Дітей сnочатку noкuнула мати, потім — батько. Але знайшлася добра душа…

Ніколи не знаєш, як складеться твоє життя, але завжди сподіваєшся на краще. Федір і Маша жили в законному шлюбі вже 5 років, за цей час у них народився син Міша. Нещодавно йому виповнилося 3 роки. Маша була знову вагітна. Федір розумів, що необхідно щось змінювати, так як з появою ще однієї дитини грошей катастрофічно не вистачатиме.

Федір знайшов нову роботу і став їздити на заробітки. Зарплата була більш ніж пристойна, і Федора це дуже тішило. До народження наступної дитини залишалося трохи більше місяця, а Федору необхідно було їхати. Маша злилася. Але Федір відповів: «Нам потрібні гроші і я поїду». Він повернувся через місяць. Вдома нікого не було. Чоловік подзвонив сусідці по майданчику.

Там жила літня жінка. Петрівна відкрила двері і побачила сусіда. «Слава Богу ти приїхав. Стара я вже з дітьми сидіти». «В якому сенсі» — запитав Федір. «Твоя-то юркнула, мені залишила Мішу». «Маша в пологовому будинку?» «Вже ні, народила близнюків і відмовилася від них. Там в лікарні для тебе записка залишилася».

Федір, нічого не розуміючи, пішов до пологового будинку. Його запросили до кабінету головного лікаря. Доктор спокійно розповів всю історію, як вони просили його дружину не кидати дітей і т.д., і що вона залишила для нього записку. Записка була короткою. «Прости, я не наймалася бути багатодітною матір’ю, троє хлопчаків, це занадто.

Я їду, прощай.» Федір був в шоці від усього, що сталося. Всіма правдами і неправдами він зміг забрати дітей з пологового будинку. Назвав хлопчаків Коля і Толя. Але не міг уявити, що тепер з ними робити. Пішов до Петрівні за порадою». Синок, все розумію, скільки зможу допоможу, але няньчити малюків мені не під силу. У нас на першому поверсі є дівчина з педагогічною освітою, вона зараз шукає роботу. Спробуй з нею поговорити».

Федір вирішив ризикнути, все одно вибору не було. Раз забрав дітей, треба щось вирішувати. Двері йому відчинила дівчина десь на років 8 молодше; він привітався, сказавши, що сусід зверху». Так, я вас знаю, проходите». Федір зайшов, в квартирі був ідеальний порядок. Смачно пахло їжею. Наташа запропонувала йому чай — і він із задоволенням погодився».

Я до вас прийшов у справі. Ви напевно вже чули, що я залишився один з трьома дітьми. Я хочу запропонувати вам роботу. Платити я буду добре, але на ваші плечі ляже турбота про новонароджених і ще одного хлопчика». Наташа злякалася такої пропозиції, але зарплата була привабливою. Після довгих умовлянь, вона погодилася. Вона приходила вранці рано і йшла пізно вночі. Дуже втомлювалася. Прийшов час їхати на чергову вахту. І Наташа залишилася одна. Як могла, їй допомагала Петрівна, даючи хоч трохи часу Наташі на відпочинок і можливість збігати в магазин і на ринок. І якось не помітно Наташа прикипіла до хлопчаків.

Приїхав Федір з подарунками, намагався допомогти з дітьми і дати Наташі хоча б тиждень відпустки. Але вже через два дні вона знову прийшла. Дівчина вже просто не могла без малюків. Міша все частіше став називати її мамою. Федір поїхав знову, Наташа вже майже весь час жила в їхній квартирі, на своє часу не вистачало, але дітки підростали і вона вже все робила за звичкою. В один із приїздів Федір запропонував Наталії вийти за нього заміж, і законно оформити опіку над дітьми.

Наташа погодилася. Вона вважала цих чудових хлопчаків своїми і навіть уявити не могла, що їх можуть у неї відібрати. Вони прожили п’ять років, Федір грошей давав дуже мало, став весь час пропадати. Після чергового приїзду він повідомив Наталії, що покохав іншу і йде.

Наталя кинулася йому в ноги: «Не забирай дітей, я без них пропаду». «Так я і не збирався, навіщо вони мені, ти їх мати на законних підставах. Залишаю вам квартиру, як придане. Але обіцяй, що будеш синам говорити, що у них хороший батько». Наталя подумала і сказала: «Обіцяю. Але і ти обіцяй, що ніколи не з’явишся, і діти не дізнаються, хто їх батьки». Щоб захистити себе і синів, Наталія продала свою і Федора квартиру і купила в іншому районі будинок. І потекли їхні щасливі дні. Діти росли, в усьому допомагали мамі. Наталя виростила їх гідними людьми. Старший одружився і вже подарував їй онуків. Як же Наталя була щаслива, що Бог подарував їй таких дітей. Були вихідні і всі були вдома.

Хлопці возилися в саду, наводили там порядок. А вона разом з невісткою готувала обід. Онуки шумно бігали навколо. Наталя помітила у вікно, що до них у двір хтось увійшов. Вийшовши на вулицю, вона побачила досить літнього чоловіка. Придивившись до нього, вона прийшла в жах: «Що ти тут робиш, ти ж обіцяв?» «А я передумав, мені потрібні гроші, вірніше повне фінансування». «Ззаду підійшли сини; у Наталії шалено забилося серце».

«Мама, а це хто?» «Синочки мої, не впізнаєте, це я, ваш тато». Хлопці переглянулися. «В якому сенсі тато?» «В прямому, ви мої сини і не був я ні в якій далекій країні. У мене була інша сім’я, а зараз я залишився один і зовсім немає грошей, я маю право на ваше утримання, я все дізнався».

«Мама, що говорить цей чоловік, який тато, і де він був весь цей час?» «Яке щастя, знайшовся, хто вас кликав сюди?» «Я сам прийшов, і ніяка вона вам не мама, ваша мати рідна вас кинула. Я залишився з вами один, і ось вона вас обходила». Наталя стала повільно осідати на землю. Все крутилося в її голові.

Старший син підхопив її на руки і притиснув до себе. Він дбайливо поніс її в будинок. Поклав її на диван і став цілувати її руки. Через хвилин п’ять в будинок увійшли близнюки. Жінка лежала і плакала. «Вибачте мене, так, я вас не народжувала, це він ваш батько, а де ваша мати, я не знаю. Але дорожче і рідніше у мене нікого немає. Ви все моє життя».

Вона сіла на дивані і заридала. Піднявши голову, вона побачила, що всі три її красеня стоять перед нею на колінах, а ззаду за ними стоїть невістка і тримає двох бешкетників. «Мамочка, ти найрідніша, єдина і ніхто нам не потрібен. А цього батька ми проводили до хвіртки. Пообіцяй нам, що більше ніколи не будеш плакати. Ми ніколи не дамо тебе в образу і ні кому». Всі втрьох спробували її обійняти. Вона притискала їх до себе, цілуючи кожного з них. Прибігли внуки і почали шуміти. «Бабуся і нас цілуй». Всі разом розсміялися. Вся кімната була наповнена любов’ю великого материнського серця.

КІНЕЦЬ.