Чому я згадую життя в приватному будuнку в селі як справжнє пекл0.

Зовсім не давно від однієї читачки, на мій подив, надійшло прохання написати пост в розділі блог, на не зовсім звичайну тему, про переваги та недоліки проживання в приватному будинку.

Так як в приватному будинку проживаю вже 7 років, вже можу підвести підсумки. І зізнаюся, хоч недоліки проживання в приватному будинку також є, я б уже нізащо не повернулася б в квартиру.

Отже почну з плюсів проживання в приватному будинку:

1) Почуття особистого простору. Ніхто крім власних дітей над головою не скаче, не стукає і взагалі, відчувається той комфорт приватної зони, де стіни і стелі Ваші. Ніхто крім власних домочадців Вам нічого не заллє, тарганів не розведе і т.д.

2) Природа близько. Навіть якщо ця природа розміром у дві клумби, свіже повітря також має значення. Що може бути приємніше одним теплим літнім ранком пити каву в альтанці або на терасі, навіть мовчу про сніданок милуючись квітниками. Не треба їхати за сто земель щоб посмажити шашлик.

3) Можливість мати невеликий город або грядки і сад. Зі свого прикладу знаю як смачні ягоди зі своїх грядок і саду. Можна вирощувати свої трави, як наприклад петрушку, базилік, кріп, м’яту і ще багато чого іншого, що не вимагає багато місця.

Випереджу питання, у мене росте велика вишня яка приносить дуже смачні ягоди, теж не мало малини, порічки, молода слива, калина (символ України, який гріє душу), а також райські яблука.

На грядках, у вигляді клумб, у мене не мало суниці, є полуниця, а також кінза, базилік, петрушка, кріп, базилік, тим’ян, цибуля різанець і цибуля-батун, також не мало руколи, листовий салат, китайська капуста пак-чой, солодкий горошок , кущі помідорів-чері, а також, зовсім скоро, висаджу кайєнський перець-чілі з домашньої розсади і перець халапеньйо, насіння якого привезла з Мексики.

У дворі маю чимало квітів та декоративних кущів і хвої, як на клумбах так і в горщиках.

Що ще добре, починаючи з весни і до пізньої осені, можна прикрашати свій будинок пахучими квітами.

4) Живучи в приватному будинку, маючи дітей, пісочницю і невелику ігрову площадку можна мати прямо у дворі. Крім того, вже з малого віку дитина може самостійно гратись у дворі, без занепокоєння про те, що дитина може потрапити під чиюсь машину, або ж кудись пропасти і т.д. Та й пікнік можна робити тут же у дворі …

5) Ви самі регулюєте обігрів будинку, а також подачу теплої і холодної води;

6) Можливість мати камін і грітися біля вогнища взимку, розпивати глінтвейн або чай під потріскування дров.

7) Можливість мати гараж при будинку, а не Бог знає де, паркуватись у себе, а не в загальному дворі.

8) І нарешті, живучи в приватному будинку, Ви самі вирішуєте, що і як буде навколо будинку, смердючі під’їзди та ліфти відходять у минуле і Ви не страждаєте від неохайності сусідів, які курять у під’їзді і там же кидають недопалки, смітять, малюють по стінах , а часом роблять речі куди гірше.

9) Можливість планування та перепланування Вашого будинку з меншими формальностями з цим пов’язаними. А будуючи будинок з нуля, можна взагалі спланувати все майже як завгодно, а у випадку з квартирою, при всьому бажанні,такої можливості немає і доводиться вибирати один з менш або більш зручних стандартних варіантів.

10) Порівняльна тиша, так як райони з приватними будинками як правило знаходяться не в центрі, а якщо будинок не на околиці, тоді й далеко від доріг.

Ну а тепер про недоліки проживання в приватному будинку:

1) Сам будинок і проживання в ньому, не секрет, дорожчі ніж квартира та проживання в квартирі. (Якщо не брати до уваги елітних столичних квартир). А також, багато чого залежить від теплоізоляції будинку, площі, виду опалення і т.д.

2) У будинку або біля нього завжди є робота. Якщо Ви людина акуратна і для Вас важливий порядок і приємний вигляд Вашого житла, роботи завжди є багато. Зробили прибирання в будинку, треба двір прибрати, прибрали у дворі, треба клумби від бур’янів очистити, інвентар привести в порядок, газон постригти (якщо є), полити рослини в теплі пори року, щось почистити, щось пофарбувати, щось полагодити і т.д. У квартирі з цим все простіше.

3) Віддаленість від інфраструктури, знову ж таки, райони з приватними будинками як правило знаходяться не в центрі, а якщо будинок не на околиці, тоді й далеко від доріг.

І крім сусідів, мало що є недалеко від Вас, хоч все від району залежить. Часто просто складно жити в деяких таких районах без власного транспорту. І дітей на автобусі в школу не особливо відправиш і на роботу через дорогу не перебіжиш т.д. Але, як показує практика, у кого на будинок є кошти, і на автомобіль знайдеться.

4) Взимку, коли снігу багато, відкопуватися треба самостійно. Мені пощастило, так як чоловік дуже любить це робити і тільки чекає коли спаде сніг, щоб лопатою попрацювати.

5) Якщо навколо немає дітей того ж віку як і Ваші, можна забути про друзів з двору для малечі. Але з іншого боку, є ще школа та секції де друзів заводити.

Я свій будинок дуже люблю, люблю роботу біля будинку і в ньому. Просто напросто люблю займатися домоводством, копатися в клумбах, вирощувати трави.

А з початком весни, вставати о 6-й ранку (я майже завжди так встаю), робити ранкову каву або зелений чай, і насолоджуватися ним у дворі, розглядаючи, що і як підросло, розцвіло, змінилося … І для мене, краще малесенький будинок ніж велика квартира …

Будинок у мене не малесенький, а нормальний, лукавити не буду, але якби довелося вибирати, однозначно вибрала б маленький будинок ніж будь яку квартиру.

А кожен нехай для себе сам вирішує, що йому краще підходить.

Успіху Вам і гарного настрою!

КІНЕЦЬ.