Після того, як чоловік від безвиході подався на роботу за кордон, я не вжившись зі свекрухою, забрала дітей і переїхала до батьків. Того дня я вперше розказала мамі про своє нелегке життя під одним дахом з цією жінкою. Мама була здивована, бо весь цей час я мовчала. А вже за деякий час вона прийшла до мене з пропозицією, від якої я не мала наміру відмовлятися. Я зателефонувала чоловіку, але не для того, щоб спитати “так” чи “ні”, а щоб поставити Сергія перед фактом

Після того, як чоловік від безвиході подався на роботу за кордон, я не вжившись зі свекрухою, забрала дітей і переїхала до батьків. Того дня я вперше розказала мамі про своє нелегке життя під одним дахом з цією жінкою.

Мама була здивована, бо весь цей час я мовчала. А вже за деякий час вона прийшла до мене з пропозицією, від якої я не мала наміру відмовлятися. Я зателефонувала чоловіку, але не для того, щоб спитати “так” чи “ні”, а щоб поставити Сергія перед фактом.

Зі свекрухою у мене були не дуже хороші стосунки, і спільне життя зовсім не допомагало. Кожен день мені доводилося вислуховувати непрохані поради і критику. А покращень не було видно…

Незважаючи на те, що ми обоє працювали, ми не могли дозволити собі власне житло, і ідея іпотеки нас лякала. Тому після весілля ми переїхали до батьків мого чоловіка.

Я не була в захваті від цієї ідеї, і до останнього намагалася скерувати чоловіка в інше русло. Але Сергій наполіг. І замість того, щоб відстоювати свою думку, я відступила.

– У тебе є краща ідея?, – запитав він мене. – Поки що ми з мамою поживемо, щось заощадимо, а потім побачимо, що буде далі. Моя мама хороша жінка, я впевнений, що все буде добре.

Але навіть починалось все не дуже добре. Можливо, ми просто не знайшли спільної мови, або обоє не хотіли відступати від свого. Хтозна, можливо, якби ми жили окремо, наші стосунки склалися б краще.

За словами моєї свекрухи, я завжди нічого не робила правильно. Вона постійно розповідала мені, як я погано вмію прибирати, готувати і яка я некомпетентна мати.

Вона не переставала повторювати, що вона в усьому краща, і “люб’язно” радила мені вчитися у неї. Я довго мовчала і нікому не скаржилася. Я сподівалася, що з часом стане краще.

Для кращого уявлення про те, як виглядало моє співіснування зі свекрухою, наведу кілька прикладів.

– Вареники зі сметаною? Але Сергій завжди їсть їх з кетчупом!, – наполягала вона. – Наступного разу подавай з кетчупом. Я ж краще знаю його смак.

Сергій мовчки з’їв вареники зі сметаною, ще й попросив добавки.

– Що ти робиш? Ти ведеш Остапчика спати в свою кімнату? Не роби цього! – говорила вона, коли я взяла із собою маленького сина.

– Він як звикне, то більше ніколи не захоче спати у своєму ліжечку. Послухай мене, більше ніколи так не роби. Він трохи поплаче і перестане. Я виховала двох синів, тому, краще знаю, про що говорю.

– Чим ти мила плитку у ванній? Залишаються плями! Завжди користуйся моїм миючим засобом, він ніколи не підведе, – регулярно казала вона мені.

Мені бракує слів, щоб все це описати.

Після всього цього я не хотіла залишати сина одного зі свекрухою. Мені не сподобався її підхід до навчання. Тому ми з Сергієм рідко кудись ходили разом. Вона звинувачувала мене в цьому теж. Вона поскаржилася, що я їй не вірю. Вона була права, але я б краще не казала це вголос…

Коли ми нарешті вирішували кудись піти, вона іноді відступала в останню хвилину і виправдовувалася поганим самопочуттям.

Іншого разу, коли вона вже доглядала за нашою дитиною, вона стверджувала, що так втомилася, що більше нічого не може робити. Крім того, вона образилася, коли Остап назвав її бабою, а не бабусею.

Наш хлопчик деякий час не міг сказати бабуся, тому вжив слово баба. Проте свекруха наполягала, що вона не баба, і навіть не бабуся, адже їй лише сорок сім. Вона хотіла, щоб Остап назвав її просто Наталею. Можете собі уявити сцену, коли він хотів сказати баба Наталя, а з того вийшло щось на зразок “батятя”…

Ми з Сергієм розреготалися, але його мати сприйняла це як доказ того, що ми не поважаємо її і не вчимо цьому нашого сина. Вона ніколи не приходила на свято в дитячий садок, завжди знаходила якийсь привід.

Я кілька разів намагалася обговорити це з чоловіком, але кожного разу це призводило лише до “бурі”. Він сказав, що я надто чутлива, і відмовився далі про це говорити.

Найгірше було, коли Сергій втратив роботу. Рік тому у нас народилася донька Віка, я була в декретній відпустці. Тоді наші стосунки почали трохи руйнуватися. Свекруха допомогла цьому, сказавши, що Сергій працює дуже важко, а я взагалі нічого не роблю.

Вона мені “по-доброму” порадила знайти роботу і віддати Віку в садок. Наш Остап тоді якраз ходив у садочок. У той час мій чоловік отримав пропозицію про роботу за кордоном. Як тільки він поїхав, у свекрухи щось переключилося.

Я щодня через неї лила сльози. Мені не було кому довіритися. Коли я в сльозах подзвонила Сергію, що я більше не можу, він просто благав мене потриматись ще трохи.

Він пообіцяв це виправити. Але нічого не змінилося. Нарешті у мене урвався терпець. Я взяла дітей і пішла до мами. Коли я їй все розповіла, вона була здивована.

– Чому ти не сказала мені про це раніше? Я не розумію, як хтось може бути таким злим, – розсердилася мама.

Я вирішила тимчасово залишитися з батьками. Через кілька тижнів я почувалася краще, але все ще не знала, що робити далі. Я рахувала дні до повернення Сергія.

– Люба моя, ми з татом вирішили взяти кредит, – повідомила мені одного дня мама . – Отримавши гроші, можна купити щось своє.

Зі сльозами щастя на обличчі я подзвонила чоловікові. Як тільки він підняв слухавку, я випалила новину про пропозицію від батьків. Я не очікувала схвалення чи дозволу. Я просто поставила його перед фактом – або він погоджується, або наш шлюб закінчується.

Мабуть, він відчув рішучість у моєму голосі, бо навіть не наважувався сперечатися.

Нещодавно ми стали власниками двокімнатної квартири біля батьківського будинку. Шкода, що ми не зробили цього раніше. Я пройшла таке зі свекрухою.

Кілька днів тому Сергій запитав мене, чи не хочу я поїхати з ним відвідати його матір. Я ледь не сказала по звичці – ні! Я не хотіла знову занурювати в цю нестерпну обстановку, повчання і непорозуміння.

– Добре, – відповіла я. – Але просто провідати. Мінімум годинку і назад…

Джерело