Чоловік пропадав в гаражі, коли розмовляв по телефону. А вчора вранці накрuчав і пішов. Я пішла за ним, дізнатися в чому справа.

 

Праця вчителя такий, що одного разу приходить момент, коли перестає цікавити особисте життя. Вже три роки, як Тамара стала тижнями ігнорувати чоловіка. Падала в ліжко і вирубалася, забувши хоча б роздягнутися. Ось і останні пару тижнів Тамара Петрівна (Томка, як називали її учні) пішла з головою в роботу. Випускний клас.

І не помітила на зміну поведінки чоловіка. Тепер вечорами чоловік не сидів з пивом перед комп’ютером, а пропадав в гаражі. Коли розмовляв по телефону, то виходив на вулицю. Не намагався ласками розбудити в ній жінку, а повертався до неї спиною і миттєво засинав. Всього цього Тамара, стурбована успішними іспитами своїх учнів, не помічала.

Вранці, в неділю, зазвичай балакучий чоловік, не зронив ні слова. — Що той не так? — запитала Тамара, нарешті помітила незвичний настрій чоловіка. — Все! — спалахнув чоловік і вийшов з дому. Тамара пішла за ним. Встала навпроти і з питанням в очах подивилася на чоловіка.

— Я втомився від твоєї роботи, від твоїх учнів! Я вже сумніваюся, що у мене є дружина! Є попутник по життєвому шляху, а дружини немає! Не можна так бездарно витрачати життя! Висловивши свої претензії, чоловік закурив.

— А тепер скажи те, що не сказав. Головне! — звернулася до нього Тамара. — Я подаю на роз лучення. — впевнено сказав чоловік. Тамара повернулася в будинок. Весь день вони не сказали ні слова один одному. Увечері Тамара запитала: — Ти впевнений, що готовий до розлучення? — Ні. Але переживу. Анна теж не була впевнена, що готова до роз лучення. Взяла аркуш паперу і стала писати плюси і мінуси від роз лучення.

У графі плюси у неї стояло: 1. дім мій, значить йти йому, 2. дочка залишиться зі мною, 3. моєї зарnлати достатньо, щоб вирішувати всі нагальні питання. У графі мінуси вона не знайшла, що записати. Висновок: нехай йде… Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде хороший вчитель!

Джерело