Крім того, батько забирав дитину, повертав її з пакетом продуктів, постійно забивав їм холодильник під завʼязку, та ще й одяг міг купити, якщо гуляли по торговельному центру, наприклад. — Носом Ніна почала крутити, — вважає Інна Олексіївна, — коли дізналася, що у сина друга дружина в положенні і онук матері своїй сказав, що у нього скоро буде ще маленька сестричка

«Сама й винна, — вважає Інна Олексіївна.
— Не треба було бути такою жадібною і домовленості з колишнім чоловіком порушувати. А йому, даруйте, теж жити треба».
У Інни Олексіївни 37-річний син одружений зараз удруге. Від першої дружини залишився 6-річний син, у новому шлюбі рік тому зʼявилася донечка.
З першою дружиною розходилися за обопільною згодою, без суперечок продали спільну, нажиту в шлюбі квартиру, поділили гроші, кожен далі пішов своєю дорогою.
Колишня невістка Інни Олексіївни купила собі в іпотеку євро-двокімнатну, син її досить довго жив в орендованій квартирі, тільки потім, коли вже познайомився з новою дружиною, вони, ще не будучи в шлюбі, купили спільну двокімнатну, розписалися, живуть, доньку от вже нажили.
Щодо аліментів син з колишньою дружиною теж полюбовно домовився: вона не подає на їх стягнення примусово, а він їй платить щомісяця сам, та ще й суму проговорили.
Виходить, що за грошима це навіть більше, ніж 25 відсотків його зарплати, — продовжує Інна Олексіївна. — Приблизно третину і навіть трохи більше він їй віддавав. І Ніна була з цим згодна.
***
Як “більше” стало “менше”
Така домовленість між подружжям виникла через те, що у чоловіка була ще час від часу додаткова робота, нестабільна, з різною оплатою — то вона є, то її немає.
Але чоловік сумлінно свої обов’язки виконував, колишня дружина знала розмір його офіційної зарплати. Крім того, батько забирав дитину, повертав її з пакетом продуктів, постійно забивав їм холодильник під завʼязку, та ще й одяг міг купити, якщо гуляли по торговельному центру, наприклад.
— Носом Ніна почала крутити, — вважає Інна Олексіївна, — коли дізналася, що у сина друга дружина в положенні і онук матері своїй сказав, що у нього скоро буде ще маленька сестричка.
Ну й почалося: а доведи, що ти цього місяця отримав стільки-то на роботі, а невже вам не підвищували, а невже вам премію не заплатили, а від підробітку ти скільки маєш?
Я злилася, звісно, і моя нова невістка злилася.
— Та вже, — хитає подруга головою.
— Домовилися, значить, домовилися, невже краще все через суд? Вже твоїй Ніні гріх ображатися: колишній чоловік з дитиною час проводив, витрати додаткові ніс, що ще треба?
Не знає вона, як це буває, коли колишній тисне на дитину від минулого шлюбу кожну копійку?
Інна Олексіївна з подругою згодна. Її синові з новою родиною теж треба жити.
Тепер дружина в декреті, а іпотеку платити треба. До того ж є ще дитина. Син не зменшив утримання старшому синові, просто став підробляти більше, щоб і нова родина не страждала.
— Тобто ти не можеш взяти сина цієї суботи, бо ти працюєш? — обурилася кілька місяців тому Ніна, зателефонувавши колишньому, щоб домовитися щодо хлопчика, їй треба було кудись поїхати.
– Ні, я розумію, що твоя нова дружина не зобов’язана, що твоя мама готова онука взяти. Все це чудово. Мене хвилює інше питання: ти додатково працюєш, а де гроші на аліменти від цієї роботи? Аліменти платяться з усіх видів доходу, виходить, ти власному синові просто не доплачуєш чи що?
Пояснення чоловіка, що він платить їй набагато більше, ніж повинен за законом, для колишньої дружини виявилися пустим звуком.
Інна Олексіївна обурюється, що колишня невістка не рахувала гроші, коли точно знала, що чоловік стільки їй не винен, брала і питань не ставила, а тут так зачепило, мало здалося того, що колишній платить?
А раптом новій дитині більше дістається?
***
Закони диктують, а доля посміхається
Через деякий час Ніна подала на аліменти офіційно, порушивши колишні домовленості з колишнім чоловіком. Чоловік, звісно, психанув.
— Офіційно? За законом? Чудово. Буде за законом.
Тепер син Інни Олексіївни платить рівно 25 відсотків від своєї зарплати. Підробіток кинув, сидить з дитиною, поки підробляє з дому його нова дружина.
Спочатку у неї виходило не дуже, а потім стала цілком гідно заробляти — сайти робить, оптимізує готові, за це багато хто готовий платити.
Невістка подумує після декрету навіть залишити основну роботу. А у сина Інни Олексіївни доходів додаткових ніяких немає. Він тепер вечорами і на вихідних сидить з донькою.
Чоловік, як і раніше, бачиться з сином, водить його в кіно або в кафе, поїсти піцу або морозиво, купує хлопчикові іграшки, але Ніна отримує грошей менше, а колишній чоловік пакетів з продуктами, повертаючи хлопчика матері, вже не передає. І додаткові кросівки не купує.
— Підросте, буду давати гроші йому. Кишенькові, — каже чоловік. — Буду якось додатково брати участь. Можливо, рахунок йому відкрию. Але зверху аліментів Ніні — більше ні копійки!
— Ти здурів? — обурилася перша дружина, коли на її вимогу доплатити гроші на сина, колишній чоловік відповів відмовою, мовляв, ти отримала все, що належить за законом. — Ти півтора року тому і то платив більше. А у нас ціни ростуть, все дорожчає. Це таке знущання над дитиною чи що?
— Анітрохи, — відповів чоловік.
— Зарплата у мене росте повільно, дійсно, давно не підвищували її. Більше платив тобі півтора року тому?
Так, старався, щоб тобі легше було. Дотримувався наших з тобою домовленостей. Але ж тобі було мало, чи не так? Ти ж вирішила до суду подати. А я підробіток вирішив кинути.
— І що, як живеш? Останній хрін без солі доїдаєш? — вирішила з’їхати колишня дружина.
— Чому ж, нам вистачає, — син Інни Олексіївни постарався відповісти спокійно.
— Просто у мене дружина взялася підробляти. У неї чудово виходить, до речі. Так що нам вистачає.
Від її роботи толку більше, ніж від мого підробітку. До того ж, вона тобі аліментів не винна. Чи не так?
Ніна колишнього чоловіка обізвала не зовсім цензурно, трубку кинула. Намагалася потім претензії за виховання негідного чоловіка висловити Інні Олексіївні.
— Я їй сказала майже те ж, що і син, — знизує плечима колишня свекруха Ніни.
— Їй було мало? Хотіла більше? Ну так не завжди бажання збуваються, зате тепер — за законом. І в чому мій син не правий?
Що ви скажете? Чи правильно, що Ніна так вчинила, чи вона справді сама собі гірше зробила? Бо ж кажуть, “не шукай лиха, де його немає”, але ж іноді людям засліплює очі жадоба, чи не так?