Мені стало так соромно, що я прожила все своє життя і не заслужила співчуття від своїх дітей

Коли я народила двох дітей, була впевнена: на старості вони подбають про мене. Я присвятила своє життя вихованню дочки та сина, але помилилася. Тепер, коли я захворіла і мені потрібний догляд, тому що я не можу обслуговувати себе сама, жоден з них не захотів взяти мене до себе та піклуватися.

Це боляче усвідомлювати, що ти не потрібна своїм дітям. Я ростила їх одна. Чоловіка не стало, коли на світ з’явився наш син, а на той момент ми вже виховували дочку.

Я працювала на двох роботах, щоб у дітей було все. Обидва здобули вищу освіту. Дочка стала дизайнером, а син – інженером. Вони влаштувалися хороші роботи.

Поки я була здорова, допомагала їм з онуками. Михайло – син доньки, а Андрій – дитина сина. Я водила їх на гуртки, забирала зі школи, часто вони залишалися в мене.

Але одного разу мені стало погано просто на вулиці. Мене відвезли до лікарні. Тоді діти показали, як вони до мене ставляться. Дочка зайшла лише раз, а син обмежився телефонним дзвінком.

За тиждень мене виписали з рекомендацією не втомлюватися. Проте невдовзі діти привезли до мене онуків. Самі знаєте, як буває з дітьми: пограти, приготувати їжу, зводити на дитячий майданчик.

За два місяці моє здоров’я погіршилося. Я попросила сина відвезти мене на обстеження, але він був завжди зайнятий. Довелося викликати таксі, що для пенсіонерки серйозна трата.

Час минав, і одного разу я просто не змогла підвестися з ліжка. Зателефонувала дочці, але вона була на роботі та порадила викликати швидку.

Мене забрали до лікарні, після виписки лікарі наполегливо рекомендували дітям не залишати мене одну, бо мені потрібний постійний догляд. Вдома син і дочка довго сперечалися, хто має забрати мене до себе.

Дочка пояснювала, що її квартира надто маленька, і там немає окремої кімнати. Син, у якого просторе житло, заперечував, що його дружина чекає на дитину і не захоче переїзду свекрухи.

Мені стало так соромно за своє життя. Я перебила їх: – Йдіть обоє! Не хочу вас бачити. Я впораюся сама і не буду вам тягарем. Вони пішли. Я лягла і заплакала, уткнувшись у подушку. Як мої улюблені діти могли стати такими егоїстами?

Невже я їх так виховала? Цілу ніч я не могла заснути, а вранці відчула сильне придушення. Раптом вхідні двері відчинилися, і я злякалася.

Виявилося, це сусідка з першого поверху, молода жінка, яка виховує доньку одна.

Вона прийшла мене провідати. Мені стало так прикро, що я їй все розповіла. Сусідка запропонувала свою допомогу. Я спершу відмовлялася: якщо я не потрібна своїм дітям, як можу прийняти допомогу від чужої людини?

Але вона наполягла, принесла їжу, приготувала чай. З того часу вона стала до мене доглядати, а я віддаю їй половину своєї пенсії. Ці гроші йдуть на продукти та комунальні витрати. Тепер я повністю залежу від чужої жінки.

Моїм дітям байдуже, як я живу. Вони іноді дзвонять і з полегшенням дізнаються, що про мене хтось дбає. Я ніколи не думала, що наприкінці життя зіткнуся з такою зрадою від сина та дочки. Я виховала невдячних дітей.

КІНЕЦЬ.