Я твої речі в шафі майже не чіпала, Катю, заспокійся, ну який переїзд? Ти що не бачиш, що я ледь ходжу? Я лише Назарка футболки і штани поперескладувала, бо все було в перемішку і сину щоб щось в цій шафі знайти, потрібно було все на підлогу перекинути, – сказала свекруха, коли я запитала її чому вона без дозволу залізла в нашу шафу
– Я твої речі в шафі майже не чіпала, Катю, заспокійся, ну який переїзд? Ти що не бачиш, що я ледь ходжу? Я лише Назарка футболки і штани поперескладувала, бо все було в перемішку і сину щоб щось в цій шафі знайти, потрібно було все на підлогу перекинути, – сказала свекруха, коли я запитала її чому вона без дозволу залізла в нашу шафу.
Так вийшло, що мій чоловік єдиний син у Тамари Іванівни. Відколи не стало чоловіка, а Назару тоді було п’ятнадцять, вона присвятила своє життя йому.
Прала, прасувала і ледь не годувала вона сина, лиш би той не перетрудився.
Ось тому коли виникла розмова, де ми будемо жити, без обговорень чоловік сказав, що з мамою в будинку, бо мамі потрібен догляд. Це я вже згодом зрозуміла, що догляд був потрібен не мамі, а самому Назару.
– Мам, а де мої сині шкарпетки? Щось я їх не бачу, – говорив він, а та летіла до шафи і шукала.
На кухні головною господинею була завжди вона.
– Мені не важко для синочка його улюблені страви приготувати, – а на мене їй завжди було байдуже, маю їсти те, що любить Назарко.
Я складала за ним в шафі, прала, прибирала, догоджала, але з боку Назара нічого не цінувалося.
Ось я і вирішила нехай сам трішки вчиться і в шафі нічого не складала.
Нас запросили на весілля. Назар знав в чому він йде, але в останній момент погода підвела і довелось придумувати новий образ і мені і йому.
Ось тому й вийшло, що наша шафа була суцільним безладом, бо робилося все поспіхом.
Після весілля ми повернулися під ранок, а коли трішки відпочили, то я побачила, що в шафі в мене все вискладувано. І не лише речі Назара, а й мої. Свекруха заходила завжди далеко, але тут вона перейшла межу.
Після цього дійства я і почала збирати в чемодан найнеобхідніше.
– Я ж як краще хотіла. Ну не могла на цей бардак я дивитися… Залишайся, я більше не буду…, – повторювала свекруха.
– Мамі без нас буде важко.
– Без нас? А ти що, також йдеш? , – спитала я чоловіка?
– Йду… , – невпевнено відповів чоловік.
Спершу ми пожили трішки в моїх батьків, а після переїхали на орендовану.
Свекруха жива здорова, нічого їй не бракує, хоча з того часу минуло вже п’ять років.
Ми з Назаром ростимо синочка і час від часу провідуємо бабусю.
Назар без мами став геть інший. Він зрозумів, що таке брати на себе відповідальність.
Я жодного разу не пошкодувала, що тоді після тих порядків в шафі ми переїхали від цієї жінки і обірвали нарешті цю мотузку “матері і дитини”.