— Доню, я ж тебе ростила, ростила, а ти тепер мене прийняти відмовляєшся??? — кричить мама у слухавку. Якщо чесно, я навіть думаю про те, що доживати, скоріш за все, мама буде в будинку перестарілих. Почалося це півроку тому, коли не стало мого батька. Мені вже трохи за 40, моїй мамі майже 80. Мама живе окремо, але вже півроку вона щодня мені дзвонить, пише і проситься жити до нас, каже, що перепише на мене одразу квартиру. Ми живемо в одному місті, і я раз на тиждень у неї обов’язково буваю, але частіше не виходить, бо ж робота, менший син ще підліток, донечка вже студентка. Розумієте, хоч у нас і трикімнатна квартира, і є для мами місце

— Доню, я ж тебе ростила, ростила, а ти тепер мене прийняти відмовляєшся??? — кричить мама у слухавку.

Почалося це півроку тому, коли не стало мого батька. Мені вже трохи за 40, моїй мамі майже 80. Мама живе окремо, але вже півроку вона щодня мені дзвонить, пише і проситься жити до нас, каже, що перепише на мене одразу квартиру.

Ми живемо в одному місті, і я раз на тиждень у неї обов’язково буваю, але частіше не виходить, бо ж робота, менший син ще підліток, донечка вже студентка.

Розумієте, хоч у нас і трикімнатна квартира, і є для мами місце, я не хочу жити з мамою, вона ще досить крепка жінка. Вона себе ще доглядає, готує, прибирає.

Моя мама дуже авторитарна. Все моє дитинство вона наказувала мені, як жити. Я й вчитися пішла туди, куди сказала мама, а не туди, куди хотіла, не на ту професію, про яку мріяла. І тепер все життя про це жалкую.

Я й заміж вийшла у 22 роки, бо мама вже кричала, пора, що люди скажуть, пора нам онуків. Але Бог нам довго з чоловіком не давав діточок. Слава Богу, з чоловіком мені пощастило, і про свій шлюб хоча б я не шкодую. Все склалося добре.

Коли мама до мене все життя приходила в гості, вона завжди вказувала і вказує, де в мене не так прибрано, що в мене не смачно приготовлено, шторки не того кольору, скатертина також, посуд не такий, зачіска в мене теж не така, і так далі, і так далі, і так далі.

Тато теж завжди був у неї під каблуком. Тому я дуже не хочу жити з мамою. Я знаю, що це буде суцільне випробування, я не буду щаслива у власній оселі. Але як мені мамі відмовити, я не уявляю. Вона мене просто вже дістала.

Якщо чесно, я навіть думаю про те, що доживати, скоріш за все, мама буде в будинку перестарілих. Я не можу себе пересилити і змусити жити з мамою.

А коли вона стане слабка, я навіть цього не уявляю. Краще я буду платити за приватний будинок для літніх людей.

— Доню, я ж тебе ростила, ростила, а ти тепер мене прийняти відмовляєшся??? — кричить мама у слухавку, коли я вкотре м’яко намагаюся пояснити, що нам буде складно разом.

— Мамо, ти не бездомна, ти маєш свою квартиру, — терпляче відповідаю я.

— Я одна! Мені сумно! А ти ж моя рідна дочка! Я хочу жити з вами, допомагати, внуків глядіти!

— Я розумію, мамо, але ми звикли жити окремо. Ти самостійна, енергійна. Онуки твої вже також не малюки давно. Я до тебе приходжу, допомагаю, але щодня бути разом – я проти. Це буде важко.

Мама зітхає, ображається, а потім переходить до шантажу.

— Якщо ти мене не візьмеш до себе, я перепишу квартиру на іншу людину!

Я мовчу. Що тут скажеш?

Через тиждень історія повторюється. Телефонний дзвінок.

— Доню, я тут подумала. Може, ти все ж мене візьмеш? Я така втомлена, така самотня.

— Мамо, ну ми ж про це вже наче все поговорили.

— Доню, ну будь ласка, ну що тобі, важко? Та люди були б щасливі на твоєму місці мати живу маму!

А я уявляю, як вона приходитиме на кухню, критикуватиме, що я не так приготувала, як вона все життя варила. Як заходить у кімнату до мого сина:

— Ой, знову в телефоні сидиш! Колись діти нормальні були, а це що таке?

Як перевіряє полиці, вказує на пил; постійно бурчить, що я не так виховую дітей, не так ставлюся до чоловіка, не так живу.

Я не зможу так. Я вже доросла. Я маю право жити своїм життям.

— Мамо, давай поки залишимо все, як є. Якщо щось трапиться, я завжди допоможу.

Мама кидає слухавку. Потім знову дзвонить, знову благає, знову шантажує.

Я почуваюся жахливо. Наче я погана донька. Наче я кидаю свою матір напризволяще. Хоча вона цілком самостійна!

Чоловік підтримує мене:

— Ти не зобов’язана жити так, як хоче мама, – лаконічно по-чоловічому каже мені Данило.

Діти теж не в захваті від ідеї, що бабуся в перспективі буде жити з нами.

Я категорично проти спільного життя з власною мамою! Але як відмовити мамі, щоб вона не відчувала себе покинутою? Як пояснити їй, що я не можу жити в її постійному контролі та критиці? Як не почуватися винною?

Дуже буду вдячна за будь-які поради і бачення моєї ситуації. Всім гарного дня.

Джерело