Гнат уже не сподівався зустріти жінку, яка б скрасила останні роки його життя. Але несподівана прогулянка у лісі подарувала йому другий шанс на щастя.

68-річний Гнат Семенович жив один у маленькому селі – у будинку, який збудував сам. Його дружина Зоя померла 3 роками раніше, залишивши його тужити за компанією, оскільки двоє його синів жили далеко зі своїми сім’ями.

Незважаючи на регулярні дзвінки дітей, які пропонували йому знайти компанію, щоб позбутися самотності, Гнат відчував, що у його віці легше сказати, ніж зробити щось нове.

Життя в селі було спокійним, і чоловік був зайнятий повсякденними справами, сумуючи за товариством, яке було у них із Зоєю.

Вони прожили разом багато щасливих років у цьому будинку; він з ніжністю згадував її як люблячу та слухняну дружину.

Підтриманий синами, одного разу Гнат прислухався до їхньої поради познайомитися з кимось. Незабаром після цього його сусідка Тетяна познайомила його зі своєю родичкою Варею, яка жила неподалік.

Зустріч, однак, була далеко не ідеальною. Безпосередній інтерес Варі до фінансового становища та власності Гната кинув його у зневіру. Спілкування закінчилося ніяково, і Гнат вирішив, що самотність краща, ніж спілкування з такою жінкою. Минали місяці, і життя повернулося в колишнє русло, поки одного разу Гнат не зустрів Антоніну в лісі.

Вона співала чудову пісню; їхня розмова протікала невимушено. Антоніна, яка нещодавно повернулася, щоб доглядати свого хворого батька, швидко знайшла спільну мову з Гнатом через спільні спогади і любов до їхнього села.

Їхня дружба розцвіла: Гнат допомагав Тоні по господарству і проводив з нею час. Після відходу її батька на той світ Гнат запросив її жити з ним. Дружнє спілкування заповнило порожнечу в житті Гната, принісши йому спокій і щастя, яких він не відчував з часів смерті Зої.

Навіть сусіди помітили зміну, що відбулася в ньому, особливо Тетяна, яка була приємно здивована, побачивши чоловіка знову таким жвавим.

Ця несподівана глава в житті Гната довела йому, що іноді щастя приходить тоді, коли його найменше очікуєш – і не завдяки силі чи розпачу, а завдяки справжньому зв’язку та загальним спогадам.

КІНЕЦЬ.