Ігор приходив додому посеред ночі, а то і під ранок. Одного разу Таміла не вuтрuмала і зібрала речі. Тільки в двері — а на порозі свекруха. — Ось що, невістка: наслухалася я про Ігоря, тому прийшла.

 

Жінка і не подумала б, що ненависна свекруха врятує їх сім’ю. Таміла рано вийшла заміж, ще й двадцяти років не було. Подруги відмовляли дівчину, запевняли, що Ігор їй не пара, адже бабій, ще й випити любить.

Та де там! Навіть слухати не хотіла. Це дівчата просто заздрять, що такого красеня відхопила.

Не одна дівчина зітхала, дивлячись на Ігоря, коли той чекав після роботи Тамілу на прохідній швейної фабрики, де вона працювала. Тому несказанно раділа, бо серед такої кількості красунь він вибрав саме її — зовні не надт привабливу. Єдине, чим пишалася, — тоненька талія і великі світло-сірі очі, які аж світилися ясним сяйвом радості.

За місяць до весілля привезла нареченого в село знайомити з батьками. Папа відмовчувався, а мама вибрала вдалий момент і тихенько зашепотіла, хитаючи головою: — Не сподобався він нам, дочка. Чи не щирий, очі злі. Здається, і жартує, і посміхається, але все якось ніби з примусу.

Подумай добре, перш ніж з’єднати з ним свою долю. Добре подумай. Але хіба воно думалось? Та й навіщо забивати собі голову всякими дурницями? Головне — Ігор її любить. Кожна зустріч — як казка. Кожен день — квіти, цукерки, прогулянки вечірнім містом.

А ночі… В його обіймах забувала власне ім’я. Подруги, з якими ділила кімнату в гуртожитку, не раз дивувалися щедрості її нареченого, називали багатієм.

Так чи ні, але він вже два роки очолює один з цехів машинобудівного заводу і з керівництвом у хороших відносинах, тому що до його думки прислухаються. Такий працівник — на вагу золота. Тому і премії, і позачергове житло… Перспективний жених… Після весілля пішла в невістки.

Новобудова, в якій Ігор повинен був отримати квартиру, була ще незавершеної, тому довелося тіснитися в квартирі з його батьками. Свекруха з перших днів дала зрозуміти Тамілі, що вона тут ніхто і звати її ніяк.

Спочатку терпіла, мовчала, ковтала все образливі слова. Терпець урвався тільки тоді, коли помітила, що з ящика, де тримала заощадження, зникла частина грошей. — Ти брав? — запитала у Ігоря.

— Ні, — здивовано розвів руками. А за вечерею похмурий Ігор поцікавився у матері: -Ти брала у нас гроші з ящика? Та аж підскочила від злості. — Так це ви з мене злочинницю робите? Прийшли на все готове, ще й наважуєтеся звинувачувати?

Ігор люто жбурнув ложку на стіл і коротко кинув молодій дружині: — Збирай наші речі, переночуємо у мого друга Володьки. У той же вечір вперше за весь час вилив Тамілі свою душу. — Мати завжди любила гроші понад усе і всіх.

Навіть коли бабуся, батькова мама, захворіла, то не дала грошей на лікування. Сказала, що їй все одно пора вмирати, адже вже своє віджила. І мені жодного разу не давала кишенькових, мовляв, дитині гроші не потрібні.

Для продолжения статьи перейдите на следующую страницу в низу⇩