Діти хотіли забрати мою сусідку до себе в місто, а її хату продати. Та вона навідріз відмовилась і навіть пояснила мені причину свого рішення. І я таки з нею погодилась.

Моя подругу звуть Оксана. Ми настільки довго дружимо, що інколи мені здається, ніби ми сестри. Так склалося, що вона проживає недалеко від мене. Тож сама доля веліла нам почати спілкування. І ось чотири роки тому у сім’ї подружки сталася біда – відійшов у вічність її чоловік Орест.

З ним вони мали двох дітей і все життя жили душа в душу. Тепер старша донька заміжня і має свою дитину. Син також нещодавно засватав дівчину. Обоє мають дах над головою. Загалом, за своє життя Орест надбав всього для своїх дітей. Вигідно обміняв велику квартиру на дві менших і тепер всі мають свій куток. Тому з цього приводу Оксані немає чого переживати.

Все своє життя вона живе в селі, постійно займається огородом, вирощує трохи зелені в теплицях, має худобу. Все йде своїм чередом і така гармонія на старості літ тільки тішить.

Та нещодавно трапилося те, що вибило Оксанку з колії. Вона настільки була обурена і ображена, що прибігла до мене і відразу почала ділитися своїм горем. Річ у тім, що на свято приїхали діти. Вона ж настаралась, стіл накрила, сиділа і чекала. Та от розмова за столом кинула її в шок.

– Мамо, ми порадилися і вирішили продати твій будинок.

– Дітки, чи ви з глузду з’їхали? Як продати? А де ж я жити буду?

– А от тут уже як ти забажаєш. Можеш переїхати до мене, а можеш до сестри. Не переживай, на вулицю виганяти тебе ніхто не збирається.

– Любі мої, ви мене пробачте, але дім свій продавати я не буду. В ньому й помRу.

Я не зовсім зрозуміла із цієї розповіді, чому Оксана така невдоволена. Все ж не в будинок пристарілих відправляють, хочуть до себе забрати, будуть турбуватися. А на те вона мені відповіла:

– Ти не розумієш. Це вони зараз такі добрі і обіцяють мені турботу, любов. Я ж знаю, що вжитися в одній квартирі з іншою сім’єю дуже і дуже важко. Спочатку вони просто будуть невдоволені мною, потім робитимуть зауваження, потім почну дратувати, а потім і взагалі зненавидять. Якщо й хочуть мене забрати, то все одно дім продавати я не буду. Хоча б в разі чого матиму куди повернутися. На старості літ дуже вже не хочеться бути тягарем. А хату мою ще встигнуть продати. Я ж її все одно на них переписала.

І от після цих слів я зрозуміла, наскільки правою виявилась моя сусідка. Дійсно, чим дорослішими стають діти, тим складніше їм вживатися з батьками. Тож краще хороші стосунки на відстані, ніж регулярні скандали поряд. Тим більше, якщо стара ще може сама про себе подбати, вільно пересувається, сама себе годує, ще й господарку тримає.

Якщо настане день, коли жінка не зможе сама собі раду дати, то це вже інше діло. А зараз діти нехай тішаться безтурботним часом, молодістю, вихованням своїх діток.

КІНЕЦЬ.