Для чого досвідчені газдині замочують рис у солоній воді, тільки наймудрішим відкривається ця хитрість

 

Якось ми з сестрою влаштували змагання, хто назве більше страв, які готують із рису. Почали з назв, а закінчили суперечкою: чи замочувати рис перед приготуванням? Тут наші думки розійшлися кардинально, ледь до сварки не дійшло.

Справа в тому, що моя сестра перед варінням рис замочує в солоній воді і переконує мене, що треба робити тільки так і не інакше. Я ж рис надовго не замочую, а лише ретельно промиваю під проточною водою.

На одному ми зійшлися: крупу слід купувати якісну, рисові зерна повинні бути красивими та неушкодженими, а рисовою січкою краще не користуватися взагалі.

Чи замочувати рис

Отже, спочатку про те, як замочують рис. Воду нагрівають до температури 60 градусів, щедро солять і заливають нею рис на 2-4 години. Час замочування залежить від сорту крупи. Окріп використовувати не можна, тому що тоді рис просто пропариться, і замість плову тобі доведеться готувати голубці!

Вважається, що тільки в солоній та гарячій воді рис найкраще промивати від крохмалю, який міститься в ньому. Адже саме крохмаль перетворює плов на рисову кашу. А чим менше його в рисі залишиться, тим розсипчастішою вийде страва. Щоб не доводилося занадто довго вимочувати, можна вибрати рис із меншою кількістю крохмалю.

Як промивати рис

Рисову крупу миємо під проточною водою. Можна використовувати як теплу, так і холодну воду з-під крана, у кого яка є. Заливаємо рис водою і залишаємо його чекати, поки готуєш овочі або обсмажуєш м’ясо. Цього часу достатньо, щоб блюдо не злипалося.

Для молочної каші, голубців і тефтелів я використовую круглий рис, а в плов я беру довгозернистий. Рис сорту «басматі», «індика» чи «жасмин» від природи має низький відсоток крохмалю, а це — запорука успіху, і шанси зварити розсипчасту страву значно зростають. Для плову ідеально підходить пропарений рис, і кажуть, що він корисніший за білий.

В обох випадках ми використовуємо велику кількість води і максимально позбавляємо рис шкідливих речовин, які використовують для тривалого зберігання продукту. Оскільки всі крупи обробляють хімією, то мити їх обов’язково, якщо ти дбаєш про власне здоров’я і бажаєш уникнути болячок.

При замочуванні рису потрібно мати вільний час: поки нагрієш воду, поки замочиш крупу на пару-трійку годин, потім ще все це потрібно промити, а тоді тільки починати готувати. Цей спосіб підійде у тому випадку, коли ти запланував святковий обід і нікуди не поспішаєш.

Якщо ж, наприклад, чоловік повернувся з роботи з питанням: «Кохана, що у нас на вечерю?», то про яке замочування може йти мова? Швидко все промиваємо – і вперед!

Хочу розкрити один секрет: немає великої різниці, замочуєш ти крупу чи ні, головне — ні рис, ні гречану кашу не можна перемішувати під час варіння, тоді страва обов’язково буде розсипчастою! Засипаємо плов у казан, все сумлінно перемішуємо, наливаємо води та ставимо на плиту. Коли почало закипати, зменшуємо вогонь до мінімуму і забуваємо! Далі тільки стежимо, коли вся вода випарується. Вся рідина зникла – плов готовий!

Можна також не варити плов на плиті, а томити в духовці. А потім загорнути ємність у старий рушник і добре укутати, щоб плов відпочив. Спробуй так зробити – смак страви буде чудовим!

Яким способом користуватися під час підготовки рису, вирішувати тобі, адже скільки господинь, стільки й думок. Але прислухатися до чужих порад часом корисно.

Давай поговоримо про щоденний побут. Про рутину. Про речі, серед яких ми проводимо своє життя. З погляду феншуй вони мають величезне значення, оскільки здатні накопичувати та транслювати позитивну та негативну

Сьогодні наш астрологічний розбір розповідає, як ти поводитимешся зі своїм колишнім після розлучення. Козеріг Ідеальна колишня: зберігає абсолютну зовнішню незворушність, мовчки підписує документи про розлучення і просто зникає з життя

До нового року залишилося зовсім недовго, отже, саме час погадати на Короля! Тобто, звичайно, запитати у карт Таро, що 2023 обіцяє тобі в особистому житті! Овен – Лицар Пентаклів Цей

КІНЕЦЬ.