато років не запрошували. Чоловік у неї загинув молодим, так сталося. Син виріс і давно мешкав окремо. А Катерина Володимирівна жила сама. Їй було п’ятдесят три.
І ось повний такий, лисіючий заступник головного бухгалтера, Григорій Іванович, дуже вихований і освічений, неодружений, підійшов і церемонно запросив випити кави, уявляєте?
На ньому була біла сорочка з твердим крохмальним комірцем, скромна дорога краватка сталевого кольору, ідеально випрасуваний костюм. І Катерина Володимирівна теж завжди була одягнена з голочки. Туфлі лакові на каблучці, локони в лаку, косметика, під ідеально випрасуваним костюмом – білизна, що тягне, майже корсет. Вона також фінансами керувала в організації.
Зустрілися біля кав’ярні. Випили по дві крихітні чашки кави з тістечками. Намагалися не хлюпати, не чавкати, їли крихітними десертними вилочками дуже акуратно, по крихітці. Говорили світські теми: погода, природа, мистецтво. Дуже обережно та ввічливо. І тримали спинки прямо, як мама у дитинстві вчила.
А потім вийшли на вулицю, хотіли пройтися алеєю поважно. Але тут як хлине злива! І потекли брудні потоки по асфальту, полив дощ, та ще й машина проїжджала і облила їх… І Григорій, і Катерина промокли до нитки і забруднені.
А будинок Катерини Володимирівної поруч! І вона запросила зайти: мовляв, ласкаво відвідати мою скромну оселю. Перечекаємо дощ. І трохи обсушитеся, як же ви підете в такому мокрому вигляді, як якийсь Іхтіандр?
Чемно зайшли, хоча з них так текло, що калюжа у передпокої утворилася. Катерина Володимирівна подивилася на мокрого Григорія Івановича і каже: “Ви могли б зняти костюм, нехай трохи просохне. І я теж переодягнуся, прошу вибачити. А то можна й захворіти!”.
А потім щось таке сталося дивне. Усе змінилося. Дощ хвистав на вулиці, справжня буря. Вдома тепло та затишно. Григорій зняв піджак, але Катерина дала йому махровий жіночий халат і у ванну запросила пройти – переодягнутися.
І сама переодяглася в домашнє потім: у теплу піжаму з ведмежатами. Зовсім дитячу. Волосся повисло, локони розкрутилися. Вийшов товстенький Григорій у халаті з ромашками.
Чинно сів на диван. Катерина чинно сіла у крісло. Посиділи п’ять хвилин. Катерина побачила, що колегу знобить. Заварила чай із травами, набрала в тазик гарячої води – треба зігріти ноги, ставте ноги. Григорій ноги поставив, соромлячись. Але він був слухняний. І не вередував, що гаряче…
Катерина дала йому велику чашку бульйону, міцного, теж гарячого. І вони почали дивитись фільм.
Спочатку хотіли модний дивитися. Але дуже нудно стало. Включили стару комедію – почали реготати. Катерина запропонувала Григорію прилягти на диван, вода в тазику охолола, давайте я вас вкрию пледом. Лежачи зручніше дивитися! Ось вам мої шкарпетки з козячої вовни, натягніть-но!
А потім вона наробила купу бутербродів із жирною ковбасою. Чайник притягла до кімнати. Чашки та цукорницю. І теж сіла на диван, бо з крісла погано видно кіно. Залізла з ногами некультурно.
І стали вони їсти бутерброди, запивати чаєм із цукром та дивитися старі фільми. І голосно реготати, так, що сусіди зайшли перевірити – чи не збожеволіла самотня сусідка? Сміється на два голоси…
І Григорій розповів безліч смішних випадків з дитинства. Як його бджоли покусали. Як його на подвір’ї скрипкою побили. Його ж скрипкою. Як він стрибав з гаражів, щоб здаватися сміливим і з хлопцями подружитися! А Катерина розповіла, як одного разу застрягла у паркані. І як її витягали.
Так і лежали на дивані під пледом, Григорій у дамському халаті, Катерина – у смішній піжамі. Дивились комедії. Їли бутерброди. Пили чай просто у кімнаті, цукру клали скільки хотіли! І Григорій від сміху подавився чаєм і розбризкав його по пледі. І від цього ще більше реготали. Плед в машинці миттєво можна відіпрати, дрібниці!
Нічого такого романтичного не відбувалося. Просто був невимушений вечір. Просто щастя. Щастя приходить туди, де все просто. І немає примусу.
Це вже потім Григорій, Грицько, — наважився і поцілував Катерину. Катю. Коли йшов у брудному, але підсохлому костюмі. Засоромився трохи. Але він був такий рожевий, молодший, веселий! І Катя така ж у своїй м’якій смішній піжамі з ведмежатами. М’яка та ніжна. Весела і молодша. І дощ скінчився, стало ясно на душі. І тепло…
Ось це і є щастя: коли можна в піжамі лежати на дивані, дивитися старий добрий фільм, сміятися чи трошки плакати разом. Їсти прямо у кімнаті бутерброди, якщо хочеться. Говорити про все на світі. Зняти жорсткий одяг, стати теплим і м’яким. І зовсім не думати, як ти виглядаєш у профіль.
Тільки дивитися, милуватися на профіль того, хто поряд. З ким так легко і невимушено можна говорити та жити.
З цього починається дружба і кохання: з невимушеності. І щирості. З тепла. Як у дитинстві, коли ще не було чого хитрувати, лицемірити, носити підбори та краватки. І поважно розмовляти про погоду замість того, щоб дивитися смішне кіно та балакати про цікаве.
Ось так почалося їхнє щастя.
…І з роками дедалі менше тих, з ким можна просто лежати на дивані та дивитися старе гарне кіно. І зовсім не думати про те, чи в порядку твої локони. Дедалі менше тих, з ким можна просто жити. Просто дихати. І якщо є така людина – то це щастя і є. Але іноді ми просто не помічаємо своє просте щастя.
КІНЕЦЬ.