На днях Тамарі кума зателефонувала, стала запрошувати в гості до себе, а після того в кіно з подругами піти. Тамара дуже зраділа, вже погодилася майже, а потім згадала, що в чоловіка в цей день вихідний і відмовила кумі. В цей раз вона віджартувалася, не хотіла правди говорити, просто соромно буде, коли люди дізнаються, що на це може сказати її чоловік
Якось одного вечора Тамарі подзвонила її кума, запросила прийти до неї в гості, давно не бачилися вони. А потім ще разом з подругами в кіно сходити після вечері.
– Ні, кумонько моя ріднесенька, дякую щиро тобі, звісно, за турботу і за запрошення, але я з вами в кіно не піду цього разу, не можу просто і все, не проси мене навіть, – сумно відповіла Тамара своїй кумі, – не пустить мене мій Остап, потім таке почнеться мені знову, краще вже й навіть розмову мені з ним про це не починати, чесно, не хочеться зовсім.
Все б нічого, звісно, якби це говорила молода дівчина, але Тамарі вже 40 років. І не дозволяє їй піти кудись не сама сувора мама на світі, а власний законний чоловік Остап, з яким жінка перебуває у шлюбі вже 20 років і вони вже звикли до всього за цей час.
– Ні до мами в село, чомусь, не маю я права поїхати, – сумно розповідає Тамара, а в очах виблискують рідкі сльози, – ні на посиденьки з подругами чи друзями залишитися.
Думала, що як діти виростуть наші, стане трохи простіше і легше мені хоч трохи з цим, поживемо для себе, побачимо те, що в юності не встигли, адже не могли собі дозволити тоді, бо я постійно вдома з дітьми сиділа, мала роботи повно. А ні, у мене є і енергія, і інтерес зараз до життя, а нічого не можу. Зараз у свої 40 років, як не дивно, та я кроку не можу ступити, без того, щоб не випрошувати щось у свого власного чоловіка, про кожну дрібницю маю звітувати йому. Але ж я давно цілком доросла та самостійна людина.
Тамара та Остап одружилися ледь жінці виповнилося 20 років. Остап старший за неї на цілих 6 років. А вже через рік після весілля на світ з’явилися їх чудові двійнята: син і донечка.
Скільки багато клопоту було в молодої сім’ї, скільки сил, ночей недоспаних, годі передати. Весь свій час Тамара віддавала своїм діткам. Тепер діти вже виросли, вони студенти, самостійні у побуті. Здавалося б живи та радій сімейному життя, і час молодості можна надолужити.
– З ними в дитинстві мені було так важко самій, – згадує вже тепер Тамара, – одні збори на прогулянку чого коштували. А я одна, а їх двоє. Остап мій працював, моя мама далеко від нас живе, а моя свекруха чомусь вперто вважала, що онуків досить бачити лише на великі свята. Я не в образі на неї за це, адже розумію, наші діти – наші і турботи, за нас ніхто нічого робити не має, адже наші батьки нас теж самі ростили та виховували і якось з усім справлялися, а зараз допомагають чим можуть.
Спочатку Тамара була наче замкнена вдома, всі її розваги в перші роки сімейного життя: прогулянки на дитячому майданчику або в парку, поліклініки, дитячий садочок і, нарешті, школа.
Мама відвідувала дочку сама, приїжджала та якось намагалася навести лад в будинку, наготувати на дні вперед, привозила консервації, з подругами та родичами було зустрічатися жінці вже зовсім ніколи.
– Ну чому б Остапові тобі не допомагати хоча б у вихідні? – запитувала мама по телефону, молоді, а сидите, як два пенсіонери вдома постійно, ти взагалі в житті нічого не бачила майже. Зібрали дітей та в кіно сходіть, прогуляйтеся десь разом!
– Я і так за весь тиждень важкої роботи з ніг валюся, – відмовлявся постійно Остап, – дай хоча б вихідні провести мені спокійно, – а це означає забери дітей подалі на два дні.
– Так, звісно, – погоджується Тамара, – Остапові довелося нелегко, він на двох роботах працював, адже у нас ще й кредит був. Але кредит давно виплачений, діти вже наші давно виросли. Мені зараз вже набагато легше, ніж було раніше і зрозуміло чому. А він не хоче нікуди й ніколи. Хоча ні, неправда, він дозволяв собі походи на рибалку або на футбол з друзями.
– Ти розумієш, що я маю право на те, щоб провести свій власний вільний час, як мені хочеться, – відповідав тоді ще молодий чоловік на часті докори Тамари, що з нею та дітьми його нікуди не витягнути, а з друзями – охоче. Складалося таке враження, що чоловік зовсім про дружину не думав, як там вона одна справляється з дітьми цілодобово без вихідних. Після роботи Остап сам лише хотів відпочити.
– Все це твої лише одні вигадки і примхи якісь, – говорить Тамарі свекруха, – вітер в голові якийсь. Соромся, ти ж не дівчинка-студентка, ти доросла жінка і сім’я на першому місці має бути. Радій, мій син – відмінний сім’янин. Весь час біля тебе та дітей проводить. А тобі все б піти кудись з дому.
Ось і як розсудити? Життя проходить повз в компанії чоловіка, від якого слова за цілий день не почуєш? Який і сам сидить вдома, і дружину нікуди не пускає.
Тамара не хоче руйнувати свою сім’ю, шкода дітей, але життя її сіре, навіть слова доброго від чоловіка за цілий день не почує, хоч й він сидить вдома, поряд, у сусідній кімнаті, але вони геть живуть, як чужі люди. І жодної доброї ради її ніхто не може дати, а життя так швидко збігає.
Остап наче й дбає про сім’ю. Але й не дбає про дружину водночас. Чи Тамара не права?
От хто тут правий?