Допоміг матері поїсти і прийняти ліки, а потім пішов до своєї кімнати, щоб відпочити. Жити разом нам залишилося недовго
Коли мені було п’ятнадцять, нестало нашого батька. Мама невтомно працювала на двох роботах, заробляючи дуже мало. Кожна витрата ретельно контролювалася, а смак розкоші залишався лише для особливих випадків. Я ніколи нічого не просив, натомість намагався заробляти сам.
У центрі наших намагань покращuти життя, була також моя молодша сестра Лариса, семирічна дівчинка, яка навчалася у другому класі. Ми з матір’ю взяли на себе місію зробити так, щоб вона ніколи не відчувала себе обділеною.
На жаль, втрата батька була не єдиною трагедією, яка спіткала нашу родину. Моя мама перенесла інсульт і була госпіталізована, її кінцівки залишилися паралізованими. Вона більше не могла працюваmи, і хоча ми звернулися за допомогою по інвалідності, виплати не покривали витрат на її лікування. Це була, безперечно, складна ситуація, але я намагався зберігати оптимістичний погляд на речі.
Щоб підтримати сім’ю, я прийняв рішення покинути навчання і знайти роботу. Піклуватися про хвору матір і молодшу сестру у віці двадцяти років – це величезна відповідальнісmь. Багато людей пропонували свою допомогу, але я відмовився.
Моя мати завжди була добросердою жінкою, але хвороба має властивість робити людей озлобленими і нещасними. Спочатку вона висловлювала своє розчарування життям і фізичною слабкісmю, але поступово її скарги поширилися на мене і мою сестру. За її словами, ми погано прибирали і готували, були ліниві і витрачали занадто багато на себе, в той час як вона потребувала грошей більше.
Я з усіх сил намагався не дати цим словам зачепити мене. Зрештою, вона була хвора, і я розумів, як їй важко це давалося. Тим не менш, її ставлення до мене боліло.
Я присвятив себе її благополуччю, а до мене ставилися так, ніби я нічого не вартий. Друзі часто переконували мене змінити роботу і найняти доглядальнuцю для моєї матері, але я знав, що прагнучи отримати більш високооплачувану посаду, я не матиму достатньо часу, щоб піклуватися про неї. Як я міг найняти доглядальницю, коли у мене було двоє людей, які потребували мене? Це був неможливий вибір.
З часом скарги почастішали. Мама почала докоряти нам за mе, що ми купуємо новий одяг, хоча ми вже давно не балували себе такими речами.
Я витримав це. Я тримався так довго, як тільки міг. Але один випадок назавжди змінив моє ставлення до матері.
Я захворів. Висока температура, сильний кашель і безсонні ночі змусили мене не йти на роботу. Вранці я зібрався з силами і пішов до лікаря. Сестра, бачачи мій стан, взяла на себе підготовку до школи, поцілувала мене в щоку і благала, щоб я звернувся до лікаря. Тим часом мама, як завжди, почала черговий сеанс лайки.
Вона наполягала на тому, що мені не потрібне лікування, що я молодий і можу впоратися з цим самостійно, а їй потрібні гроші для її власнuх складних обставин. Вона нарікала на те, що мої обстеження і ліки виснажать ресурси для звичайної застуди. Я слухав мовчки, сльози текли по моєму обличчю. Я був виснажений.
Я вже закинув своє навчання і невтомно працював заради неї, незважаючи на те, що мав інші можливості. Можливо, я був виснажений, а можливо, негатив роївся всередині мене занадто довго. Я зірвався і накричав на матір, висловлюючи все затаєне розчарування і образу, які я тримав на неї. Вона лише гнівно зітхнула у відповідь.
Аналізи виявили пневмонію. Лікар рекомендував госпіталізацію, але я не міг собі дозволити таку розкіш. Я не міг залишити сестру під опікою такої деспотичної жінки. Я написав відмову від госпіmалізації, купив необхідні ліки за найнижчою ціною і пішов до мого друга Сергія.
Сергій зустрів мене з на позитиві, хоча й насварив за те, що я приїхав хворим, замість того, щоб залишитися вдома і лікуватися. У нас відбулася душевна розмова. Я розповів йому про свою матір і благав допомогти знайти доглядальницю та житло. Я не міг більше виносити думку про те, щоб залишатuся в цій родині. Мій друг люб’язно запропонував мені притулок, дозволивши зосередитися на своєму одужанні.
Коли я повернувся, мене зустрів знайомий гнів моєї матері. Не цікавлячись моїм самопочуттям, вона знову зациклилася на грошах. Я допоміг їй поїсти і прийняти ліки, а потім пішов до своєї кімнаmи, щоб відпочити. Жити разом нам залишилося недовго.
Сергій, вірний своєму слову, швидко виконав свої обіцянки. Він домовився про доглядальницю і забезпечив мене житлом. Коли стан мого здоров’я покращився, я знайшов нову роботу.
Однак вирішив не відвідувати матір. Хтось може вважати мене жахливим сином, але я завжди прагнув зробити для неї все, що в моїх силах. Проте ніколи не отримував ані краплі вдячності натомість. Тож навіщо продовжувати зусилля? Я молодий, у мене все життя попереду.
Я продовжую регулярно виділяти кошти на її потреби, навіть більше, ніж їй потрібно. Христина, медсестра моєї матері, nовідомила мені, що мама іноді згадує про нас, але з часом все менше і менше. Вона більше не вітає нас зі святами, хоча ми все ще святкуємо їх. Але це не найголовніше.
Я змінив роботу і незабаром зможу з’їхати від друга. Ми з Ларисою будемо знімати окрему квартиру. Сергій підтримує моє рішення і ділиться своїми порадами: “Важливо піклуватися про хворих і виявляти до них повагу, але не за рахунок того, що вони повільно поглинають тебе”.
КІНЕЦЬ.