До Олесі несподівано приїхала в гості свекруха. – Олесю, я там супчик зварила, підлогу помила, – одразу почала хазяйнувати Ніна Михайлівна. – Ох, і брудна підлога була, шкарпетки прилипали аж! І пил у тебе сторічний, витерла хоч. Піду я подивлюся свій серіал, втомилася трохи…Через якийсь час Ніна Михайлівна раптом забігла в кімнату до невістки. Вона була явно чимось стурбована. – Щось сталося? – здивовано запитала Олеся. Свекруха замʼялася. – Олесю, а що то там за апарат такий у коридорі? – нарешті запитала вона. – Який ще апарат? – Олеся дивилася на жінку й не розуміла, що відбувається

– Ніна Михайлівна? – здивувалася Олеся, відчинивши двері.

На порозі стояла свекруха із сумкою в руках.

– Та начебто ще так мене звуть. Приїхала в гості, відпустка в мене. Чи я не маю права до синочка приїхати?

– Маєте, звісно. Попередити можна було б. Зустріли б вас, та й підготувалися б. У мене і їсти нічого нема, чесно кажучи …

– Хм… Чим же ж ти так зайнята, цікаво, що їсти не можеш приготувати? Миколка казав, що ти вдома працюєш, кігті робиш…

– Не кігті, а нігті. Я закінчила курси, звільнилася з роботи і тепер удома. Клієнтів сила-силенна, не встигаю нічого.

– А чим Миколка харчується, цікаво?

– Їжею. Іноді готую я, іноді він, але частіше замовляємо додому доставку. Це дуже зручно та недорого. Багато часу йде на похід у магазин, потім готувати ще. Я непогано зароблю за цей час.

– Нісенітниця якась, звісно. Де це бачено, їжу готову купувати?! Зроду в нас такого не було. Гаразд, розберемося. Куди мені розкласти речі? В тумбочку чи полицю в шафі виділили.

– Ой, у мене безлад у шафі, все ніяк не приберу там. А ви на стілець кладіть сукні свої з халатами, нічого страшного не помнуться.

– Тю, все життя сварилася до сина, бо речі на стілець кидав, а ти спокійно так ставишся до цього… Дивна ти жінка, Олесю. Слів немає.

– Відпочиньте поки що з дороги, я яєчню приготую і до мене клієнтка за п’ятнадцять хвилин прийде. Телевізор дивіться чи спіть, мені ніколи з вами сидіти. Микола о шостій прийде тільки.

– Вигадала теж, спати я не буду! Займуся вашою квартирою, порядок наведу хоч, і їжі наготую. Показуй, ​​де тут у тебе швабра, відро. І яєчню сама їж. Я краще борщик зварю. М’ясо є в морозилці?

– Нема, я не готую борщ. І взагалі ми м’ясо рідко їмо. Штучне воно все, користі ніякої.

– Тю! А як же ви без м’яса?

– Просто рідко їмо його. Рибу любимо більше. Гаразд, піду я. Господарюйте на кухні, я вам довіряю.

Ніна Михайлівна задоволено хмикнула. Ще б пак, не довіряли їй. Таку свекруху пошукати ще треба. Терпить невістку ледачу. Але, на що не підеш заради синочка…

Олеся закрилася у кімнаті з клієнткою. Ніна Михайлівна зварила суп із рибних консервів, знайшла в кухонній шафі пару баночок. Помила підлогу, витерла пилюку.

– Ох, і бруднюля ж ця Олеся… Нігті пиляє там, сидить, пилюка по всій квартирі, напевно, розлітається… Треба подрузі Світлані зателефонувати, розповісти, яка чудо-невістка у мене недолуга…

– Олесю, я там супчик зварила, підлогу помила. Ох, і брудна вона була, шкарпетки прилипали аж. І пил у тебе сторічний, витерла хоч. Подивлюся серіал трохи, втомилася.

Ой, жінко, а навіщо вам такі нігті довгі? Як ви будете жити?

Клієнтка посміхнулася і нічого не відповіла на зауваження. Двері зачинилися. Ніна Михайлівна пішла в іншу кімнату.

– Свекруха ваша?

– Ага, приїхала в гості несподівано, тепер наводить порядки.

– Розумію, у самої така сама… Добре, що живемо окремо, рідко бачимося.

– Та вона далеко живе, годин п’ять їхати, частіше ми до неї приїжджаємо. Але ось вирішила відпустку свою провести в нас чомусь. Ну та гаразд, вона непогана в принципі, потерпимо…

…Через якийсь час Ніна Михайлівна раптом забігла в кімнату до невістки. Вона була явно чимось стурбована.

– Щось сталося? – здивовано запитала Олеся.

Свекруха замʼялася.

– Олесю, а що то там за апарат такий у коридорі? – нарешті запитала вона.

– Який ще апарат? – Олеся дивилася на жінку й не розуміла, що відбувається.

– Та он увімкнувся на підлозі, незрозуміла штука їде на мене прямо, і дві лампочки сині світяться? Я боюся…

– Ох це! Не бійтеся, це такий пилосос, робот. Він у певний час сам вмикається і пилососить.

– От ще нісенітниці! Я віником сама підмела, вимкни цю машину!

Олеся вийшла і вимкнула пилосос.

– Посуд я в посудомийці мию, речі в пральній автоматичній машинці перу. Ще мультиварка є, сама готує, тільки закинути продукти. Дуже зручно.

– Ага, для ледарів зручно. Все життя руками прали, і нічого. У моєму селі у багатьох ці машинки, а я не хочу, краще, аніж руками одяг не випереш.

Олеся зайшла на кухню і побачила незрозумілу ганчірочку, що сушилася на ручці від духовки.

– А це що? Де ви взяли ганчірку?

– То це я в шафі знайшла, плавки Миколи старі, у пакеті лежали. Ось вирішила ганчірочку з них зробити. М’яка, трикотажна, вологу добре вбирає. Усе життя так роблю.

– Ну ось ще! У мене є спеціальні серветки для цього, у шафі лежать! Ще не вистачало трусами стіл витирати.

– Ну прямо там, вони ж чисті, сподіваюся, були… Та й не буду я по шафах усіх лазити, це безпардонно.

Олеся мовчки викинула ганчірку у відро. Сенс сперечатися…

– І знайшла шкарпетки з дірками, дай мені голку з нитками, зашию. Тобі ж ніколи…

– Та це на викид шкарпетки не встигла викинути. Ми не штопаємо їх, викидаємо.

– Ех, молодь, аби лише тринькати гроші! Пару хвилин і вони як нові будуть! Викинути завжди встигнете.

– А, ну так, потім можна і на ганчірочки їх перетворити, забула. Суцільна економія!

– Так, правильно мислиш. Гаразд, іди працюй, бо кігті застигнуть у клієнтки. Серіал починається мій улюблений, гляну…

О шостій годині прийшов Микола. Олеся одразу сказала, що мама приїхала.

– Оце новини! Піду привітаюсь.

Він зайшов у кімнату, де була мати. Телевізор голосно кричав, а мама солодко спала похропуючи.

– Прослухала лекцію, яка я ледача. Готуйся вислухати, яка в тебе дружина недолуга.

– Нічого, впораюся я з маминими залізними аргументами. Не зважай, така вже вона людина, зі застарілими поглядами.

Як не дивно, Ніна Михайлівна жодного слова не сказала Миколі. Навпаки. Захоплювалася Олесею, яка вона розумниця і красуня, і що ідеальний порядок у квартирі, похвалила. Олеся подумки посміхалася, тактика така видно у свекрухи.

На щастя, вони мали трикімнатну квартиру, Ніні Михайлівні виділили цілу кімнату в розпорядження. Шафи тільки не було там, довелося на стільці складати речі.

Наступного дня свекруха занедужала. Температура піднялася, кашель розпочався.

– Та що ж це таке, сто років не була слаба і на тобі… Невже у вас тут вже щось причепилося… Не вигадуйте тільки лікаря викликати, не люблю я їх. Сік часнику в ніс покапаю і все пройде.

Олеся купила пігулки, сиропи, і вмовила застосовувати їх. Часник відставили вбік. У перервах між клієнтками вона заходила в кімнату до свекрухи, питала про самопочуття, і навіть зварила курячий бульйон. Їй було шкода Ніну Михайлівну.

Через три дні все пройшло, і свекруха радісна почала наводити лад.

– Незручно так, приїхала допомогти і злягла. Вибач, Олесю, що так сталося.

– Ну, що ви, з ким не буває. Ніно Михайлівно, у мене до вас питання. Скільки років ви не були на морі?

– Ой, та років зо двадцять точно. А що?

– Ми з Миколою купили вам путівку на тиждень, у санаторій на морському узбережжі, зараз це легко по інтернету зробити. Там ви житимете, харчування триразове, оздоровчі процедури. Ви заслужили у відпустку поїхати, відпочити. Згодні?

– Ой… У санаторій? Я не була там жодного разу… Чоловік колись їздив, на роботі путівку давали, а я ні. Це ж там він і знайшов ту пройдисвітку, до якої пішов від мене, хай йому добре буде.

– Ось, може, й ви зустрінете там своє щастя, все може бути! Давайте поїдемо у магазин, і я допоможу вам вибрати одяг, взуття, всі витрати беру на себе. На подяку за вашу турботу про нас. Я непогано заробляю і хочу зробити подарунок.

Ніна Михайлівна заплакала від емоцій.

– Дякую, дочко… Про мене ніхто ніколи не дбав… Адже я з мачухою жила, батько гульвіса був. Вийшла заміж за батька Миколи, то він теж погульбанити любив, все на мені було. Я Миколу сама ростила і виховувала.

– Дякую вам за сина! Мені дуже пощастило з чоловіком, а вам із сином! І ви чудова жінка, хоч і бурчите іноді, але ми вас любимо! Згодні поїхати на море?

– Та, звісно, згодна! Неручно тільки, я з порожніми руками приїхала, в дорогу не захотіла тягнути банки й овочі, а ви так до мене…

– Ну, тоді поїдемо, одягайтесь! Я поки що вільна, є час. І в перукарню заїдемо, зачіску поміняємо.

З буркотливої ​​жінки, Ніна Михайлівна перетворилася на приємну пані, в кольоровій сукні, капелюсі, окулярах, вона крутилася біля дзеркала вдома після поїздки в магазин.

– Олесю, я наче двадцять років скинула. Така сукня гарна, і сарафан, що ти купила. Прямо пані з Амстердама! Ото дівки на роботі заздрити будуть, коли мене побачать! Чим тобі не Софі Лорен!

– Ви анітрохи не гірша за неї! У вас природна краса, натуральна!

Микола захоплено дивився на маму й дружину. Як вона спритно все придумала! Золото, а не жінка!

Ніна Михайлівна поїхала, і постійно звітувала по телефону, що вона робила, куди ходила. Вона була в захваті від відпочинку, подружилася з жінкою з кімнати, де жила, вони разом ходили на море, в кафе.

– Діти, ну я вдома, відпочинок закінчився! Дякую, стільки вражень тепер! Мені тут усі заздрять, що такі діти гарні… До речі, я вирішила пральну машинку купити. Зручно ж, навіщо руки псувати… І ще… Я почала манікюр робити, соромно було в санаторії з такими нігтями.

Я взагалі іншою людиною стала ніби. Ось що відпочинок із людьми робить. А то все робота та клопіт. Дякую, рідні! Ще б онука чи онуку народили б, і я буду щаслива!

Олеся була рада, що догодила свекрусі. І тій добре, і Олесі. Тепер вони знали, куди у відпустку їздитиме Ніна Михайлівна. Поки дитина не народиться, тоді свекруха знову їздитиме до них. Але, може, це й непогано, допомога буде потрібна…


– Алло, Світлано, ти не уявляєш, як мені пощастило з невісткою! Гроші хороші заробляє, ось мені подарували відпочинок у санаторії.

– Ти ж казала, що вона ледача, нічого вдома не робить, їсти нічого, пилюка стовпом стоїть…

– То це я колись казала – в перший день приїзду до них. На емоціях тобі зателефонувала тоді. А потім вона мене виходжувала, по магазинах возила, стільки добра купила, і путівка коштує шалених грошей, мабуть.

Їй нічого не шкода для свекрухи. А те, що вона не готує, та й Бог з ним. Микола виглядає добре, вона теж, значить, вистачає всього. І зовсім вона не ледача, а ділова зайнята жінка.

І апарати всі ці – пилососи й машинки, дуже зручна річ, скажу я тобі.

Ширше треба дивитися на речі, сучасніше. Гаразд, побіжу я в магазин, а потім на манікюр. Чао!

КІНЕЦЬ.