Батьки Павла були скривджені, тому що він знизив частку виплат батькам своєї зарплати. Коли він повідомив, що купив квартиру, такої реакції від своїх батьків він точно не очікував.

 

За перший рік після переїзду до столиці Павло привозив батькам половину своєї зарплати. Освоївшись у мегаполісі, молодик знизив частку виплат батькам з 1/2 до 1/4, чим викликав невдоволення батьків. Але Павло твердо вирішив придбати житло, тому мовчки зносив бурчання матері та косі погляди батька. Починаючи з третього року проживання у столиці, син почав висилати батькам 1/10 своєї зарплати. Павло ретельно готувався до цієї розмови.

— Я купив собі трикімнатну квартиру, — сказав він батькам.

– Вітаю, – сухо відреагувала мати.

– Ти нам гроші приніс?

– У мене всі гроші йдуть на виплату іпотеки.

— Ти пошкодував для батька з матір’ю тридцять тисяч?

– Це одна четверта моїх доходів. А я хочу швидше розрахуватися з іпотекою.

— Виходить, що ти п’ять років економив на батькові з матір’ю і збираєшся продовжувати тримати нас на голодному пайку?

— Я будую своє життя, — Павло був спокійний.

— Що ж до вас, то ось тут я записав, що згадав, і що уточнив з банківських переказів. За шість років я вам видав мільйон із солідним таким хвостиком. Ви їх просто проїли. І це при тому, що ви живете у своїй квартирі і аж ніяк не в столиці, де ціни набагато вищі.

Мати з батьком обмінялися незрозумілими поглядами.

— Тому, стримайте апетити і звикайте до того, що я надсилатиму вам гроші, коли зможу і скільки зможу, — продовжив Павло свою промову.

— Чи є ще такі сім’ї, де б син так жорстоко знущався з батьків, — сказала мати.

— А ти пройдися сусідами, по рідні, розпитай, може кому ще їхні діти висилали мільйон за шість років, на їжу та одяг. Ти будеш здивована, мамо. А потім повідай їм, який у тебе син поганий, що знущається з батьків. Павло вважав розмову завершеною, підвівся, схопив дорожню сумку і пішов…

КІНЕЦЬ.